Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szomszédomnak igaza van, ezt...

Szomszédomnak igaza van, ezt kéne tegyem a fiammal?

Figyelt kérdés
A fiam 31 éves, munkanélküli 5 éve, semmi se érdekli csak a haverjai meg az ital. 26 éves koráig minden oké volt vele, tanult, dolgozott is, rengeteg pénzt összespórolt, de hirtelen nagyon megváltozott. Azóta nincs semmi célja, ha a munkáról beszélek vele mindig tereli, vagy ideges lesz, volt mikor meg is ütött meg rúgott, azt mondja ne szóljak bele az életébe. Nagy nehezen intéztem neki munkát egy ismerősön keresztül, úgy volt megbeszélve első nap elmegyek érte kocsival, azt az 1 napot ledolgozta majd másnap egyből leszámolt. Sunyi módon minden nap felkelt 6kor hogy azt higgyem dolgozni megy, de helyette a szintén munkakerülő haverjával mászkáltak az utcán, közbe italoztak. Ezt onnan tudtam meg hogy a szomszéd jött fel és szólt hogy a fiam az utcán hangoskodik részegen reggel. Ismer jól minket, azt is hogy milyen a Laci, ő azt mondta már rég kitette volna az utcára, tudja jól miket művel ő. Elmesélte hogy egyszer annyire részeg volt hogy nem ismerte meg, és elkezdett tőle kéregetni pénzt meg cigarettát, nem adott és elkezdte rángatni, ezt a belváros közepén. Hát mikor ezt mesélte nagyon szégyelltem magam. Hazajött elkezdtem mondani a dolgait, ezt a részegest dolgot, na meg hogy munkaidőben minek iszik az utcán. Elkezdett ordítani hogy ő nem lesz senki csicskája , majd elment netezni. Másnap józanul már szebben beszélt meg sajnálta, na de ez így nem mehet tovább, hogy rajtam élősködik, minden tartalékát így is elitta meg eldohányozta,elszerencsejátékozta, körülbelül 4 millió forintot! Nem tudom hogy rakjam ki, mégiscsak az ember szeretné megmenteni a gyerekét, de ahogy végignéztem a leépülését tényleg nem látok más megoldást, talán egy idő múlva megjavulna. Mit kéne tegyek, csináljam azt amit a szomszéd mondott?

2021. szept. 7. 14:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Érthető, mindenki védi a saját vérét. De felnőtt ember, nem is túl fiatal és szánt szándékkal tesz tönkre mindent maga körül. Szerintem bőven többet megtettetek mint kellett . Én kitenném. Nem lenne se kaja, se fűtött szoba, se ágynemű, se net, hogy a napot elüsse.
2021. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

‘’ volt mikor meg is ütött meg rúgott ,,


‘’Nem tudom hogy rakjam ki,,


‘’ de ahogy végignéztem a leépülését tényleg nem látok más megoldást,,


‘’ csináljam azt amit a szomszéd mondott? ,,


Igen.


Látod a megoldást, csak félsz cselekedni mert félted.


Ne féltsd. Felnőtt ember, akinek meg kell tanulnia az életet.


Hidd el, kellenek neki az élet pofonjai ahhoz, hogy ráébredjen mit művel magával és veled.

2021. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
35%
Mielőtt kirakod, adj neki ultimátumot. Mondjuk keressen munkát ezerrel, mert ha nem kezd el dolgozni, akkor 3 hónap múlva kirakod, vagy valami hasonló tartalommal.
2021. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
nem kell ilyen sok időt adni neki, elég lesz 1 hét is. Ugysem fog keresni.
2021. szept. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Az illetőnek nagy valószínűséggel pszichiátriai kezelésre lenne szüksége.
2021. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
97%
Valami oka csak van hogy ekkorát változott. Biztos érte valami lelki trauma, vagy valami, ami miatt egyik napról a másikra se munkahely, se semmi érdeklődé, és elherdál egy nem kevés nehezen meg takarított összeget italra meg cigire, stb. Ezt nem kérdezted tőle? Egyik napról a másikra csak úgy nem változik meg senki. Ha már kezet is emelt rád, az régen rossz. Meddig szeretnéd hagyni hogy ezt tegye?
2021. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
1 hónap, nekem is fájna de ha az ultimátum után 1 hónap múlva is ilyen maradna mehetne amerre lát. Plusz egy zárcsere azért nem árthat, ha végül kidobod.
2021. szept. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell lelki trauma az iszákossághoz, elég a kellemes érzés részegség közben, ne misztifikáljuk.
2021. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
25%
Nem hiszem, hogy a szomszédnak igaza lenne, de a helyes megoldást én sem tudom. Csak az világos, hogy valamit nagyon elrontottál olyan 2 évvel ezelőtt.
2021. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%
De miből él, iszik, ha munkanélküli? Ugye nem te adsz neki még zsebpénzt is?
2021. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!