Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem azt hogy már nem...

Miért érzem azt hogy már nem szeretem a gyerekem?

Figyelt kérdés
Amig kisgyerek volt addig aranyos, jólnevelt, szófogadó volt és én voltam mindene, de mióta középiskolás azóta teljesen megváltozott, szinte csak a barátaival van, meg fiuzik, velem egyáltalán nem törődik. Ez a hála részéről? És majd ha felnőtt lesz meg berak valami elfekvőbe? Mindent megadtam neki, mindent feladtam érte.
2021. szept. 8. 13:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%

Remélem ez valami troll kérdés.

Keress rá a gugliban a "kamaszkor" kifejezésre.

2021. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
97%
Miközben arról írsz, hogy a gyereked nem foglalkozik veled, a kérdésedben az áll, hogy már nem szereted a gyereked. Hát ha nem szereted, akkor már értem miért ilyen veled a gyereked.
2021. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%
Te mégis mire számítottál, amikor gyereket vállaltál? Azért nem szereted a gyerekedet, mert kamaszodik? Normális vagy te? Nem ő kért rá, hogy adj fel érte mindent, te akartál gyereket. Kapj már észhez, ezek a dolgok nem azt jelentik, hogy ő nem hálás neked. KAMASZ. A kamaszok ilyenek. Jobb lenne, ha folyton otthon lógna egyedül? Na ugye, hogy nem?!
2021. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%
Ha már kamasz, közel van a felnőttkor. Ilyenkor szerintem már érdemes engedni azon a “nem a barátom hanem a gyerekem” gyeplőn és igenis kicsit barátkozni vele. Nem mindent tiltani, nem piszkálni, nem leszólni a lázadó kinézetét épp -hajfestés akármi - hanem megdicsérni. Határok nyilván vannak, de kamaszként én már tudtam, hogy nem a szüleimnek tanulok hanem magamnak, tehát ha jobb nem is, de rosszabb nem lesz a teljesítménye csak mert otthon derűsebb lesz a hangulat. És a baráti viszony sem jelent szemtelenséget, sőt…
2021. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
89%

Ha így állsz hozzá a dolgokhoz, akkor igen, eléred azt, hogy betesz egy elfekvőbe. Engedd őt szabadon. Majd ha megvívta az élete csatáit, visszatér hozzád. Ha nem engeded, úgy meg fog csak utálni és elmenekül.

NEM A TULAJDONOD!

2021. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
92%

Kérdés tuti, hogy kamu, de egye fene, dumcsizzunk el róla mások szórakoztatására!


Szülő vagyok és soha nem értettem, hogy mi az a “minden”, amit gyerek miatt fel kell adni?

Aki nyomorba szaporodik és gondot jelent egy nyaralás, egy étterem, vagy egy mozi, annak már a gyerek előtt sem tellett rá.

A gyerek után is vannak barátok, össze lehet jönni, a GYES alatt lehet képezni magunkat (én elvégeztem egy keramikus tanfolyamot) mindenhova lehet a gyerekkel is menni, miben zavar?

Mit kell feladni érte?

A pasizást, vagy mi a fenét?

Ha valaki egyedül marad a gyerekével, még azt is meg lehet oldani ízléses formában.

Szóval, én nem értem!

2021. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%

ezért kellene néha belegondolni abba, mielőtt valaki gyereket vállal, hogy a gyereke nem mindig lesz 12-13 éves, főleg, a gimnáziummal/felső tagozattal bővül a világa, és már nem az otthon és az iskola lesz a két fő tere az életének. vissza fog térni a családjához, ha nem is úgy, ahogy régen, akkor időről-időre, de szerintem örülnöd kéne hogy magának tapasztalja a dolgokat, nem lehetsz ott mindig neki, ha felnő, hogy segíts rajta.


egyébként ez a "mindent feladtam érte" duma nagyon önző, ő nem kérte, hogy megszülessen, de ha ezt a szemére veted, akkor meg is fog érte utálni.

2021. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%
Ez teljesen természetes. Le kell válnia rólad. Neki nem dolga a te érzelmi igényeidet kielégíteni. Részéről az a "hála", ha egészséges, boldog, önálló felnőtt lesz belőle. Te pedig sürgősen kezdd el élni a saját életedet, ne a gyerekedre csimpaszkodj.
2021. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%
Őszintén remélem, hogy kamu, de ha nem, akkor meg azt remélem, hogy ha felnő soha a büdös életben feléd se néz többet. Nyugi, jól haladsz afelé, hogy ez így legyen.
2021. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%

Ha ez nem egy troll kérdés, akkor nagyon nagy gondok vannak nálad.

A gyereked teljesen normálisan viselkedik ahogy egy kamasznak kell. Viszont te tipikus élősködő szülő vagy aki azt hiszi, hogy amiért megszülte a gyerekét a gyerek egész életében istenként fog rá tekinteni, és mindig mindenben előre helyezi. Hát ez nem így működik. Alakíts ki saját életet magadnak mert nagyon gáz és nem egészséges a kamasz gyerekeden lógni.

2021. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!