Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem akar elengedni...

Apám nem akar elengedni Pomázra, mit tegyek? 16l

Figyelt kérdés
Egy barátomhoz mennék, de nem akar elengedni, mert ő nem ismeri azt a fiút. Össze is vesztünk emiatt. Mit tegyek? Innen pomáz 234km-re van, de nem vagyok már kisgyerek, hogy ne tudjak felülni egy vonatra...

2021. aug. 24. 00:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/362 anonim ***** válasza:
95%
16 évesen elég gyerek vagy még. 17 vagyok, de engem sem engedne anyám ilyen messzire. Én a fiút kérném meg inkább, hogy jöjjön, mást nagyon nem tudsz csinálni.
2021. aug. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/362 anonim ***** válasza:
99%

Számomra érthető a félelme, egy számára idegen fiúhoz szeretnél menni több órányi távolságra, valószínűleg idegen városba, amit a másik fél ismer. Ha valami történik veled se tud semmit csinálni.


Semmire nem mész a veszekedéssel, attól nem fog elengedni. Olyan lehetőség nincs, hogy előbb a fiú megy el hozzátok, hogy megismerje, vagy videóhívásban beszélnek? Vagy hogy egy olyan helyen találkoztok, ami nagyjából mindenkettőtöktől ugyan olyan távolságra van? Esetleg minden órában írsz neki egy üzenetet/felhívod, hogy jól vagy?

2021. aug. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/362 anonim ***** válasza:
93%

Hogy mit tegyél? Remélem ha már kérdezni tudsz, akkor a valóban jó tanácsot, amiből csak egy van, is meg tudod fogadni...

Apád, és anyád az a két ember, aki tényleg szeret, valóban félt, és csak neked akar jót. Rajtuk kívül senkit sem érdekelsz, és mindenki csak kihasznál. Mi is idegenek vagyunk, nekünk a Te sorsod nem számít. Nekünk sem jobb, sem rosszabb nem lesz attól ha neked jó vagy éppen rossz. Először is ezt jegyezd meg, de nagyon jól. Aki bármi mást állít az hazudik, még akkor is, ha neked nagyon tetszik a válasza.

Szóval a tanácsom (de nekem mindegy, hogy megfogadod-e), az az, hogy mindig fogadj szót a szüleidnek. Apád nagyon jól tudja, hogy miért nem mer elengedni. Te csak bízzál benne, és tedd, amit mond.

2021. aug. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/362 anonim ***** válasza:
99%

hat ha nem ismeri még jo hogy nem akar elengedni ilyen mrsszire plane ennyi idosen egyedul


kompromisszumos megoldas apad utazzon veled toltsetek el egy orat egyutt a sraccal, aztan ha apad jol megnezte, kikerdezte, eltette a telefonszamat es azt mondja ok, akkpr te naradsz o meg hazautazik. (feltetelezve, hogy a srac ekkor még nem lép le onkent)


sajnos 18 eves korodig ha te elmesz es ott baj lesz, akkor ot vonjak felelossegre, igy ertheto, hogy se 234 kmes utazast egyedul de foleg egy altala sose latott baratnal nem enged.

ja es hivd te a fiut

2021. aug. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/362 A kérdező kommentje:

#2: Nem szeretném elhívni még hozzánk, eleve ő hívott el magához, és én nagyon szívesen is mennék, csak apám túl aggódik mindent. Nem történne semmi baj, de tényleg.

#3: Jézusom, ennyire ne legyél pesszimista, ha teheted.

2021. aug. 24. 00:22
 6/362 anonim ***** válasza:
98%
Az ország másik felébe elutazni, 16 évesen, egyedül én sem engednélek el egy idegennel. Amúgy Pomázon nem jár vonat, csak HÉV és busz, úgyhogy egyedül császkálnál Budapesten, plusz még onnan el is kell jutnod a célállomásra. Biztos nem ismered a fiút te sem, gondolom internetes kapcsolat, úgyhogy nem kellene ilyesmibe belemenned. Apukád jót akar, hidd el.
2021. aug. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/362 anonim ***** válasza:
99%
Nem apád aggódja túl a dolgot, te nem fogod fel mekkora szarba kerülhetsz. Faterod jól csinálja.
2021. aug. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/362 anonim ***** válasza:
97%

"Nem szeretném elhívni még hozzánk"

De te azért utaznál miatta 500 km-t...

Érdekesek ezek a mai lányok! :D

Az én időmben a fiú ment a lányhoz udvarolni.

Nem, nem valami 80 éves papó vagyok! Alig 10 évvel több mint te.

Hát mit tud az a drága gyermek hogy ilyen nagy utazást megtennél miatta? Mennyi idős? Ki fizetné az utat? Mivel utaznál? Ott aludnál? Hogyan ismerkedtetek meg? Miért mennél el hozzá? Mi az amit nem tudtok online megbeszélni?

Én sem engednélek el ekkora útra egy vadidegenhez akivel sosem találkoztam. Jöjjön el a gyerek néhányszor, mutatkozzon be, beszéljünk, stb. Tudjam az elérhetőségeit, tudjam a szülei elérhetőségeit, stb...

2021. aug. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/362 anonim ***** válasza:
99%
Sajnos nem pesszimista vagyok, hanem erősen realista. Rengeteg okot tudnék mondani neked, hogy miért van igaza apádnak. Csak azért nem mondom, és ezért nem mondja Ő sem, mert téged nem érdekelne, és hallani sem akarnád. Egy kicsit, nagyon, elvakított a "szerelem". De ez önmagában nem baj. Amíg hozzátok nem akarod elhívni, addig semmi keresni valód sincsen nála. És akkor most optimista voltam, mert azt feltételezem, hogy egy hasonlóan éretlen 16 éves fiúról beszélünk. Nem másról, aki csak elhitette ezt veled...
2021. aug. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/362 anonim ***** válasza:
99%
Fiu el akar hivni magahoz 234 kmre? Szerinted vajon mit akarhat az a fiu? Valoszinuleg tudod, hogy mit. 234kmre levo 16eves gyerekek valoszinuleg nem hosszutavu kapcsolat remenyeben akarnak talalkozni, azt meg tudod kozelebb is csinalni.
2021. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!