Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem szeretnék, hogy...

A szüleim nem szeretnék, hogy fiú lakótársam legyen. Mi lenne vele a gond, ti engednétek-e stb., mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözök és most lakótársat keresek magam mellé. Barátok, szaktársak stb. körében nincsen olyan, akivel együtt költözhetnék, tehát mindenképpen egy ismeretlennel fogok majd együtt lakni. Majd csak a tanév kezdetekor költözhetek be az albérletbe (addigra fog kiköltözni az előző lakó) és addig sajnos az érdeklődők sem tudják megtekinteni a lakást személyesen. Ez sokaknak nem szimpatikus, hiszen vannak csalóka hirdetések stb., a legtöbben azért szeretnék élőben is megnézni a lakást és személyesen találkozni a leendő lakótárssal is, mert az a biztos. Így már durván három hete hirdetem, de még nincsen lakótársam. Viszont én sem akartam tovább várni a kereséssel mert féltem attól, hogy szeptemberben csak nehezebb lenne lakótársat találnom, hiszen mindenki szeretné már megoldani addigra a lakhatását és persze én is annak örülnék, ha már rögtön felezhetnénk a kiadásokat is, nem kellene egyedül lennem.

Egy ismerős szólt, hogy az egyik szaktársa éppen albérletet keres, régóta ismeri őt, nagyon rendes, tiszta stb., csak fiúról lenne szó. Én elsősorban lány lakótársat szerettem volna magam mellé és így is hirdettem a szobát. Viszont igazából nem tudok erre logikus észérveket hozni. Mindig lányokkal laktam együtt és szerintem inkább csak amolyan megszokás ez, hogy lány lánnyal, fiú fiúval lakjon. Szerintem az, hogy ki mennyire tiszta, rendszerető stb., nem nemtől függ és úgyis külön szobánk lenne, tehát ebből a szempontból sem lehet gond. Úgyhogy én egyre inkább arra hajlok, hogy igent mondjak. Főleg így, hogy őt legalább ismerős ajánlotta és pozitívumokat mondott róla, mert egy ismeretlennel összeköltözni mindig lutri, tehát lehet egy lánnyal sem biztosan járnék jól.

A szüleimnek viszont nagyon nem tetszik az ötlet és ők mindenképpen azt szeretnék, hogy lánnyal lakjak együtt. Ők nagyon ellene vannak, de azt nem mondják, hogy miért.


2021. aug. 24. 12:10
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
98%
Mert szerinted ha hapsi lenne, féltenék a férfi lakótárstól?
2021. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%

41, olvasni tudsz?


Én elsősorban lány lakótársat szerettem volna magam mellé és így is hirdettem a szobát. Viszont igazából nem tudok erre logikus észérveket hozni. Mindig lányokkal laktam együtt és szerintem inkább csak amolyan megszokás ez, hogy lány lánnyal, fiú fiúval lakjon

2021. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom minek parázni, a szexhez két ember beleegyezése kell.
2021. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%

Én koliban a lány szobatársakkal szívtam mindig. Lenyúlja a cuccom, elkéri a sminket, a ruhát, aztán nem kerül vissza, vagy legalábbis ótvar állapotban. Volt olyan aki a szobában cserélte a véres betétet, az ágyában, aztán kirakta az ÉN íróasztalomra és ottfelejtette. Aztán úgy adódott, hogy meló miatt nyáron közös szállás kellett, egyedül nem érte volna meg nekem, egy fiú haveromról kiderült, hogy ő is odamegy azon a nyáron, neki se érte volna meg anyagilag egyedül élni, akkoriban még nem álltunk nagyon közel egymáshoz, de úgy adódott, hogy közös SZOBÁT béreltünk eleinte. Semmi gond nem volt, nem is szexeltünk egyébként meg ilyenek, mielőtt valaki azt hinné. Aztán azóta is együtt lakunk, persze külön szobába, de nincs semmi gondunk. Ő rendmániás, max abból vannak kisebb konfliktusok, ha random egy darab hajszál marad valahol. Ja meg abból, hogy mikor ki főz, mert neki is hobbi, nekem is. :D


Esetleg ismerd meg a srácot összeköltözés előtt egy kicsit, hogy azért ne ott derüljön ki, hogy összeférhetetlenek vagytok.

2021. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:

Húha, nem számítottam ennyi válaszra, köszönöm!

