Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt vagy, de az egyedülàll...

Felnőtt vagy, de az egyedülàlló szülőd ràdtelepszik?

Figyelt kérdés

Màsnàl is van ilyen, hogy annak ellenére, hogy pl. Pàrom 32 éves, az édesanyja egyedül él, mert elvàlt màr rég, azóta folyton sirànkozik, depressziós, nincsenek baràtai, magàba fordul, szakemberről hallani sem akar, mert neki nincs semmi baja, de àllandóan velünk csinàlna programot, meg el akarja érni, hogy körülötte forogjon a vilàg.


Én 28 vagyok, apu szintén ugyanez. Elvàlt, tiszta remete évtizedek óta, baràtai nulla, nem kell neki senki, a pàromra se kívàncsi, mert nem tudja feldolgozni, hogy nekem van, neki nincs, de nemis próbàlkozik ismerkedni, közben meg panaszkodik, hogy senki nem nyitja rà az ajtót, tőlem meg elvàrja, hogy mindig tudjon rólam mindent, mindig akkor menjek, amikor ő akarja, ahelyett, hogy keresne egy nôt maga mellé. Mikor elmegyek, akkor is csak főzni, mosni, sütni, beszélgetés az nem nagyon van, csak akkor, ha mindenben neki van igaza. Azon kívül, hogy az egyetem megy, meg dolgozok, màsra nem kívàncsi velem kapcsolatban sem.


Hogy lehet ezeken javítani, vagy nem magunkra venni? Pàrom anyukàja ràadàsul rà is jàtszik, ha meg kihívjuk, közli, hogy most miért nem jó, és làtom, hogy pàromnak meg rosszul esik ez a màrtírkodàs.


2021. aug. 20. 06:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pàrom anyukàja is mindig közli velem, mintha féltékeny lenne a sajàt fia boldogsàgàra, hogy "de neked könnyű, mert a fiam veled van"...
2021. aug. 20. 06:29
 2/12 A kérdező kommentje:
Kicsit olyan érzésem van, mintha mindkettőjük a gyerekétől vàrnà a megoldàst, meg hogy kitöltse azt az űrt, amit a baràtoknak, vagy egy pàrkapcsolatnak kellene, vagy amit elrontottak az életben. És ha nem az van, amit ők akarnak, akkor megy a hiszti.
2021. aug. 20. 06:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem exanyósom volt pont ilyen (30 éve özvegy már), sajnos a volt párom is tehetett erről, kénytelen volt leszakadni róla.


Nála az űrt a házfelújítás és a párom ugráltatása jelentette, inkább elmenekültem ebből a kapcsolatból.

2021. aug. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
El nem tudom képzelni, miért akar szóba állni a szülő ilyen érzéketlen gyerekkel...
2021. aug. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hozzátok össze őket
2021. aug. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk érzéketlenek, szeretjük és tiszteljük őket, amiben tudunk, segítünk, stb. A kérdésre szeretnék vàlaszt kapni, hogy egyébként mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel, hogy lehetne őket ràbírni arra, hogy nem tőlünk kellene vàrni elsősorban, hogy ne legyenek egyedül, hanem tenni kellene nekik érte valamit. Példa: mindkettőjük azt mondja az ismerősökre is, hogy ők aztàn biztos nem keresnek senkit, mert őket se keresi senki. De nem csak mindig arra kell vàrni, hogy valaki ràjuk nyitja az ajtót. Meg arról, hogy ők x éve elvàltként megkeseredve élnek, és a mai napigezen keseregnek, ami 20 vagy több éve történt, az sem normàlis szerintem. Ha nem érdekelnének minket, ez a kérdés se lenne kiírva. De kívànom neked, ha àtmennél hozzàjuk, hallgasd végig a 20éves sérelmeiket... Meg nézd végig, hogy még arànylag fiatalok, és csak el vannak keseredve, ahelyett, hogy lehetnének boldogabbak is, ha tennének érte valamit.
2021. aug. 20. 07:11
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a kérdés, hogy lehetne segíteni ezen?
2021. aug. 20. 07:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Magukon tudnak segíteni.

Igen, tipikus mártír szülők.

Amíg ti valamennyire kitöltitek az űrt, addig nem is fognak lépni.

Nehéz, de a segítség az, ha ti élitek az életeteket, és annyiszor mentek, ahányszor mennétek, ha nem lenne ez a helyzet.

Gondolj bele, ez senkinek nem jó. Nektek nem jó, ha olyan űrt próbáltok betölteni, amit nem tudtok, és nekik sem jó, mert látod hogy így is boldogtalanok.

2021. aug. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdés mennyire engeditek ugye.
2021. aug. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt rá lehetősége. Szeretem, viszont amikor már azzal zsarolt, hogy felköti magát, ha elköltözök, na az volt a pont, hogy két napra rá mentem is onnan :D


Amikor próbált rám telepedni, ignore pár hétig. Valakivel sajnos csak így lehet, mert szép szó nem használ.

2021. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!