Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az egyik unoka kivételezve...

Az egyik unoka kivételezve van a többi mellett?

Figyelt kérdés

Nekem egy fiam van, ö az elsö unoka. A bátyáméknak most már 2 gyerek van. 3 évig a szüleinknél laktak, akik erre hivatkozva nem látogattak meg minket. Ha mi mentünk volna, mindig valamivel lemondták, pl beteg valamelyik gyerek, örülnek hogy tudnak dolgozni a gyerekek mellett, nem lenne ránk idö, stb. Júniusban elköltöztek végre, de azóta se jöttek hozzánk. Amikor elmentünk mi hozzájuk, akkor befutott a bátyám másnap, hogy egy last minute 2 személyes nyaralást foglaltak és holnap indulnak, a 2 gyereket ott hagyják, mást nem tudnak tenni. Szüleink meg minket kértek meg, hogy menjünk inkább haza, mert ök mást nem tudnak tenni, rájuk kell vigyázni.

Miért csinálják ezt? Bátyámnak ennyire fáj ha nem ök vannak a porondon? Szüleink miért partnerek ebben? Nem látják mi folyik?


2021. aug. 7. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
3 évig az életük szerves része volt a másik két unoka, valamilyen szinten ők is nevelték őket. Így érthető, hogy jobban kötődnek hozzájuk. A bátyád ezt kihasználja, az világos. A szüleid pedig nem akadályozzák meg, lehet, hogy azért mert ha eddig megvoltatok nélkülük, akkor ezután is. De a bátyád gyerekei rájuk szorultak, ahogy most is. Ez valószínűleg így marad már. Ne várj tőlük nagy dolgokat és akkor nem csalódsz.
2021. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd őket a francba, ne rágódj rajta, mást úgyse tehetsz, nemde? Ne erőltesd.
2021. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is kivételezés van azzal az unokával, akiket folyton ott hagynak megőrzésre a szülők. A mieink a nyomukba sem érhetnek... :/
2021. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Magyarul, a szüleid nem kíváncsiak se rátok és az unokájukra. Olcsó kifogás, hogy 3 évig ott laktak és így rátok nem jutott idő. Ne keressétek többé őket, nem a ti feladatotok könyörögni, hogy végre jusson az unokájára idejük.
2021. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Én már rég megszakítottam volna velük a kapcsolatot. Rendszeresek az ócska kifogások, és az évek alatt nem is törték magukat azon, hogy a ti gyereketekre is szánjanak időt.
2021. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%

Se füle, se farka ennek az írásnak, de én nem látom itt a problémát.

Nem látogatnak titeket, rendben, nem kell velük akkor foglalkozni. Lehet, hogy tényleg nincs idejük másokra. Vagy nagy mocsok van náluk, ezért nem szívesen fogadnak senkit.

Az ő dolguk megoldani, hogy ki vigyáz a gyerekre. Ha a szüleid vállalták, az ő dolguk. Neked nem kell ehhez asszisztálni.

2021. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

"Amikor elmentünk mi hozzájuk, akkor befutott a bátyám másnap, hogy egy last minute 2 személyes nyaralást foglaltak és holnap indulnak, a 2 gyereket ott hagyják, mást nem tudnak tenni."

És a szülők nem veszik észre, hogy ez milyen kiaszott manipulatív viselkedés? Elég átlátszóan próbálja biztosítani a tesód, hogy továbbra is az ő gyerekei legyenek a kedvencek. Az ilyen utolsó pillanatban kitalált dolgokat eleve nem tolerálnám.

2021. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos megszakítottam volna a kapcsolatot velük. Ami nem megy azt nem kell erőltetni. Világos, hogy nem kíváncsi rátok a szüleid, a tesódék a kedvencek most. Túlzottan anyudék sem intelligensek hogy így viselkednek, és nem látnak át a szitán amit a bátyád művel.
2021. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Anyósom ilyen. Mi nem keressük.

Ha félévente 1x hut idő az unokara akkor eljön 1 max 2 órára, mert neki a munka fontosabb. Akkor jópofizunk a gyerek miatt, de már nem törjük magunkat ezen. Nem lehet erőltetni.

2021. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Tudatosítanám anyádékban hogy ezután akkor se keressenek ha kell nekik valami, és megszakítanám velük a kapcsolatot.
2021. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!