Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek az alkoholista...

Mihez kezdjek az alkoholista apámmal?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, alkoholista az apám. Van olyan, hogy hónapokig nem iszik, és amikor józan, akkor nincs vele gond, és teljesen más ember, de amikor részeg, akkor állandóan kötekedik,veszekszik, néha még agresszív is. Anyumat már kikészítette lelkileg, sokszor volt olyan, hogy sírva várt haza, de elválni nem akar tőle, ez kicsit ilyen se veled se nélküled állapot, mert ő az egyetlen férfi a háznál. Sokáig nem volt munkája, aztán már lassan fél éve van, de egy balesetben eltörte a karját,így muszáj itthon üljön. Azalatt persze van ideje inni is, a fizetése minimum felét is italra költi. Anyum egyszer megmondta neki, hogy vagy az ital vagy mi, de nem nagyon volt hatása neki, a szakembert meg sem merem kérdezni, mert a karjával is alig akart orvoshoz menni, egyszerűen nem tudom mit lehetne csinálni. Örülnék, ha abba tudná hagyni az ivást, de nem tudja, elmenni meg csak úgy megy el innen, ha ráhívjuk a rendőröket, azt meg azért nem akarnám. 17L

2021. aug. 16. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha van olyan, hogy hónapokig nem eszik, akkor szerintem le tudna szokni. Nagyon határozottan meg kell neki mondani egy józan időszakában, hogy hagyja abba, különben elveszít téged és te nem ilyen életre vágysz.

Neki is akarnia kellene. El kellene mennie elvonóra. Olyat is hallottam, hogy van erre valami gyógyszer tabletta formájában.

Ha viszont így sem hajlandó, akkor csak az lenne a megoldás, hogy külön legyetek.

2021. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én életemet írtad volna le. Sajnos megoldás nem volt, csak amikor apa infarktust kapott. 😓 Én akkor már 3 éve nem laktam otthon, 21 éves voltam.


Csak akkor lehet segíteni rajta, ha ő akarja a változást.

2021. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. AZ "eszik" helyett "iszik" akart lenni.

A kérdésre visszatérve, ha akarná ő is, nem lenne lehetetlen a leszokás.

Ha van olyan ember, akire különösen hallgat, akár egy barátja, akár egy rokon, őket is meg lehetne kérni, hogy győzzék meg. Néha kell egy kis győzködés, de ha fontos vagy neki, abbahagyja.

Mondd el neki, hogy még csak 17 éves vagy, ha ezt így folytatja, milyen életetek lesz. Hogy fogsz egyetemre menni, hogy megy el a ballagásodra, a diplomaosztódra, hogy lesz része az életednek. Magyarázd el neki, hogy ez sokkal többet ér, mint az ivás, márpedig az ivás csak akadály a boldog életben.

Az legyen a lényege a mondandódnak, hogy elveszít, ha nem hagyja abba.

2021. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta nagyon határozottnak kell lenni

Sok férfit visszariaszt de nek is volt alkohollal problémám. Két választásom volt vagy a pia vagy az akit szeretek. Fel is út le is út

2021. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
*De nekem is
2021. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy te ezt a problémát nem tudod megoldani. Az alkoholistát nem lehet meggyógyítani. Az egyetlen teendő a különköltözés, anyád viszont ehhez gyáva. Ez az ő felelőssége, rá haragudj, ne apádra, apád már függő. Nem ura a testének.
2021. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es, akit ismertem iszákosat, mint az italt választotta a hozzátartozói helyett...
2021. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire benne van szerintem magátol nem fog lejönni.
2021. aug. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Kollégium 200 km+ távolságra.
2021. aug. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos én csak a tapasztalatokat tudom leírni: fater sokat ivott, mi elköltöztünk tőle anyával és utána még mi voltunk a sz@rok a szemében (és az azon oldali család szemében) :) Kívánom, hogy sikerüljön észhez téríteni.
2021. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!