Hogy ezt tisztázzuk, igen, lány vagyok :D

Három évig voltam kollégista (amúgy ott is mindig ismeretlenekkel laktam együtt) és mondjuk úgy, hogy "megedzőttem", szerintem már nem sok meglepetés érne ahhoz képest. A válaszokban felmerülő esetleges problémák nagy része szerintem szimplán abból is adódhat, ha két ismeretlen ember összeköltözik és nem azon múlik, hogy azonos neműek-e vagy sem. Például a felsoroltak nagy részére ugyanúgy volt példa a koliban is lányokkal együtt lakva (tehát ugyanúgy feljártak a mindenféle barátok, ismerősök, aktuális pasik stb., ittak, buliztak, közös szobán osztozva a tanulás stb. is nyilván nem kevés kompromisszumot igényelt és az én szoba/blokktársaim sem voltak túl rendszeretőek, tiszták stb. lány létükre, erről bőven tudnék mesélni...), a többi pedig szerintem nem releváns vagy nem valós félelem (hogy nem lennének közös barátok, hogy meglátna törölközőben, hogy megerőszakolna stb.). Szerintem az én életemre nincsen kihatással az sem, hogy most a másik tanul-e, bulizik-e stb., ez az ő dolga. Én is egyetemista vagyok, nem fogok meglepődni vagy megbotránkozni azon, hogy egy egyetemista bulizik, áthívja egy barátját vagy iszik stb. Illetve hangsúlyozom, hogy korábban kollégista voltam és szerintem aki volt kolis az tudja miért mondom ezt (ott aztán bőven volt zaj és mindenféle egyéb zavaró tényező is :D vagy laktam olyan szobában is, ahol nem volt saját fürdőnk és akkor törölközőben vagy pizsamában végig kellett caplatni a fél épületen a közös fürdőig stb., tehát ezek a dolgok engem nem zavarnak, megszoktam).

Illetve lehet, hogy még én is tanulok stb., de 22 éves vagyok és azért nyilván már nem úgy gondolkozom mint egy kiskamasz. Legalábbis az ilyen jellegű félelmeket, hogy most szerelmes leszek és féltékeny leszek, elvonja a figyelmem egy fiú a tanulásról, meglátom félmeztelenül, csak úgy teherbe esek stb. nem érzem aktuálisnak az én koromban, ezek szerintem inkább ilyen "tini dolgok". Valamint azért ez tényleg messze nem úgy működik, hogy két ellenkező nemű ember automatikus összegabalyodik.

Úgyhogy nyilván olyan lakótársat szeretnék, akivel minél kevesebb a konfliktus stb., de teljesen kiszűrni szerintem semmit sem lehet. Így azt gondolom, hogy azért az egy jó dolog, hogy róla legalább az ismerős elmondása alapján tudunk valamit, ami pozitív. Míg másokról még ennyit sem.

2021. aug. 24. 15:03
 46/56 A kérdező kommentje:
Ja és azt is valaki kérdezte, hogy ki fizeti. A szüleim fizetik, de nekem kell ott laknom, tehát azt gondolom ez végső soron az én döntésem. Eddig ők is mindig azt mondták, hogy ők semmilyen szinten nem akarnak ebbe belefolyni, keressek magamnak albérletet, lakótársat stb., ők adnak pénzt, de a többi az én dolgom. Most gondolták meg magukat, hogy ez felmerült.
2021. aug. 24. 15:05
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
44-es, ez nagyon szimpatikus történet. :-) Mármint a vége. Az eleje (a koleszos szobatársról) hm, mit mondjak, okádni tudtam volna, ahogy magam elé képzeltem a dolgot. Viccesen mondhatnám, hogy akkor szülőként a fiúgyermekünket féltsük, ha lánnyal költözne össze, nehogy ilyen gusztustalan helyzetbe kerüljön? :-)))
2021. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
83%
Elég prűd vagyok, de nem értem, mi van, ha valaki meglát törölközőben vagy egy hosszú pólóban egy fiú. A másik meg az erőszakoló téma. Mindenki az idegenektől fél, pedig utána lehet nézni, sokkal nagyobb az esély, hogy ismerős erőszakol meg.
2021. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
85%

Az erőszakolós témát akár meg is lehetne fordítani. Lehet hogy a srác védeni fog a bunkó pasiktól.

Szerintem működhetne az együtt lakás. A lényeg, hogy az alapvető szabályokat az elején fektessétek le. Ilyenek, mint a közös helyek takarítása, előre szólni, ha valakihez vendég jön, tabuk vagytok egymásnak, vagy lesz ami lesz...

2021. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
4%
48. Itt nem hosszú pólóról volt szó, hanem bugyi+pólóról, ami nem hosszú, nem takarja a seggét.
2021. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!