Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apák! Névváltást hogyan...

Apák! Névváltást hogyan bocsátanátok meg?

Figyelt kérdés

Apukám vajon nagyon zokon venné, ha nem viselném többet sem a vezetéknevünket, sem azt a keresztnevet amit az ő édesanyja emlékére kaptam? Illetve tudom, hogy zokon venné, csak azt nem tudom, hogy én ezzel mit kezdhetnék?


Egész gyerekkoromban utáltam a nevemet és a családomat, különösen az apám ágát. Felnőttként is, bár kicsit beletörődtem az egészbe, próbáltam elfogadni, megszeretni a gyökereim, pszichológushoz is jártam sokat... de még mindig úgy érzem, az hogy ennyire szerencsétlen vagyok, részben a név miatt van. A családomat idegennek érzem. Csupa sérült ember, akiktől soha semmit nem kaptam, alig látjuk egymást és mindig nagyon lehúznak a találkozások. Apát is lehúzták amúgy (sok pénzzel), de ő nagyon ragaszkodik hozzájuk.



Anyám viszont sajnos külföldi, második keresztnevem is az, a másik nagyim után, így ha ezt a vonalat követem, az nyílt állásfoglalás. Márpedig arra gondoltam, hogy én ezt a második nevet megtartanám, mert ez a nagyi viszont sokat gondozott gyerekként, és felvennék még egy ottani nevet ami végre igazán a SAJÁT nevem lehetne. Pluszban vezetéknevet is anyu családjából választanék, kihalt női ágról (ükanya, vagy a nagymamáét).

Nem tudom, ez egyáltalán lehetséges itthon, vagy inkább a másik országban változtassam meg és itthon csak átirassam...?

Illetve, és főleg, hogyan kommunikáljam a dolgot apámmal, hogy ne bántódjon meg?

(Van tesóm, aki tovább viszi a nevet amúgy, és én egyébként se vittem volna tovább lányként, meg amúgy is másodhegedűs vagyok.)


És egyébként szeretnék is a másik országban élni majd, ahol a magyar nevemet nem nagyon tudják kiejteni. De ez, hogy el akarok menni, pláne rosszul esne apának :( és bűntudatom is van emiatt, ami miatt nem tudom, egyáltalan nekifogjak-e? Apa már 70 felett van, félek hogyha csalódna bennem az az egészségének se tenne jót. :(


Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. aug. 31. 00:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
16%
Hát sokat segítene, a mostani neved. Én egyébként lassan de meg tudnék bocsátani egy ilyenért. A család tehát róla
2021. aug. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Es ha nem mondod el neki? Ugy is kulfoldre akarsz menni.

Regen en is el akartam hagyni a vezeteknevem, csufoltak miatta, illetve nem is tartjuk a kapcsolatot apa testvereivel, apjaval eleg nyomos okok miatt.

Aztan vegul ugy dontottem marad, apat szeretem, a csaladjarol nem tehet, a gunyolodast meg mar megszoktam.

2021. aug. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha arra hivatkozol, hogy külföldön könnyebb kiejteni a másik nevet, az kevésbé sértő, mint ha azt mondod, hogy utálod a családját. Különben sokan változtatnak nevet házasságkötéskor, és rájuk se dühös az apjuk, akkor arra miért lenne, aki más miatt változtat?
2021. aug. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem végre éld az életed, és ha megváltoztatod a neved, hagyd hátra a névvel együtt a sérelmeket is.
2021. aug. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha így vélekedsz, ráérsz akkor nevet változtatni, ha férjhez mész. Annak érdemes nevet változtatni, akit abszolút nem érdekel az apja véleménye.
2021. aug. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal nyomósabb oko kellenek ahhoz, higy engedélyezzék a vezetéknév változtatást.
2021. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha szerencsétlenségek érnek az életben az biztos nem a neved miatt van.
2021. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne foglalkozz állandóan mással, nézd végre a saját kívánságaidat. Nem is kell szólnod róla, valószínűleg ki sem fog derülni, hogy megváltozott a neved. Ha meg kiderül, elég akkor elmondani valami indokot. Bár én annyit mondanék(nem magyarázkodnék sokat, az biztos) hogy ez tetszett és kész.Te életed, te akaratod, te neved.
2021. aug. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha nagyon nem bírod elviselni akkor változtasd meg. Ennyi.

Biztosan nem agonizálnék én ezen annyit...

2021. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, mitől tartasz, milyen helyzetben derülne ki apád számára a névváltoztatásod? Mivel 70 éves, gondolom te se vagy olyan fiatal, nem egy háztartásban éltek. Vagy?
2021. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!