Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 12 éves fiam csúnyán beszél...

A 12 éves fiam csúnyán beszél és az apja szerint ez rendben van. Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés
Észrevettem már így az utóbbi időben, hogy rondán beszél. Tehát egy olyan szó, hogy b...ki meg b....meg nem normális egy 12 éves gyerek szájából,SZERINTEM. Az apja meg azzal jön hogy nekem bírónőnek kellett volna mennem, miért kell ezt a mai világban nagy dobra verni, álljak le és ne aggódjak mindent túl mert ez normális dolog címszóval. Szerintem nagyon nem az. Mit lehet tenni?

2021. aug. 31. 00:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%

Minden kiskamasz,kamasz rondá beszél.

Majd leszokikróla.

2021. aug. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Katona Dius ***** válasza:
94%
29 éves nő vagyok, a káromkodós fajtából. Annak idején nekem is hű de ellenezték a szüleim, merthogy ők sem beszélnek így, én se tegyem. Tény, hogy nagyon nagyon ritka eseteket leszámítva nem hallottam tőlük csúnya szót. Én mégis rászoktam. És a mai napig a szókincsem része. Itthon. A munkahelyen, boltban, társaságban előveszem a jobbik szókincsemet, mindenféle probléma nélkül. Nem kell külön gondolkodni,hogy huh mit mondhtaok, mit nem. Kulturáltan, szép nagy szókinccsel beszélek. Itthon pedig kiengedem magamból és nem zavar senkit. Gyerekem még nincs, ha lesz valószínű előtte sem így fogok beszélni, de addig teljesen mindegy hogy beszélek itthon. A férjemet nem zavarja, ez nekem pont elég.
2021. aug. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A káromkodás a szókincs része... Csak nem mindegy, hogy milyen szituációban, illetve hogy töltelék szóként használják-e ...

De azzal, hogy erölteted a saját elképzeléseid, csak erősíted ezt a viselkedést

2021. aug. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%
Én nem tűrném el tőle, hogy itthon így beszéljen. Szerencsére a feleségemmel ebben teljesen egyetértünk.
2021. aug. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
# Az angolban is van több káromkodás, csak azt nem ildomos tévében mutatni. Én mondtam olyat kint, amiért az angol férjem rám szólt, hogy ne használjam nőként, meg úgy egyébként sem. (Persze ő vezetés közben használta, ha bevágtak elé....) Én meg ugye nem éreztem a különbséget.
2021. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

Eszembe jutott ez a dal :D https://www.youtube.com/watch?v=6uhVrL4NRaw (nyugi nem vulgáris)


Esetleg ha felkínálsz neki pár vicces, kreatív, nem vulgáris alternatívát, az segíthet.

2021. aug. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
4%
Örülj inkább, hogy káromkodik mert egyrészt a káromkodás a szókincs része, másrészt nem lesz egy puhány kamasz aki nem tud vissza szólni ha beszólnak majd neki!
2021. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem normális ha folyton káromkodik.

Gondolom a megfelelő környezet hatására teszi ezt... Iskolában pl így beszélnek és felvette mert ez ott a "normális"...

2021. aug. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

Az én fiam 11 éves. Játék közben a fiúkkal csúnyán beszélnek. Szóltam már rá de hiába. Biztosan menő így egymás között. De okos jó tanuló. Nincs az IQ val kapcsolatban. Angolul olvas és fordítja.

Amíg velem nem beszél így és tudja hogy máshol sem beszélünk így addig nem szigorítok be.

Én is rettentő csúnyán tudok beszélni ha olyan van.

2021. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%
Ha körbenézek, akkor mindenki káromkodik. Mi sosem csináltunk ebből problémát, mert mindketten szabad szájúak vagyunk, így a gyerekek eleve így nőttek fel, és az ő szókincsük is bővült ezekkel. Szépen tinédzserek lettek és ha egymás között használjuk, akkor sincs baj. Tojok rá, hogy ennek van-e köze az IQ-hoz, mert szerintem nincs. Ez kb olyan nekem, hogy a lányok sokszor befogják a szemüket, ha egy meztelen pasi feltűnik a TV-ben, közben pedig mindenki tudja, hogy valójában erre vágynak. Bezzeg mi pasik ezt nem rejtjük véka alá! Nem kell megjátszani magunkat, csak ezt mondom.
2021. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!