Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem azt hogy már nem...

Miért érzem azt hogy már nem szeretem a gyerekem?

Figyelt kérdés
Amig kisgyerek volt addig aranyos, jólnevelt, szófogadó volt és én voltam mindene, de mióta középiskolás azóta teljesen megváltozott, szinte csak a barátaival van, meg fiuzik, velem egyáltalán nem törődik. Ez a hála részéről? És majd ha felnőtt lesz meg berak valami elfekvőbe? Mindent megadtam neki, mindent feladtam érte.
2021. szept. 8. 13:52
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%

Elvárásokat támasztasz felé, úgy kezeled, mint, ha magadnak "csináltad" volna őt...

S most csalódott vagy, mert nem hozza az elvárt dolgokat.

A problémád forrása te magad vagy, a te fejedben kell helyükre kerüljenek a dolgok. Amit a lányod csinál, az teljesen normális.

2021. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
87%

Félsz az elkövetkező éveidtől, kilátástalan a jövőd, az elcseszett életedért is a gyerekedet teszed felelőssé, csak mert nincs kéznél más?

Kényelmes, gyáva és önző hozzáállás. Nem a lányod kívánkozott erre a világra, de ha már így alakult, ne nehezítsd meg neki, ami amúgy sem olyan könnyű, mint azt te gondolod.

Főleg, ha nem olyan családi életet akar, amilyen példát gyerekként tőled tapasztalt.

Neked játékbaba kellett volna, az mindig kicsi marad, nem pofázik vissza, nem tesz kísérletet arra, hogy felnőtté váljon, függetlenedjen, nincs önálló akarata.

Nem tudom, te hogy élted meg az ifjú éveidet, de ha nem akarod tényleg, igazán elmarni, akkor ne akard, hogy még mindig otthon üljön rózsaszín fényképalbumokon merengjen, egy magányos, megkeseredett ember váljon belőle. Nemhogy örülnél, hogy tanul, a maga lábára akar állni, a jövőjét alapozza. Keress egy élettársat, barátot, házikedvencet, új célokat, és tegyél le arról, hogy a gyereked legyen a "mindened". Nem tulajdonod, és ha ezt hibájául rovod fel neki, akkor ne lepődj meg, ha tényleg faképnél hagy.


Engedd el és ne várj tőle félreértelmezett szeretetet, ú.m. "hálát".

Nem hálátlanságot tapasztalsz, ha az következne be, amitől félsz.

Csak tükröt tart eléd.

Ha pedig mégsem, akkor tudd, hogy nem azért fogja majd a kezed, mert hálás! Hanem, mert önzetlenül szeret. Ahogyan te őt nem.

Egy mérgező szülő vagy a sok közül.

2021. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
85%

Ezeknek az embereknek találták ki a házikedvenceket. Bemész megveszed hazaviszed. Nem kell hozzá vajúdni, meg a hormonháztartásod sem borul fel. Néha össze kell kaparni a sz.rát, de egyébként aranyos, szőrös. Odabújik vagy kedvesen csóválja a farkát. Aranyos, jólnevelt, szófogadó, te leszel a mindene. Pont ahogy leírtad. Viszont nem rak be elfekvőbe.

A gyermekvállalás viszont egy magasabb rendű történet, ez nem az a műfaj, amit az ember így tizen x év után megbánhat vagy meggondolhatná magát.

2021. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
91%
Ha most azt érzed, hogy nem szereted, akkor sosem szeretted.
2021. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is troll, de kicsit(nagyon kicsit) átérzem. Szeretem és nem az a bajom, hofy feladtam mindent, csak nem így képzeltem...

A fiam nagyon szorongó, enyhén autista, amit csak kamaszkorban diagnosztizáltak. Az egész életünk egy pszichológushoz, pszichiáterhez, gyp-hez járás. Folyamat meg akar halni, bántani magát mióta csak a világon van, közben mindent megteszünk érte, de tényleg. Sok beszélgetés, programok, kirándulások, 40ezer zsebpénz csak úgy bármire. Mindent előteremtek erőn felül is, csak jól érezze magát.

Cserébe minden szar, semmihez nincs kedve, senki nem érti meg, néha tör-zúz csak úgy, pl olyanért, hogy 2 percig nem találja a telefonját.

Néha úgy érzem, nem erre vállalkoztam... nagyon nem.

2021. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
85%
Feltehetően egy anya vagy, aki azt akarja hinni, hogy a gyerek őérte van, pedig nem, a gyerek saját magának van. Kár volt, hogy "mindent feladtál" érte, mert talán neki is jót tett volna, ha egy családban nő fel, ahol van férfi minta és ahol az anyának van felnőtt társa. Ne várj hálát, mert egy gyerek számára ez értelmezhetetlen, ráadásul semmi olyat nem tettél, ami az elvárható viselkedésen felül jelentkezne..
2021. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
86%
Jaj, látom töröltetted, hogy lekamuztalak, pedig az vagy (jobb esetben). Rosszabb esetben meg egy olyan figura, aki bár sose szaporodott volna. Ennyit erről.
2021. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
15%
Nem hiszem hogy azt érzed hogy nem szereted hanem az a bajod hogy kamasz lett és már nem olyan mint kiskorában.Meg kell szoknod az új lányod és nem lesz gond ha hagyod kibontakozni mert most neki sem könnyű nehogy azt hidd.Főleg ebben a mai világban.Gondolkodj el ezen hogy milyen nyomás nehezedik ezekre a fiatal lányokra.Elég az Instagrammot nézni,Tik tokot és még sorolhatnám mert olyan influencer csajok vannak és modellek hogy az ész megáll és mindegyik kiscsaj úgy akar kinézni mert az a menő az a szép az a jó.Te is voltál annyi idős mint a lányod és biztos nem volt könnyű.A testi lelki változások,a fiúk,a barátnők,az iskola.Sok inger miközben a hormonok is dolgoznak ám keményen.Én még emlékszem az én kamasz koromra és nem volt könnyű semmilyen téren dehát ezen át kell esni,ez ilyen.Inkább próbálj olyan lenni mint a barátnője de persze túlzásba se vidd.Legyél laza,mosolygós és meglátod hogy fog feléd nyitni de ha morci vagy akkor tuti nem.Nagyon nehéz a kamaszokkal és megértem hogy olyan fura de ez a normális.Mondom,gondolj arra hogy neked milyen volt serdülni és másképp fogod látni.Félted is nyilván nehogy rossz társaságba keveredjen csak az a helyzet hogy nem tudsz éjjal-nappal vele lenni.Egyik ismerősöm lánya is bajba került pedig ők aztán tényleg fogták és mégis.Rájöttek arra hogy egy kamasszal szemben tehetetlenek és sok mindent meg kell hogy tapasztaljon sajnos ez van.Nem lehet mindentől megvédeni.Kicsit próbálj lazítani és beszélgetni vele ha akar.Ha nem akkor hagyni kell.Nyitni fog ha akar
2021. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
5%
Látod kérdező ezért nem kellett volna kinyalni a fenekét, azt hiszi neki minden alanyi jogon jár,elkényeztetett kis fruska. Vond meg tőle a kedvezményeket ha nem szolgált rájuk
2021. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, te jól vagy? Normális kamasz, aki nem önmaga akart megszületni, szóval de, alanyi jogon jár neki, hogy az anyja eltartsa. Te se szaporodj sose!
2021. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!