Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az egyetemi tanulmányokba...

Az egyetemi tanulmányokba milyen szinten szólhat bele a szülő, milyen esetekben lehet rendben, hogy beleszól?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy milyen irányba, melyik egyetemen stb. tanuljon tovább a gyerek, hanem az egyetemi teljesítményre.

Normális, ha kiakad a szülő egy-egy rosszabbul sikerült vizsga miatt? Vagy csak akkor szóljon bele, ha még egy fedél alatt él vele a gyereke, vagy esetleg ha a szülő fizeti (részben) a gyereke tanulmányit? Vagy ebbe már egyáltalán nem kellene beleszólnia?



2021. aug. 14. 16:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
64%

Ezen az oldalon minden beleszólás.

Mi meg nem beleszólásnak vesszük, hanem beszélgetésnek és szabad vélemény-nyilvánításnak.

Ha elmondja, hogy kettest kapott, akkor megkérdezem, miért. Nehéz volt, keveset tanult, egyebek.

2021. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
97%
21: Azzal nincs is semmi baj, amit leírtál, csak ha ezen bőven túlmegy egy felnőtt ember esetében, az azért terhes.
2021. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
77%

Az egyetem egy befektetés, ami, ha közben eltartanak, nem csak a te magánügyed. Nincs gyerekem, de engem is érdekelne, mi történik azzal a dologgal, ami miatt a kötelezőn túl eltartom a gyerekem vagy esetleg még fizetek is pluszban a képzésért. Nem hiszem, hogy bármelyik jóérzésű szülő sajnálná a gyereke taníttatására/elindítására a pénzt, de azért ezzel nem jár együtt, hogy hagyják maguk hülyének is nézni. Ha nem megy az egyetem, miért hagyná bárki, hogy a gyereke ezzel húzza az időt értelmes dolgok helyett? Akkor lehet ugrani a következő pontra, hogy van-e olyan képzés, amivel ezzel ellentétben érdemes próbálkozni, ha már ez nem jött be, vagy ha ez nem, akkor keressünk melót neki, hogy mozduljon is valamerre.


És ezt mindenféle rosszindulat nélkül mondom. Végeztem egyetemet, valamennyire beleláttam pár szaktársam életébe és bizony nálam is megvolt otthon a kérdés, hogy hogy tanulok, be tudom-e időre fejezni vagy meddig kell arra várni, hogy elérek valamit szakmailag és a saját lábamra állok. Ezek teljesen normális kérdések egy jól működő családban.

2021. aug. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha már benne a pénz akkor joggal várhatja el, hogy a gyerek legalább becsülje meg annyival a dolgot, hogy igyekszik tanulni rendesen.
2021. aug. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
84%

Az egyetem egyeseknek önmagában is streszes,nem kell a szülönek ezt fokoznia.

Tudja magátol is,hogy ha elb@szta.

2021. aug. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám kedves 20 as


Nálam még a külföldről hazacsalás folyamatos presszióval is a lajstromján van, nemcsak a nem nekem való szak további erőltetése.


Aztán mikor nem tudtam/akartam dipivel elhelyezkedni, évekig tartó szomorúság volt a reakció részéről.


Már lesz.rom, ki mit gondol vagy akar velem kapcsolatban.

2021. aug. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!