Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon a gyerekekbe...

Magyarországon a gyerekekbe bele nevelik, hogy ha felnőnek, akkor hagyják el az országot minél hamarabb, ahogy lehet, mert itt mindig minden csak rosszabb lesz, és semmilyen esély nincs semminek a megjavítására itthon?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 11:49
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
81%

Engem nem neveltek semmi ilyesmire, de nem is tudnék külföldön életben maradni, mert nem értek semmihez és magasabb szinten egy nyelvet sem beszélek…


Vannak olyan személyek, akik régen a barátaim voltak, együtt nőttünk fel és sokra vitték.

Nekik sem nagyon mondták…

De pl. az egyik villamos mérnök és mesterszakra Svájcba ment, mivel Magyarországon meg sem közelíti mondjuk a BME azt a szintet mint az ETH…

Ha elvégzi utána sem hiszem, hogy haza jönne, mert itthon ki sem tudja használni teljesen az ennyire elit diplomát.

Na meg sosem keresne annyit mit kint (bár még nem dolgozik, de meg lehet nézni hogy mennyit keresnek ott a mérnökök és hogy mennyiből lehet megélni. Arányosan is sokkal jobb a helyzet mint itthon).

2021. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell beléjük nevelni, ahogy egyre több tapasztalatot szereznek erről az országról, nyilván való lesz számukra.
2021. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
70%
Nyílván nem megy el mindenki. Kinek hogy alakul az élete, ki mennyire leleményes, ki mennyire élelmes. Sokan kimentek sok évvel ezelőtt és nem szedték meg magukat. A szabadon felhasználható pénz több mint itt, de ott is csak a szakmával, meg megfelelő hozzáállással lehet előrébb jutni.
2021. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
82%
Mi is valahogy így vagyunk vele 10-es. Nem akarunk örökre kinn maradni, bár itt minden jobb ha az életszínvonalat tekintjük, de engem a barátok, a család és a környék ahol felnőttem mégis haza húz. Mi most minden eurónkkal a tőke gyűjtésen vagyunk, aztán meglátjuk mi lesz. :)
2021. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
57%
23-as hiába van lepontozva. Sajnos sokan kijönnek, aztán 10 év múlva üres zsebbel, vagy maximum egy jó autóval, és 1-2 millióval mennek haza. :( Igaz, a legtöbben 'minimálbért' keresnek, olyan 1500 euró környékén, de abból is lehet félrerakni, meg az ember általában nem egyedül, hanem pl párral megy ki. Mágis azt látom, hogy minden hónapban most ezt vettük, most azt, most ide megyünk, most oda, aztán volt aki még nekem panaszkodott, hogy nem tudják kifizetni a rezsit a hó végén. Igazából csak gratulálni tudtam hozzá. Itt a jólét sajnos sokaknak a fejébe száll, és elvesztik a nagy célt, hogy miért is vannak itt, és mit akarnak az életben. Sok ismerősöm kinn van 10 éve, és egy magyarországi ház töredékét sme tudta összegyűjteni. :(
2021. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
93%

@13:53


Itt nagyon ki van hegyezve a pénzre a dolog, de engem nem kizárólag financiális okokból taszít ez az országot, hanem abból is, hogy bármiféle közösséget kell vállalnom ezzel a posztkommunista orbánisztáni maffiaálam agyrémmel.

2021. aug. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb fiatalba nem kell belenevelni, szerencsére maguktól is értelmes felnőtté fejlődnek, és látják, hogy merre tart a helyzet.
2021. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
87%
25 miért olyan nagy baj ez? Legalább addig is jól élnek, otthon erre nem lenne lehetőség.
2021. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk azért viccesek ezek a sztorik, hogy mennyire legatyásodva mennek haza egyesek. Nagy eséllyel az ilyen emberekkel ez bárhol, bármikor megtörténhetne - nagyrészt a saját hibájukból. Mondom ezt úgy, hogy szobalányként dolgozok évek óta, nincs eleresztve különösebben a fizetésem, de csomó szabadidőm van mellette csinálni a saját projectjeimet, ráadásul évente 1-2 alkalommal mentünk átlagban nyaralni, és már vettünk otthon ingatlant is, és van félretett pénzünk is. Mellette nem verjük a fogunkhoz a garast a mindennapokban se. Szóval hogy valaki ne tudjon tök kényelmesen abból az 1500 euróból megélni, ahhoz valamit nagyon rosszul kell csinálni....
2021. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:
82%
Belém soha nem nevelték belém. Nagyon sok helyről látom ezt a véleményt főleg a tizen-huszon évesek körében. Én úgy gondolom, hogy van valóság alapja, hiszen nem vmi fényes a helyzet itthon, de szerintem érhetnénk el változásokat ha sokan összefognánk.Szerintem a változtatás sosem lehetetlen ezt csak az elmúlt 200 év történelmét nézve gondolom.
2021. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!