Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 evesen elkoltozzek otthonrol?

16 evesen elkoltozzek otthonrol?

Figyelt kérdés

Nem lenyeges hogy ebbe reszletesen belemenjek de nagyjabol az a lenyeg hogy a szuleim gyerekkorom ota bantalmaznak eleg durvan es a csaladom az egesz eletemet elrontja, szeretnek elkoltozni toluk. Mielott barki belekotne, tenyleg megvan ra az okom, sehova nem engednek el, volt olyan hogy rendorseggel hoztak haza valahonnan, egyfolytaban orditoznak velem, egy olyan nap nem telik el hogy valami balhe otthon ne legyen, alkoholista az apam, nagyon rossz anyagi helyzetunk van, sokszor van olyan hogy nincs amit enni, pl multkor az en 1000 ft zsebpenzemet kertek el hogy vegyenek etelt, olyan is volt hogy 1-2 honapra ismerosokhoz koltoztunk mert nem volt ahol lakjunk, egy ideig papucsban jarkaltam mert mas cipom nem volt, stb stb, es a legnagyobb baj az az hogy a jovendobeli celjaim elereseben is hatraltatnak ezzel, nem tudok igy rendesen tanulni vagy barmi hasznosat csinalni, viszont ez a szuleimet egyaltalan nem erdekli. Csak ugy letezem es varom hogy teljen az ido. Hallottam valami olyasmit hogy 16 evesen legalisan el lehet koltozni otthonrol, gondolkoztam azon hogy kiiratkozok a sulibol, elmegyek dolgozni es fizetek majd annak a szemelynek aki befogad magahoz csak nem tudom hogy ezt hogyan lehetne tenyleg megvalositani. Lehet hogy orulten hangzik de ebben a helyzetben ez a legjobb megoldas ami eszembe jutott. Nem tudom hogy lenne-e eleg batorsagom ahhoz hogy ezt megcsinaljam, vagy hogy megbannam-e, ezert kerek itt segitseget, kivancsi vagyok hogy masoknak mi a velemenye errol, esetleg ha latja ezt a kerdest valaki aki hasonlo helyzetben jar/jart az irja le hogy o mit tett. Kerlek akinek van barmi otlete, tanacsa, biztato szavai vagy atelt mar ilyesmit az segitsen mert nagyon el vagyok keseredve, felek hogy ez ki fog hatni az egesz eletemre, nem tudom mi tevo legyek.

Elore is koszonom a valaszokat!:)



2021. aug. 28. 04:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi idősen max kollégium.
2021. aug. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Amíg be nem töltöd a 18. életévedet, addig a szüleid bárhonnan hazahozathatnak a rendőrséggel. Ahogy 1# is írta, az egyetlen opció a kollégium. (De oda is kell a szülők engedélye.)
2021. aug. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
16%

Mesélj csak, honnan hozattak haza a rendőrséggel?

Miért ordibálnak?

Mert nagyon nem mindegy, hogy egy barátnődnél vagy suli után pár órát, vagy drogos-piás bandával éjszakákat kimaradsz.

És azért nem tudsz tanulni, mert egy papucsod van? Ha volt pénzed, ahogy írtad, vehettél volna magadnak új cipőt. Meg igazából nem ettől kéne függjön, tudsz-e tanulni vagy sem.

"gy ideig papucsban jarkaltam mert mas cipom nem volt, stb stb, es a legnagyobb baj az az hogy a jovendobeli celjaim elereseben is hatraltatnak ezzel, nem tudok igy rendesen tanulni vagy barmi hasznosat csinalni, viszont ez a szuleimet egyaltalan nem erdekli." - ezt írtad.

2021. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
Csak a te leírásodból látjuk a helyzetet, látni kellene más szemszögből is.
2021. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Ez csak akkor menne, ha szüleid beleegyeznek. Kollégium reálisabb megoldás. Rokonok nem jönnek szóba? Nagyszülők pl?
2021. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
36%
18 ig elköltözni nem költözhetsz.
2021. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%
4# bírónak képzeled magad: :D
2021. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
egyetlen opciód ha feljelented a szüleidet és a gyermekvédelemhez fordulsz, ők elvehetnek a szüleidtől és elhelyezhetnek állami gondozásba. ha meg nincs mit enned tényleg, akkor három opciót tudok ajánlani: 1. elmész diákmunkára a mekihez vagy a KFChez ahol kapsz a fizudon kívül üzemi étkezést. 2. belenyúlsz a tesco szegényeknek szánt gyűjtőkosarába, és elviszel valamit, 3. a családsegítőkhöz, gyermekvédelmisekhez vagy gyámügyhöz fordulsz ezzel és áthelyeznek hogy legyen mit enned de valami segélyszövetkezetnek adnia kell! biztos kisebb is vagy akkor mint az átlag.
2021. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

Mindig fentartásokkal fogadom az ilyen történeteket.

Ha rossz anyagi körülmények között éltek, hogy hogy kapsz zsebpénzt?


Amondó vagyok, hogy ahol egy tini arra panaszkodik arctalan fórumon, hogy neki milyen cudar élete van, aztán azt írja, hogy a szülei nem engedik sehova. Akkor ott borítékolható, hogy max szokásos lázadó tini rinya..

2021. aug. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
29%

Állami gondozással aztán tényleg jobban járna, ahol a rétik kicsinálnák...! Egy intézetben még a szüleidet is visszasírnád!

Sajnos, még két évet ki kell bírnod otthon! Az a probléma, hogy addig a szüleid döntenek feletted! Nem mehetsz kollégiumba sem, csak ha ők engedélyt adnak rá! Ahogy betöltöd a 18 - at, viszont azt csinálsz, amit akarsz! Nem szólhatnak bele az életedbe!

2021. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!