Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleitektől fogadnátok el pénzt?

Szüleitektől fogadnátok el pénzt?

Figyelt kérdés

Alapvetően elég rossz a kapcsolatom szüleimmel.

Párommal vettünk egy lakást és felajánlották, hogy jelentősebb összeggel beszállnak a felújításba.


Visszautasítottam a pénzt és teljesen kiakadtak, hogy hálátlan vagyok, nekem semmi sem jó, csak kéretettem magam és túlságosan fennhordom az orrom.

Viszont hogyha elfogadom a pénzt fel akarják majd használni az alkalmat, hogy minden apró részletbe beleszóljanak és átvegyék az életünk fölötti irányítást.


Igazából az a kérdés hogyan tudnám ezt a helyzetet a legkevesebb balhéval megúszni.


2021. aug. 10. 10:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Mond el nekil ,hogy nagyon szépen köszönöd ,de saját erőből akarjátok felújítani ,ti akartok megdolgozni a lakásért. Azt a pénzt tegyék félre,még jól jöhet bármire. Nem akarod őket megbántani,de úgy akarod érezni hogy mindent saját erőből értettek el.
2021. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Elfogadnám igen, de nem a te esetedben, amikor eleve rossz a viszony, és tudod, hogy mindenbe bele akarnak szólni. Finoman esetleg nem lehet nekik megmondani, hogy nektek más az ízlésetek, mint nekik és akkor csak azt vesztek, ami nektek tetszik?
2021. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Igy nem fogadnam el. Hat akkor megsertodnek, leszarom, de ne akarjanak mar ezen keresztul is kontrollalni. Valoszinuleg nem uszod meg balhe nelkul,de az a legtisztabb, ha meg most meghuzod a hatarokat. Majd megbekelnek.
2021. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem biztos nem azzal, hogy elfogadod, mert ha ilyenek a szüleid akkor azt nagyon ki fogják használni, hogy "de hát mennyi pénzt adtunk már" mondd meg, hogy ez a lakás a ti kis álmotok, és szeretnétek egyedül megcsinálni, mint elérni egy mérföldkövet. Ha ebbe is beleszólnak akkor köcsögök és szard le őket.
2021. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

hálátlan vagy mert nem fogadsz el pénzt? :D


hihetetlen... ebből jól látszik, hogy ha elfogadnád, durvább dolgokat is kapnál ha nem tudnának utána befolyásolni a pénzre hivatkozva

2021. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
Ha rossz a kapcsolatunk semmiképpen nem fogadnám el-feljogosítva éreznék magukat hogy mindenbe IS belepofázzanak. Aztán ha elege van az embernek,és szólni mer, hallgathatná hogy a pénz persze kellett, mintha könyörgött volna érte.
2021. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Rossz kapcsolat mellett nem. Nekem jó a kapcsolatom anyámmal, alkalmakra kapok tőle kisebb, nagyobb osszeget így majd 50 évesen is, illetve legutóbb az örökségét is úgy látta jónak, hogy egy részét nekem ajándékozta.
2021. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%
Amikor még éltek, nem volt pénzük adni. Most meg már ők nincsenek.
2021. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam szüleitől elfogadtam, de nálunk ilyen konfliktusok föl se merülhettek volna.

A te esetedben, kérdező, azt tettem volna, amit te is tettél. És mit kellett volna mondanod? Legjobb az őszinteség. Hogy pont azért nem akarod elfogadni, nehogy ezzel feljogosítva érezzék magukat abba, hogy beleszólnak a felújításba.

2021. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
28%

"teljesen kiakadtak, hogy hálátlan vagyok, nekem semmi sem jó, csak kéretettem magam és túlságosan fennhordom az orrom."

Ez már megtörtént, ezen nem tudsz változtatni.


"Viszont hogyha elfogadom a pénzt fel akarják majd használni az alkalmat, hogy minden apró részletbe beleszóljanak és átvegyék az életünk fölötti irányítást."

Ez csak valami paranoia, vagy miből gondolod?


Mindenesetre két választásod van: vagy azt gondolják rólad, amit nem szeretnél, hogy gondoljanak, vagy (ha tényleg átvennék az irányítást) azt teszik, amit nem szeretnél, hogy tegyenek. Válaszd a kisebb rosszat.

2021. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!