Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki lehet venni az apát az...

Ki lehet venni az apát az anyakönyvből? Hogy ő most már nem az apám jogilag meg mindenhogy?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 12:06
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
59%
Nem
2021. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
37%

20-as vagyok

MIért lettem lepontozva? Mert megírtam, hogy miképpen lehet az apa nevét megváltoztatni? Azért tudom mert benne voltam teljesen. A második férjem neve szerepel mindenütt mint apa a fiam adatainál. Biológiai apja 2 év után lemondott minden apai jogáról. De ezt csak akkor tehette meg, ha volt egy másik"apa" aki nevére vette. De úgy látszik az igazság senkinek nem jó..

2021. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
91%
Azért lettél lepontozva, mert a válaszod a kérdező szempontjából a legteljesebb mértékben irreleváns, vagyis fölösleges volt ideírni. Ilyen alapon a mákos nudli receptjét is ideírhattad volna, arra is biztos szüksége van valakinek, csak nem a kérdezőnek. Akinek még az életkorát se tudjuk.
2021. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
89%
Azért vagy lepontozva, 23, mert amit te írsz, az az örökbefogadás. Itt erről szó nincs.
2021. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
60%

23

De engem azért érdekel. Szóval a nagy igazi anyakönyvben piros tollal áthúzták az első férjed nevét és odaírták mellék kékkel a második férjed nevét? Vagy ez hogy van?

2021. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem húzzák át, hanem egyszerüen a megjegyzésekhez odaírják, hoyg X örökbe fogadta a gyereket, és adott dátumtól kezdve X számít jogilag az apának!
2021. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
78%

26

Értem, köszi.

2021. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
74%

Te nem kezdeményezhetsz ilyen eljárást.


Ha a szüleid elválnak, és anyád újra férjhez megy akkor a férfi kezdeményezheti, hogy a nevére vegyen.

Ha lezajlik a procedúra akkor gyakorlatilag új apád lesz.


De ez nem egyszerű kérvényezés, hanem gyámhatósági vizsgálat előzi meg, és a vér szerinti apádnak a lemondó nyilatkozata is kelleni fog.


Egy ilyen gyámhatósági vizsgálatnál az összes érintett féllel lesz egy hivatalos elbeszélgetés, valamint a lakóhelyedre is kijönnek majd ellenőrizni a körülményeket.


Olyat tudsz tenni, hogy a saját örökségedből kizárod.

De ezt is csak indokolt esetben lehet, pl ha bizonyíthatóan az életedre tört vagy súlyos bűncselekményt követett el ellened.

Annyi nem elég, hogy adott egy pofont anyunak.

Ezt közjegyzőnél tudod megtenni.

2021. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
40%
#20 én is ezt javasoltam és engem is lepontoztak:) Ne is törődj vele.
2021. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Apaságot csak jogi uton lehet megdonteni. Mégpedig egy dns teszttel hogy nem o az apad. Persze ezt csak hatosag rendelheti el, ha van oka azt hinni hogy nem o az apad.. Szoval a te mintad semmit nem erne, mert akkor bekuldhetned a haverod mintajat apad helyett es akkor tuti negativ lenne az eredmeny.


Szoval csak jogi ut van es csak alapos indokkal.

2021. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!