Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Állandóan okoskodik a nevelő...

Állandóan okoskodik a nevelő anyám. Mit csináljak vele ?

Figyelt kérdés
Alapból semmi gondom nincsen vele, de hihetetlenül erőszakosan rá akar mindent erőlteti az emberre. Most költözünk új lakásban és folyamatosan osztja az észt hogy ő mit hova tenne meg ilyesmi.. ha valamiről mondod hogy az lesz és szerinte nem szép egyből rázza is a fejét meg vágja a pofákat és már ecseteli is hogy az milyen csúnya és nehogy az legyen . Arról nem is beszélve hogy ha úgy gondolja jobb helye van valaminek máshol már pakolja is át . Ha finoman szólok semmi hatása. Mit csináljak vele ? Most várom a babám szóval nem szeretnék haragot, csak azt hogy felfogja hogy nem ő irányít mindent.

2021. aug. 12. 06:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól értem nem együtt laktok, úgyhogy beleszólása sincs, nemhogy pakoljon, be sem kell engedned, ha nem bírja visszafogni magát.

Eleve jobban tennéd, ha minél kevesebb információt osztanál meg vele, hogy ne tudjon mindenbe beleszólni, és kerek perec meg kellene mondani, hogy nagylány vagy, és a saját élettereteket a ti ízlésetek, és a saját praktikussági szempontjaitok szerint fogjátok berendezni. Esetleg szólj apádnak, hogy állítsa le.

2021. aug. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell finomkodni.

legközepebb közlöd. KATI TE ITT CSAK VENDÉG VAGY. EZ AZ ÉN HÁZAM. ÚGY RENDEZEM BE AHOGY NEKEM JÓ.

NEM KÉREK KÉRETLEN TANÁCSOT. FELNŐTT VAGYOK, EGYEDÜL IS KÉPES VAGYOK ELDÖNTENI MIT HOGY AKAROK, VAGY HOGY JÓ NEKEM.

2021. aug. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat . Ment a zöld kéz :) Jól értetted egyes külön laktunk eddig is, de most egy saját lakásba fogunk költözni .

Igazatok van a sarkamra kell állnom , mert a fejemre nő teljesen .

2021. aug. 12. 06:51
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Segíteni akar.

Lehet ezt a második alltal javasolt bunko módon közölni, vagy lehet helyette a Kati, nagyon kedves tőled, hogy segíteni akarsz, köszönöm szépen, de én a sajat ízlésem szerint szeretném berendezni a lakásomat.

2021. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom ő fizette a lakást meg az apád. Vagy te is? Mert ha esetleg te nem, akkor igazából oda rak mindent, ahova akarja és ahogy ő akarja.
2021. aug. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Utolsó látom egyből vádaskodsz mielőtt kérdeznél :D Egyáltalán nem fizetett nekem semmit , nem is kérném. A párommal közösen fizettem az albérletet , most pedig a babavárót is felvettük hogy megtudjuk venni a saját házunkat.

Évek óta élünk külön a szülőktől, nevelő anyummal kb 1 évig laktam egy házban. Ne gondold hogy mindenki élősködő. Imádom apám de ha nem lenne pénzem és mondjuk éheznék sem kérnék pénzt tőle .

2021. aug. 12. 08:07
 7/22 A kérdező kommentje:

18 voltam mikor eljöttem otthonról. Nekem csak apám van, anyám már nem él. Eddig próbáltam toleráns lenni ,de nem megy a végtelenségig . A baba miatt nem szeretnék veszekedést.. szüksége van a nagyszülőkre is . Csak sosem tudtam az ilyen helyzeteket jól kezelni . Volt hogy azt gondoltam én reagálom túl, de szerintem ez már egy olyan szint ami nem normális .

Amúgy 25 éves vagyok a férjem pedig 32 mégis gyerekként kezel.

2021. aug. 12. 08:17
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Hát neki ilyen a természete, nekem a saját anyukám ilyen. :D Mindenbe belekotyog.

Azon kaptam magam, hogy pont ilyen vagyok a lányommal. 12 éves, rémes, egyszerűen lakatot kéne tenni a számra, hogy ne mondjam azt, hogy ne oda tedd már, szerintem ez itt jobb lenne stb. Ő is inkább a maga feje után menne, én meg máshogy látom jónak. Nálunk a férjem az, aki nem az édesapja, de ő meg ráhagyna mindent, hogy mindenhogy szép amit csinál, mert jó ízlése van, ne befolyásoljam. De tudod milyen nehéz? :D

Remélem sikerül ezt megbeszélnetek. Mivel nem éltek együtt, megteheted, hogy valamit leteszel ahova mondja, aztán átrendezed a szobát. :) Persze ami állandóbb változás, ott legyél mindig határozott, úgy se tud mit csinálni ellene. :)

2021. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Legalább te megérted amire gondolok :D te legalább ezt be is ismered

Pont az a szituáció akkor mint ami nálatok

Szeretnék a saját fejem után menni, de nem akarom megbántani

Köszönöm a válaszod :)

2021. aug. 12. 08:44
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el neki szépen, hogy a te otthonod. Neked így jó. Ha ezen megsértődik, szard le. A baba miatt nem kell megalázkodni.
2021. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!