Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként elmondod a szüleid...

Felnőttként elmondod a szüleidnek, hogy mennyi pénzed van?

Figyelt kérdés
Tehát ha az egyik szülőd így direktbe rákérdezne, hogy mennyi félretett/spórolt pénzed van, megmondanád neki (úgy, hogy már rég nem élsz otthon)? Dolgozó felnőttek válaszát várom kizárólag.

2021. aug. 24. 17:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elmondom, ha szóba kerül. Nagyjából az ő pénzügyeikkel is tisztában vagyok, ha nem is fillérre pontosan. Igazából ők nem várnak tőlem támogatást, és ők se tőlem, szóval nincs nagy jelentősége.
2021. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szokás a gyerek pénztárcájában turkálni, úgyhogy válaszolni se kellene.
2021. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szüleim idegenek számomra (sőt, még rosszabb!) így nem. De nagypapi mindig kérdezi. Elmondom. Én is tudom nekik mennyi van, ők is hogy nekem. Nálunk nyílt dolog a pénz.
2021. aug. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdés nélkül elmondtam édesanyámnak, pont azért, hogy nyugodt szívvel elfogadjon tőlem akár nagyobb értékű ajándékokat is. Szívből adom, megengedhetem magamnak, és úgy hogy tisztában van az anyagi helyzetemmel, ő sem érzi rosszul magát. 46 N
2021. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem kérdezik, én nem mondom...de nincsenek titkolt millióim.
2021. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kérdeztük egymástól, hogy kinek mennyi a fizetése vagy a megtakarítása. Ha kellett valami segítettünk egymásnak megvenni.
2021. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyságrendileg tudják a fizetésemet, én is az övéket. Vagyonra nem kérdeztek rá soha, ha megtennék, elmondanám.
2021. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákérdeznek elmondom nekik, de azon túl hogy megvagyok-e nem szoktak érdeklődni pénzügyekben.


Ha valami konfliktust szülne vagy nemtetsző megjegyzésekkel dobálóznának akkor meg gyorsan leállítanám őket, nem vagyok már nekik kiszolgáltatva régóta hogy eltűrjek ilyeneket.

2021. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom el, mert ha tudnák, abból semmi jó nem származna. Sokszor kértem kölcsön a nagymamámtól, mert neki volt egy csomó pénze, és mert sosem kérte vissza amit adott. Ezt sem vették jó néven, pedig talán ha a feléről tudnak. Örököltem nemrég apámtól is egy kisebb összeget (pár milliót) (a biológiaitól, anyámmal már vagy 35 éve a nevelőapám él), arról sem tudnak. Egy rendkívül jó munkahelyem van, havi 500 ezer körüli összeget megkeresek úgy, hogy csak minden 3. napon (néha 4. napon) megyek dolgozni, igaz akkor 24h-ban vagyok. De most ezt ott fogom hagyni, mert köteleznének a 2. oltásra is, annak ellenére hogy majdnem belehaltam az elsőbe, és a háziorvosom sem ajánlja a másodikat. Már megvan a következő munkahelyem, de a szüleimnek még nem mondtam meg, mert nem igazán találkozok velük, illetve mert ha munkanélküli leszek a család tudomása szerint, akkor lehet még megdobnak egy kis pénzzel.

N.R.

2021. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom el, mert szeretnek kéretlen tanácsokat adni, és helyettem is beosztanák.
2021. aug. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!