Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/218 anonim ***** válasza:
81%

Igen, sugallták. Én szépen megköszöntem, és elvonultam vele, legyen az fagyi, csoki, banán, stb. Senkinek se adtam, az az enyém volt.

Amikor meg jött a szöveg, hogy "illendő lenne megosztani", én visszaszóltam, hogy ez az én ajándékom, ha akarok, megkínálok vele bárkit is, ha nem, nem.

Volt sértődés, de ilyen az élet.

2021. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/218 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Nálunk is osztozni volt szokás, nem irigykedve felzabálni egyedül mindent. És ez mindenkire vonatkozott (bár nekünk egyikünknek se jutott eszébe csak magának venni édességet, egyebet, és egyedül felfalni). A gyerekemet is arra fogom tanítani, hogy ne legyen önző. Amúgy elképzelem, hogy egyedül eszed meg a tizenkilós dinnyét, csak azért hogy másnak ne jusson belőle...
2021. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/218 anonim ***** válasza:
32%
wtf?
2021. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/218 anonim válasza:
72%
A mi csaladunkban is az volt a szokás, hogy mindent megosztunk egymással jó szívvel, és nem csak azért mert ez a szokás. Ha gyerekem lesz, én is erre fogom nevelni, lesz saját költségvetése is, de a jószívűseg lesz az alap, nem a mohosag. :)
2021. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/218 anonim ***** válasza:
80%
Nálam sem volt ilyen. Ha szülinapra kaptam ilyesmit vagy saját pénzen vettem mindig külön eltettem magamnak. Nem azt mondom hogyha mondjuk vettem egy doboz gabonapelyhet nem ehetett belőle senki, de azért odafigyelgettem a többiekre. Lehet irigy vagyok / voltam, de mindig is úgy voltam vele, hogy amit saját pénzen veszek az az enyém és azt csinálok vele amit akarok.
2021. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/218 anonim válasza:
93%
Én egyke voltam,szóval osztozkodni annyira sosem kellett nekem.Ha a zsebpénzemből vettem valamit az alap dolog volt hogy nem vették el. Ez mindenféle ajándékra is vonatkozott.Ha lesz gyerekem nyilván tőle sem fogok elvenni semmi ilyet.
2021. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/218 anonim ***** válasza:
87%

Ha kaptam, megosztottam, nem kellett mondani, de szerencsére csak a tesómmal kellett. Vele a mai napig szívesen megosztok bármit. De több emberrel nem szeretek. Körbekínálsz egy zacskó csipszet, minden disznó kivesz magának, neked meg marad 2 darab.


Engem nem zavar, ha kell mindenkinek vennem fejenként egy egész zacskó csipszet, amit csak ő ehet meg, ez lenne az ideál. De ha magamnak veszek valamit, akkor azt terveztem, hogy magam is eszem meg. Joey nem ad a kajájából.

2021. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/218 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy megkínálok bárkit. De aki vesz, azt lejmolósnak tartom. Én se veszek soha senki körbekínált cuccából, mert magamat is lenézném, hogy lejmolós éhenkórász vagyok.
2021. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/218 anonim ***** válasza:
80%

Mi is mindent megosztunk egymás között a családban. Ha olyasmit eszek amit más szeret és tudok vinni haza belőle akkor is gondolok rájuk és veszek.

Ha egy doboz fagyit veszek akkor adok a többieknek, nem az egészet eszik meg úgysem.


Én amit a zsebpénzből vettem sosem kérték el, vagy mondták osztozzak magamtól adtam belőle. :)

A gyerekeim is így gondolkoznak szerencsére.

2021. aug. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/218 anonim ***** válasza:
93%

Azt osszon meg az ember, amit szeretne.

Általában nem gond az osztozkodás, szívesen adok a többieknek.

Általában a pizzára voltam allergiás, hogy na egy vagy kettő szelet anyuna és apunak. Utáltam, mert sokszor így 2-3 is hiányzott, én meg kevés fajta pizzát eszek meg ergó,kevesebb finom falat maradt, így szüleim hiába kínáltak a sajátjukból, nem kellett, mert nem szerettem.

2021. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!