Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tinik, titeket zavar ha a...

Tinik, titeket zavar ha a szüleid sokat politizálnak otthon?

Figyelt kérdés

Nálunk mindennapos a politikáról szóló beszélgetés otthon, ami engem egy idő után idegesít. Bár nagyjából egyetértek a nézeteikkel, mégsem szeretem hallgatni ahogy arról beszélnek hogy a különböző pártok hogyan próbálják különböző aljasságokkal aláásni egymást, utána meg szörnyülködve és hitetlenkedve sopánkodnak, hogy hogy lehetnek ennyire romlott emberek a világon és milyen szörnyűek az emberek. Egy idő után ők is szidják valamelyik felet, amit én nem szívesen hallgatok.


Tinik, nektek is szokott lenni ilyen? Titeket zavar?



2021. aug. 25. 21:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Fú, átérzem a helyzetet. Apámnak az egyik kedvenc témája a politika és meglehetősen hangosan és vehemensen képes kifejezni róla a véleményét (volt már, hogy a szomszédok azt hitték, velem ordibál közben csak a tv-ben mondta a magáért mert épp a Gyurcsány beszélt).


Mivel a konyhai tv-n egész nap csak az M1 megy, ezért ha leülök enni és ő is ott van, akkor rögtön elkezdi nekem mondani h ez vagy az a politikus mit nyilatkozott, mekkora szemét, kötélre vele, mocskos komcsik stb. Én olyankor csak csendben hallgatok néha hozzáteszek annyit h "aha".


De az viszont kimondottan idegesít amikor olvas vagy hall valamit amin felhúzza magát és bejön a szobámba hogy "képzeld ez a köcsög .... " aztán ott osztja nekem fél órát én meg legtöbbször azt se tudom kiről van szó.

Már mondtam neki is h hagyjon ezzel engem békén mert nem érdekel a politika, nem is ismerem a politikusok java részét, de mintha meg se hallaná, folytatja tovább.

A múltkor mondtam neki h jó nagy hülye amiért ilyeneken mérgelődik, erre meg is sértődött de legalább pár napig békén hagyott :D

2021. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Elég idegesítő, nagyfater csinálja. Általában mindig mindenki hülye, csak ő az okos.
2021. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár már nem vagyok tini, de részben zavar. Amikor szidnak mindent és mindenkit is merthogy ezmegaz, az zavar nagyon. Viszont tök jó konstruktív beszélgetéseket is tudok anyukámmal és tesómmal folytatni arról, hogy egy adott helyzetet szerintünk hogyan kellene politikailag megoldani. Ezt a részét szeretem, de amikor a nagymamám azt mondja csak vissza, gondolkodás nélkül, amit a tévében mondanak, azt már nem. Nagyon nem.
2021. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
97%
Érdekes én pont az ellentétje vagyok a legtöbb tininek, én imádom az otthoni politizálgatásokat, elég sok mindent meg tudunk vitatni a szüleim pedig örömmel figyelik ha valamiről nagyon erőteljes véleményem van. Még ha nem is értünk egyet sok dologban akkor is érdekes számukra, hogy én, hogy gondolkozom, és örülök, hogy meghallgatnak. Ha tágabb családi körben vagyunk nem politizálunk annyit, mert abból mindig csak felháborodás lesz, én meg olyan vagyok akit nem lehet leállítani. Egyszóval érdekel a politika és kifejezetten örülök neki, ha otthon erről beszélgetünk. Valószínűleg jogi irányba is tanulok tovább.
2021. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Politika nincs, abban a szüleim egyetértenek, felesleges róla beszélni. Ezzel a vírussak kapcsolatban is van, és a szüleim is, meg más szülők, emberek, megosztják azt is, ők mit gondolnak, h én be vagyok e oltva, mit gondolnak róla. És a szüleimnek szoktam szólni itthon, hogy fejezzék be, mert itthon nem ezt akarom hallgatni nem érdekel. Ha pedig máshol kikotyogják a magánéletünket utána is szólók nekik, minden egyes alkalommal, hogy szerintem majd én eldöntöm kivek osztom meg a saját szemszögemből, és az ő dolgukat se kell mindenki orrára kötni. Szerintem fontos, hogy a szülőnek el kell fogadnia a gyerek véleményét hiába ő a gondviselője:)

És szerintem egy ,,gyereknek,, pláne nem kell azzal foglalkoznia otthon, hogy hány fertőzött van, mi történik, stb stb. Én ezért szoktam szólni

2021. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus, a szüleim fideszesek, a párom felmenenője is.Mindannyian szeretnek napi szinten politizálni.

Jómagam MH szimpatizáns vagyok,a napi politizálás kb kimerül a baloldal szídásában mert más közös pont nincs. 🤷‍♂️

2021. okt. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!