Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tinik, titeket zavar ha a...

Tinik, titeket zavar ha a szüleid sokat politizálnak otthon?

Figyelt kérdés

Nálunk mindennapos a politikáról szóló beszélgetés otthon, ami engem egy idő után idegesít. Bár nagyjából egyetértek a nézeteikkel, mégsem szeretem hallgatni ahogy arról beszélnek hogy a különböző pártok hogyan próbálják különböző aljasságokkal aláásni egymást, utána meg szörnyülködve és hitetlenkedve sopánkodnak, hogy hogy lehetnek ennyire romlott emberek a világon és milyen szörnyűek az emberek. Egy idő után ők is szidják valamelyik felet, amit én nem szívesen hallgatok.


Tinik, nektek is szokott lenni ilyen? Titeket zavar?



2021. aug. 25. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nincs politika, oltásellenesség viszont van. Az se jobb, hidd el. Befogom a fülem, ennyi.
2021. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Már rég nem vagyok tini, de amikor az voltam, akkor volt politizálás otthon. A szüleim különböző nézeteket vallottak (mármint egymásétól különbözőt, nem pedig egyszer ezt, aztán meg azt), úgyhogy gyakran vitatkoztak. De szépen, kulturáltan, sose lett veszekedés belőle. Rengeteget tanultam így.
2021. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, az úgy hasznos ha szépen vitatkoznak. Nekem a szüleim (sőt az egész családom) egyforma nézeteket vall, viszont sokszor szidalmazzák azokat akiknek nagyoj lenézik a tetteit, és egyre jobban belelovallják egymást, ami már nem egy kulturált vita. Pedig semmi mással kapcsolatban nem szoktak ilyen ingerültek lenni.
2021. aug. 25. 21:43
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Egész kiskoromban hallgatnom kellett a vasárnapi ebédnél ahogy a papám és a nagybátyám felesége ölik egymást. Konzervatív vs liberalista. Kb 10 éven keresztül ez ment, igazából a nő hergelte a papámat mindig direkt vad kijelentésekkel. Végül elég sok betegsége lett, és az orvos szerint az idegesség sokat dobott azon, hogy romoljon az állapota.


Szóval tökéletesen megértem, bár már jópár éve nem kellett vitákat hallgatnom, elég mélyen beivódott a családi ebédekről az, hogy csak az ordítás ment ott. Nálunk a legtöbb családtag szépen eltűnt az asztaltól kaja után. Én általában otthagytam őket, majd visszamentem indulás előtt. Leállítani ezeket az embereket úgysem lehet.

2021. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Megértelek, kérdező. Rég nem vagyok már tini, de konkrétam a parttalan politizálás volt az egyik oka, hogy ritkítottam a kapcsolattartást a szüleimmel. Nem bírnak másról beszélni, teljesen belelovallják magukat, és elvárják, hogy én is beálljak velük hisztérikusan keseregni, puffogni, jajveszékelni olyan dolgok miatt, amire semmi ráhatásunk nincs. Nekem ennél van jobb szabadidős elfoglaltságom.

Kitartás, és próbálj kitérni előlük ilyenkor.

2021. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Hála égnek itthon senki nem politizál, utálom az egész politikát ahogy van.
2021. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Igen.
2021. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk otthon nem szüleim politizálnak hanem a nagynéném és a családja ritkán vagyok ott ,de én élvezem (kinevetem őket)
2021. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem. Mivel pro és kontrát is megvittatták, nem habzó szájjal szidták Gyurcsányt/Orbánt. Tágult a világnézetem, megtanultam, hogy egyik kutya, másik eb. Senkitől ne várjak csodát.
2021. aug. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Nem vagyok már tini, de szerintem egy kicsit hasznos, ha legalább tudod, hogy otthon mik a nézetek, mert időközben neked is kialakul a sajátod, ami fontos.

Az sosem baj, ha több véleményt hallasz, de ha sok belőlük, akkor szólj nekik vagy mond el nekik Te is a véleményed.

2021. aug. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!