Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről, kényszerí...

Mit gondoltok erről, kényszeríthetnek a szüleim erre felnőttként?

Figyelt kérdés

24 vagyok, most végeztem a 6 éves tanárképzésen. Szülői nyomásra mentem erre a szakra, azt akarták, mindenképpen szerezzek diplomát (eddig még nem volt diplomás ember a családunkban).


Szóval elvégeztem a képzést, szerettem is a tanítási gyakorlatot, de mivel a tanári bértábla alapján nettó 145 ezer lenne a fizetésem, így nem szeretnék ebben dolgozni. Akkor is jobban keresnék, ha takarító lennék a mekiben, vagy árufeltöltő a tescoban...


A szüleim kijelentették, ha nem tanár leszek, kidobnak otthonról. Viszont semmim sincs, amit diákmunkával megkerestem, az elment az egyetem alatt kollégiumra meg étkezésre.


Mit kéne tennem? Szívesen tanítanék, de ennyiért nem akarok.



2021. aug. 20. 21:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Tanári diploma pont megfelel irodai vagy HR-es munkára. Sokkal többért. Oda csak diploma kell, mindegy, milyen. Kezdj el nézelődni a multiknál.
2021. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Vidéku vagyok, itt sajnos nem igazán vannak multik meg SSC-k.
2021. aug. 20. 21:16
 3/27 anonim válasza:
92%
Próbálj felmenni Pestre, létezik munkahely, ami biztosít szállást vidéki munkavállalók részére.
2021. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Szedj össze albira aztán költözz oda ahol találsz számodra ideális multit
2021. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Keress más területen munkát, sok helyen tényleg csak a diplomát nézik.

És ha annyira szeretsz tanítani, akkor magántanulókat vállalhatsz.

2021. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Most erre őszintén milyen választ vársz?

Elméletileg és gyakorlatilag is nem, nem kényszeríthetnek semmire, mert felnőtt vagy. De pont mivel felnőtt is vagy, gyakorlatilag és elméletileg is akkor baxnak ki otthonról, amikor akarnak, mert 24 éves vagy.

Mondanám, hogy menj el munkásszállós munkára, mert ez kb az egyetlen esély, ha azonnal leakarsz lépni, de úgyse mennél.

Innentől kezdve, annyit csinálhatsz, hogy elkezdesz tanítani, 1-2 év múlva felmondasz, mikor már lesz elég pénzed, és kiveszel egy albit valahol a megtakarításaidból, majd keresel új munkát.


Úgy kb ennyi lehetőséged van.

2021. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem kényszeríthetnek, de nem kötelesek hagyni hogy náluk lakj.Döntsd el melyik a fontosabb a későbbi életed szempontjából.
2021. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk magántanárok jobban keresnek. Milyen szakos vagy?
2021. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Ha osztatlanban végezted a képzést, akkor egy év után előre léphetsz ped. I-be, ez előre lépés a fizetésben is. Vállalhatsz egy-két magántanítványt. Akár heti négy magán órával megkereshetsz heti 10-12 ezer forintot. Ha nyelvszakos vagy, akkor akár főállásban, akár mellékállásban nyelviskolába is elmehetsz. Nyáron Vállalhatsz táboroztatást, persze magán táborban, az jobban fizet. Ezeket arra az esetre írtam, ha tanítani szeretnél.
2021. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
98%

Ha van rá lehetőséged, hogy a szüleiddel lakj és így némileg rájuk támaszkodj anyagilag, találsz a közelben munkát, azért annyira nem rossz a kapcsolatotok stb., akkor szerintem az a legjobb, ha elmész tanítani, amennyit tudsz félreteszel és később keresel más munkát a fővárosban, mikor már szóba jöhet a költözés. Én ezt csinálnám a helyedben, mert más lehetőség azért valóban nem nagyon van és ez nem olyan rossz (ha azt mondod szeretsz is tanítani).

Én hasonló helyzetben vagyok. Vidéki kistelepülésen élek a szüleimmel, ahol gyakorlatilag lehetetlen diplomával állást találni, ha az ember több év tanulás után nem akar elmenni gyári munkásnak stb., hanem a szakmájában szeretne elhelyezkedni. A költözéshez magához is nagyon sok pénz kell, nemhogy még fenntartani az albérletet stb., tehát ez sem egy egyszerűen megléphető lépés. Annyi, hogy engem támogatnak a szüleim és nincsen ebből semmiféle konfliktus, segítenek a költözésben is stb., de abszolút átérzem, mert amúgy a szüleim segítsége nélkül én sem tudnék mit csinálni.

2021. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!