Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadjam el, hogy apámnak...

Hogy fogadjam el, hogy apámnak egy nálam fiatalabb nője van?

Figyelt kérdés
Én vagyok 28, ő pedig 26 éves! Apám 50 éves. Nekem hányingerem van az egésztől.
2021. aug. 30. 18:08
 71/106 anonim ***** válasza:
83%

Nos.


Apád 50 éves, felnőtt józanul gondolkodó férfi.


Aki jogilag, 18 éves kortól bármelyik lányt választhatja.


Ő megtalálta a boldogságát egy 26 éves nővel. Ki vagy Te, hogy ebbe bele szólj? Igen a lánya. Ami erre nem jogosít fel.


Véleményed lehet, el is mondthatod, de bele nem szólhatsz.


Van e jogod felháborodni?

Persze. Mimdenkinek van joga felháborodni, de az apja dolgaiba bele szólni nincs.


Bár erről ahogy láttam, szó sincs.


Két lehetőség van.


Megszakítod a kapcsolatot édesapáddal, vagy


Elfogadod, és megmarad a jó viszonyod édesapáddal.


A barátnőjéhez meg nem kötelező szólni.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak:


Igen, szerintem nincs ezzel baj.

Boldog akar lenni.


Ha nem tudod elfogadni, az a Te problémád.

2021. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
13%
...és hálás lennél annak a fiatal nőnek, hogy szereti, és odafigyel rá?
2021. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
77%

Akkor az apádnak hány éves lehet a barátnője ami szerinted elfogható?

Van amit még megszabnál apádnak?

2021. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 A kérdező kommentje:
Álmomban sem jutna eszembe összejönni egy 50+ öregedő, vén kujonnal. Egyrészt húszon évesen még előttem áll az egész élet, az én pasim pl. 34 éves, közösen tervezünk gyereket, mire felnő, jó kondícióban leszünk mindketten. Egy 50 évestől felelőtlen döntés egy fiatalabbal összejönni, hiszen elveszi tőle a lehetőségeket. Biztosan apakomplexus áll a háttérben, de ez már egy pszichológus dolga, nem az enyém. A párom egyébként azt mondta, hogy őt konkrétan a hideg rázta, amikor a bulikban 20 éves lányok kezdeményeztek nála, vagy flörtöltek vele, mert szerinte még kvázi gyerekek, élettapasztalat nélkül.
2021. aug. 30. 20:01
 75/106 A kérdező kommentje:

72: én inkább sajnálom a csajt, hogy egy nagypapira gerjed, és pár év múlva korlátozottak lesznek a lehetőségei.


73: szerintem minimum 35, bár még az is határeset, viszont elfogadható.

2021. aug. 30. 20:02
 76/106 anonim ***** válasza:
22%
Itt az a legnagyobb probléma, hogy nem szereted az apádat, nem vagy képes elfogadni a döntését, örülni a boldogságának. Családterápia segíthet, ha nyitottak vagytok a probléma orvoslására.
2021. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 anonim ***** válasza:
24%
Továbbra sem tudok az anyagi jellegű féltékenységen kivűl mást elképzelni a kérdező részéről, mert semmilyen racionális ok sincs, két egymáshoz vonzodó, esetleg egymást szerető ember kapcsolata ellen. Még akkor sincs ok ellenezni, ha ez netán tényleg valami furcsa, beteges kapcsolatba futna ki, mert két felnőtt ember saját magát szivatja, joguk van hozzá.
2021. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 A kérdező kommentje:
76: ebből hogy jött le az, hogy nem szeretem? Pont azért dühít az egész, mert szeretem. A dolgok picit árnyaltabbak, és komolyabbak annál, minthogy "örülj a boldogságának", létezik ún. felelősség is.
2021. aug. 30. 20:07
 79/106 anonim ***** válasza:
31%
#76, azt nem tudja elfogadni, hogy az apját, akit szeretne tisztelni és felnézni rá, konkrétan a farka mozgatja.
2021. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 A kérdező kommentje:
Azt nem bírom felfogni, hogy mennyi elmeháborodott él ebben a világban. Csak tapsolni tudok azoknak, akik szerint oké egy 25-30 évvel fiatalabb, ne adj isten 18 éves gyerekkel kavarni a kanos férfiaknak. A női test nem egy tárgy, másrészt az ilyen perverzeknek csak a farkuk áll, még az sem érdekli őket, hogy elveszik az illető fiatalságát, vagy visszaélnek a helyzettel, hiszen gyakran az ilyen lányok komoly apakomplexusban szenvednek. Ezeket hívom undorító, erkölcstelen embereknek. Az ilyen lányokkal el kellene beszélgetni, hogy korabeliekkel ismerkedjenek, megkérdezni, hogy bajban vannak-e, nem szeretnének-e szakemberhez fordulni, nem pedig undorító módon visszaélni a kiszolgáltatott helyzetükkel.
2021. aug. 30. 20:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!