Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon a gyerekekbe...

Magyarországon a gyerekekbe bele nevelik, hogy ha felnőnek, akkor hagyják el az országot minél hamarabb, ahogy lehet, mert itt mindig minden csak rosszabb lesz, és semmilyen esély nincs semminek a megjavítására itthon?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 11:49
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
87%
Belém pont az ellenkezőjét nevelték a szüleim, de az utóbbi év intézkedései miatt komolyan elgondolkodtam a kiköltözésen. (pedofil törvény, a kínai egyetem)
2021. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell beléjük nevelni, maguktól gondolják így. Ezek a gyerekek már elég jól beszélnek angolul, tájékozódnak a világhálón és látják a különbséget. 8. osztályos tanítványaim nagy része már külföldön képzeli el a jövőjét. A többieknek meg még nincs elképzelése.
2021. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Kései Sirató ***** válasza:
90%

Nem sőt, az oktatási miniszter mindent meg is tesz annak érdekében, hogy ne tanuljanak idegen nyelvet, csak kevés óraszámban és azt sem életszerűen, hanem csak úgy, hogy külföldön ne lehessen boldogulni vele. Az idegen nyelv oktatásában utolsó helyen vagyunk az EU-ban.


A szülők meg általában a legjobbat akarják a gyermeküknek. Ha itt is EU-s fizetések lesznek, akkor nagyobb létjogosultsága lesz a kérdésednek is.

2021. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindenkibe, de sokan maguktól is fel tudják mérni, hogy hol milyen lehetőségeik vannak. Igaz harmincasként már nem vagyok "mai gyerek", a szüleim világ életükben meggyőződéssel tolták a "nemzethy-keresztyén-hazafi" vonalat. Nem is támogatták, hogy külföldi egyetemet végezzek, mert "az isten ide teremtett"... Ehhez képest majdnem 10 éve külföldön élek, itt csinálok másoddiplomát is, és minden nyomasztás ellenére nem akarok visszamenni Magyarországra. A szülő "nevelhet" ahogy akar, egy ember ha felnő, meghozza a saját döntéseit.
2021. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%
Jó kérdés, hogy miért várunk emberektől hazaszeretetet, mikor az országot a legnagyobb hazaáruló kormányozza épp
2021. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell beléjüknevelni ,én úgy látom egyáltalán nem olyan hülye a mostani 15-25 éves korosztály (mint ahogy itt szokás beállítani őket) , rájönnek maguktól ,hogy nem sok babér terem itt egy Ausztriához vagy Németországhoz képest .

Talán azon kellene elgondolkodni miért megy külföldre innen ennyi fiatal , mikor itt van a családjuk,a barátaik. Egy ilyen döntést nem könnyű meghozni , nyomós oka van . Lehet álságos és cinikus hazugságokkal magyarázni , de senki nem fogja elhinni aki itt él, mint látod.

2021. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
81%

Én képtelen lennék tartósan külföldön élni, mert még egy nyaralás alkalmával is a második héten már kínoz a honvágy.

Ellenben amikor beléptünk az EU-ba, számomra evidens volt, hogy külföldön dolgozzak és itthon hasznosítsam a keresetem.

5 évet dolgoztam kint, (nem mosogatóként és nem tömegszálláson lakva) amiből itthon vállalkozást indítottam, amivel már nem csak a gyerekeim, hanem még az unokáim jómódját is megteremtettem.

2021. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
89%
Nem kellet belém nevelniük, látom én magamtól is. Ők pedig maximálisan támogatnak benne, 1 éven belül költözök is Németországba. Ott folytatom a tanulmányaim, és legalább nem kell majd remegnem, hogy nem fogok állást találni...vagy ha találok is, nevetséges fizuért gürizzek éjjel-nappal.
2021. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem nevelés kérdése.

Körülnézel, láttod hogy milyen az ország és menekülsz amíg tudsz.

2021. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
88%
A gyerekeknek van annyi esze már középiskolás korában is, hogy lássa, Magyarországon lehet küzdeni - de hogy érdemes-e, az más tészta. Egyik ismerősömnek se nyomták a szülei annak idején, hogy menjenek külföldre, mégis rengetegen ott kötöttek ki. Ezek közül az egyetlen, aki meggondolta magát, az épp olyan, aki nehezen viseli a változásokat és gyakorlatilag semmilyen idegen nyelvet nem beszél, és voltak is kint ebből problémái. Aki hajlandó megdolgozni a jobb életért, az meg is kapja. és a jobb alatt nem a fizetést gondolom, hanem a nyugalmat,a hol nem kell rettegni a számlák készhez kapásánál, ahol nincs folyamatos politikai nyomásgyakorlás, ahol nincs gyűlöletkeltés nap mint nap. És ezek nem is akkor látványosak, mikor kimész külföldre, hanem akkor, mikor egy idő után hazalátogatsz...
2021. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!