Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám nem fogadja el, hogy...

Az anyám nem fogadja el, hogy felnőttem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, de még mindig tudni szeretne mindenről olyannyira, hogy az iskolai bevásárlásra is el akart kísérni, nem engedte, hogy máshonnan vegyem a füzeteimet. A párommal az összeköltözést fontolgatjuk, amit eleinte támogatott is, de mióta rájött, hogy tényleg komolyan gondoljuk fenyegetőzik, hogy rám küldi a gyámügyet. Venni szeretnék pár ruhát, és kitalálta, hogy oda is el fog kísérni. Mamával beszélgettem erről aki mondta, hogy ez szerinte is túlzás, ő is 17 évesen ment férjhez, de a füzetes dolog meg már kiakasztó. Amikor mondta neki Mama, hogy engedjen szabadjára kiakadt, hogy már így is csak fél éve van velem.
2021. aug. 26. 14:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A fuzetes tenyleg tulzas, de ami az osszekoltozest illeti igaza van!
2021. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy tizenhét éves, aki még évekig tanul, csak ne költöztgessen össze senkivel. Majd ha nem kell eltartani, akkor agyaljon rajta.
2021. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%

9 évvel vagyok nálad idősebb és az anyám a mai napig beleakar szólni a dolgaimba. Ennyire nem volt durva, mint nálad a te korodban, de azért oda tette magát rendesen. Kikell állj magadért, mert később is irányítani akar majd.

Az összeköltözés pedig akkor megy, ha már eltartod magad.

2021. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
67%

Ha azt akarod hogy felnőttként kezeljen valaki akkor viselkedj is úgy. Attól még nem leszel felnőtt hogy azt mondod. Előszöris ez az összekoltözés szerintem hülyeség ennyi idősen. Mással akarod magad eltartani?

Az utolsó mondatodbol arra következtetek hogy anyukád pontosan tudja higy fel éve van hátra ahhoz higy felnőtt korú legyél. Lehet hogy pont ettől fél, mármint attól higy kirepülsz. Szerintem ezen sok szülő átesik.

Szóval a helyett higy bizinygatod az igazadat jó kapcsolatra kellene törekedni. Akkor kevesebb súrlódás lesz, mint pl ez a bevásárlás dolog. Mi lenne ha beszélgetnél vele ezekről?

Így ismeretlenül csak ezt tudom tanácsolni

2021. aug. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden tini azt hiszi, hogy már felnőtt. Aztán pár év múlva jön rá, hogy csak akkor történt meg a dolog.

Ez teljesen természetes érzés.

17 évesen az a dolgod, hogy tanulj. Fenttartani magad és együtt élni a pároddal később is opció lesz.

Nem nagyon éri meg elcseszni a jövődet egy aktuális barát miatt.

2021. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Te inkább csak felnőtt szeretnél lenni, de nem vagy az. A pároddal meg ne akarj összeköltözni 17 évesen, mert nem az a dolgod jelenleg. A tini szerelmek meg egyébként is ritkán tartanak túl soká.

Ebből az összeköltözős dologból is látszik, hogy nagyon nem vagy még felnőtt.

2021. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!