Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudják elfogadni a...

Miért nem tudják elfogadni a szüleim hogy van barátom?

Figyelt kérdés
Lassan 17 éves leszek és már fél éve van barátom. Évfolyam társam a gimiben. Amikor mondtam a szüleimnek hogy van barátom megpróbáltak lebeszélni róla. Tegnap bemutattam nekik, mihelyt elment azonnal jött hogy én még fiatal vagyok/ nem is hozzám való. Az óta azt hallgatom hogy szakítsak vele mert túl fiatal vagyok. Most mit csináljak?

2021. aug. 21. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Amit le is írsz, fiatalnak tartanak. Félnek, hogy lefekszel vele, terhes maradsz. Türelem, idővel megszokják. Ha tudsz, hallgass rájuk másban, "fogadj szót", lássák, hogy megbízható vagy. Ha olyan a viszonyotok, beszélgess velük akár a szexről is, hogy még te sem akarod (ha így van).
2021. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Anyám is így parazott, amikor a húgom 20 (!) éves volt. Hogy mit szól majd a nagymama, meg inkább az iskolára kellene koncentrálni stb.


Tele van a világ hülye emberekkel, sajnos a jelek szerint a te szüleid is ilyenek. Sajnos jó tanácsot nem tudok adni, ha a saját esetem nézem, a helyzet reménytelen. Próbálj meg minél előbb lelépni otthonról (pl. Egyetemi kollégium).

2021. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Én megkérdezném, hogy ők hány évesek voltak, amikor az első kapcsolatuk kezdődött. Ezenkívül úgyanúgy figyelnék mindenre mint régebben, hogy semmibe ne tudjanak belekötni, olyan hétköznapi dolgokra gondolok most, mint mosogass el, tarts rendet stb. Illetve néha csinálj olyan programot is, ahol a szüleid, és a barátod is ott van, hogy megismerhessék egymást.


Illetve ülj le legalább az egyikőjükkel beszélgetni. Mondd el nekik, hogy mit vársz ettől a kapcsolattól, illetve beszélgess anyukáddal a fogamzásgátlásról (még akkor is, ha még nem tart ott a kapcsolatotok, de akkor ezt hangsúlyozd ki.) Lehet, hogy tényleg csak ettől a részétől féltenek, és megnyugodnának, ha lenne hova nyúlnod, ha eljön az idő.

2021. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Jól írják! Szervezz olyan programokat, ahol a srác is ott van!

Akár elmehetne az egész család kirándulni is! A lényeg, hogy lássák, hogy rendes a srác és szeret téged!

Megértem, hogy féltenek téged, mert a te korodban - mondjuk ki - a lányok többsége annyi fiúval kufircol, amennyivel tud! A fiúk is annyi lányt dugnak meg, amennyit tudnak! Nem túl gyakori, hogy 17 évesen már megtalálják azt a személyt, akivel leélik az életüket!

A szüleid is ettől félnek, hogy a sráccal se fog sokáig tartani, és majd jön a következő és a következő fiú...

Igazából, itt csak az idő az egyetlen orvosság! Ha már együtt lesztek minimum két éve, akkor megbarátkoznak a gondolattal, hogy együtt vagytok és elfogadják őt!

Addig maradnak a közös programok! Mást nem tudsz csinálni!, mint várni, hogy teljen az idő!

2021. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

#4 "A szüleid is ettől félnek, hogy a sráccal se fog sokáig tartani, és majd jön a következő és a következő fiú..."


Hát, ha arra sarkallják mindig hogy szakítson az aktuális párjával akkor ezt érik el vele.


17 éves kis pöcsök max álmodnak arról hogy mindenkivel dugnak, örülnek ha egyáltalán végre van barátnőjük, nem hogy váltogatják őket mint az alsógatyát.

2021. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontos valaszt a szüleid adhatnak.
2021. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!