Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem szeretnék, hogy...

A szüleim nem szeretnék, hogy fiú lakótársam legyen. Mi lenne vele a gond, ti engednétek-e stb., mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözök és most lakótársat keresek magam mellé. Barátok, szaktársak stb. körében nincsen olyan, akivel együtt költözhetnék, tehát mindenképpen egy ismeretlennel fogok majd együtt lakni. Majd csak a tanév kezdetekor költözhetek be az albérletbe (addigra fog kiköltözni az előző lakó) és addig sajnos az érdeklődők sem tudják megtekinteni a lakást személyesen. Ez sokaknak nem szimpatikus, hiszen vannak csalóka hirdetések stb., a legtöbben azért szeretnék élőben is megnézni a lakást és személyesen találkozni a leendő lakótárssal is, mert az a biztos. Így már durván három hete hirdetem, de még nincsen lakótársam. Viszont én sem akartam tovább várni a kereséssel mert féltem attól, hogy szeptemberben csak nehezebb lenne lakótársat találnom, hiszen mindenki szeretné már megoldani addigra a lakhatását és persze én is annak örülnék, ha már rögtön felezhetnénk a kiadásokat is, nem kellene egyedül lennem.

Egy ismerős szólt, hogy az egyik szaktársa éppen albérletet keres, régóta ismeri őt, nagyon rendes, tiszta stb., csak fiúról lenne szó. Én elsősorban lány lakótársat szerettem volna magam mellé és így is hirdettem a szobát. Viszont igazából nem tudok erre logikus észérveket hozni. Mindig lányokkal laktam együtt és szerintem inkább csak amolyan megszokás ez, hogy lány lánnyal, fiú fiúval lakjon. Szerintem az, hogy ki mennyire tiszta, rendszerető stb., nem nemtől függ és úgyis külön szobánk lenne, tehát ebből a szempontból sem lehet gond. Úgyhogy én egyre inkább arra hajlok, hogy igent mondjak. Főleg így, hogy őt legalább ismerős ajánlotta és pozitívumokat mondott róla, mert egy ismeretlennel összeköltözni mindig lutri, tehát lehet egy lánnyal sem biztosan járnék jól.

A szüleimnek viszont nagyon nem tetszik az ötlet és ők mindenképpen azt szeretnék, hogy lánnyal lakjak együtt. Ők nagyon ellene vannak, de azt nem mondják, hogy miért.


2021. aug. 24. 12:10
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
90%
#30 mert nagykorú lány esetében mi az isten köze van hozzá a szülőnek kivel dug a lánya és kivel nem? Akár vadidegenek alá is befeküdhetne, az jobb lenne? Nem minta ahhoz is lenne bármi közük a szüleinek.
2021. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
69%
29. Senki nem mondta, hogy a fiúk elvadult állatok. A kérdés az volt mitől félnek a szülők mi erről a véleményük. Itt sokan le írták, hogy általában mitől szoktak félteni egy lányt egy fiúval szemben. Aztán jött a sok okos lepontozó, hogy " há' mer' a lányok se jobbak". Senki nem mondta, hogy egyik jobb vagy rosszabb a másiknál, csak, hogy mitől fél/félhet egy szülő. Dehát már egy véleményt se lehet megfogalmazni úgy látom, mert itt már azt is jobban tudja mindneki, hogy mit kéne gondolnia a másiknak egy adott témában.
2021. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
93%

10 évig laktam albérletben.

Férfiakkal, nőkkel is. Vagy akkor: fiúkkal és lányokkal is.

Egyszer egy fiú lakótársam cseszett le, hogy irtó rendetlen tudok lenni és igaza volt. Ő pedáns volt, de a legtöbb hímnemű lakótársam az volt.

Ellenben két nőnemű lakótársam is meglopott, az egyik meg olyan rendetlen volt, hogy egy idő után dokumentálni kezdtük, mert egyszerűen nem hittük el.

Betét simán ledobva fürdőbe, húst napokig kint hagyta asztalon, amikor nem voltunk ott, nyers húst. Ha nem volt kedve elmosogatni, kivágta az erkélyre a koszos edényt, és letakarta az erkélyre kitett tárgyakkal. Még sorolhatnám. Ja és ugye meglopott, nem is akárhogy. Egy másik csaj is meglopott. Természetesen mindkettő tagadta.

A legjobb az volt, amikor valami fertőzést összeszedett és egy szál bugyiban üldögélt le mindenhová.

A másik amit nem bírtam, hogy nem egy lány lakótársam közösködni akart ruhaügyileg. Tehát meglátták, hogy van egy jó ruhadarabom és nyaggatás lett a vége, hogy nekik kell bulira. Vagy sminkben dettó ugyanez, jaj használni szeretném a rúzsod-fúj bakker-és ezektől undorom.

Egyszer nem volt olyan a környezetemben, másokkal sem, hogy megdugta volna a fiú lakótárs a lányt.

Őszinte leszek, én akkor egy időre megundorodtam a nőktől.

Mindezt úgy írom, hogy engem már bélyegeztek itt férfigyűlölőnek nem is egyszer. :)

2021. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
88%

3.


a 7. állításod nem igaz

2021. aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
83%

#25

Már nem azért, de lehet igényesebb vagyok nálad fiú létemre.

Ha egyetemen vagyok, valahányszor belépek a szobába miníg kezet mosok, nem, hogy wc-zés után. Nem tudom más mennyire igényes, több lánynál is feltünt már, hogy nem mos kezet wc használat után. Vagy mikor a közös konyhában végig taperolt mindent és mielőtt a kajához nyúlna meg sem törli a kezét. Én se vagyok az a nagy tisztaság mániás. Ha könyékig olajos vagyok vagy még a tarkóm is földes az sem zavar, de ha végeztem a munkával akkor megyek zuhanyozni. Vagy ha bármit fogdostam ami koszos, utána kezet mosok.

Szeretek takarítani is és alaposabb is vagyok, mint a legtöbb lány, akinek ez csak kényszer.

De nem én vagyok az egyetlen ilyen srác sem.

Neked inkább az lehet a bajod, hogy még bottal sem piszkál meg senki, emiatt nem is nagyon látod azt, hogy hogyan is élnek a fiúk vagy milyen rendet tartanak maguk körül. Volt már vagy 20 szobatársam a kolis éveim alatt. Egyel sem volt baj. Középiskolában is a női nevelőtanárok imádtak fejlönni a fiú szintre, mert ott tisztaság volt, rend és friss levegő. Míg a férfi nevelők nem igazán szerettek átmenni a lány emeletre, mert minden fele kosz, ruhák szétdobálva, étel maradékok, valamint a wc állapota is kérdéses volt. Meg ugye a lányok fujkáltak magukra minden féle parfümöt, hajlakkot, de szellőztetni egyik sem tudott. Fiúk között is volt néhány ilyen, de ott legalább volt szellőztetés és nem érzett az ember semmilyen kellemetlen vagy irritáló illatot.

2021. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
20%
31, nem ahhoz van köze, kivel, hanem ahhoz, hogy hogyan. Normális szülő nem egyájszakásokra neveli a gyerekét, legyen bármilyen nemű.
2021. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
13%
34. Hangsúlyozom újból, a saját véleményem írtam le, hogy én mitől félteném. Így rám igaz, mert én általam ilyen srácokat ismerek, a saját fiamat is bele értve. Melyik része nem volt érthető annak, hogy "ÉN ettől félteném".
2021. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
14%

"

Akik itt a félmeztelen fiatalemberen szörnyülködnek, azok voltak már valaha strandon? :D"


VOltam. És nem azt akarom látni nap mint nap otthon, amit a strandon.

2021. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
9%

35-ös

Dehogynem látom, hogy élnek! Sok fiú lakótársam volt már, írtam is róluk, hogy milyenek. A legtöbb egy okádék.

2021. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
6%
Én őszinte csodálattal adózom az előttem válaszolóknak, ugyanis ők egyből tudták, hogy a kérdező lány. Honnan a csudából ?? kérdezem én, hiszen sehol a kérdéshez fűzött leírásból nem derül ki a kérdező "születési neme" (mostanában ugye így kell említeni). Egyébként meg a rend és a tisztaság tekintetében sok az előítélet és még Ilonka néni is azt mondta, hogy "a nőnél nincs koszosabb állat"... Én persze ilyen módon nem említem a nőneműeket, de tény, hogy egy lány nem feltétlenül tisztább, rendszeretőbb, mint egy fiú. Sok esetben pedig éppen a különnemű lakótársak együtt lakása az egészséges már csak azért is mert megtanulják, miként kell vagy illik viselkedni egy másnemű személy jelenlétében és hogyan kell elviselhetővé tenni az egy lakásban élést, ami a későbbi párkapcsolatukra nézve is kedvező felkészülést jelenthet.
2021. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!