Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám jogosan várja el,...

Édesanyám jogosan várja el, hogy menjek tovább mesterképzésre? Van nekem erkölcsi jogom nemet mondani erre?

Figyelt kérdés

Ezt beszéltem meg vele már rég, úgy tudja, hogy a jelenlegi tervem is ez, és biztos vagyok benne, hogy ordítana velem, ha előállnék azzal, hogy változtak az elképzeléseim. Neki egyrészt azért lenne fontos, hogy apám minél tovább köteles legyen gyerektartást fizetni (és ezzel kisegíteni őt mint egyedülálló szülőt), másrészt nagyon értelmesnek gondol engem, úgy hiszi, képes vagyok rá, és hiba lenne nem kiaknáznom a tehetségemet (meg persze a diákoknak járó kedvezményeket), pláne, hogy ezáltal több jövedelemhez juthatnék. Én viszont nem érzem magamban a motivációt és a lelkiérőt ehhez, rengeteget stresszelek, mióta elkezdtem az egyetemet (diagnosztizáltak az évek folyamán több szorongásos alapú mentális zavarral), elegem van már az egészből, önálló keresetet akarok, amelyből mellesleg a gyerektartás összegét is odaadhatnám neki minden hónapban, vagy akár többet, hiszen egyelőre nem tervezek elköltözni a lakásunkból.

Jelenleg érettségim van, pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmám (OKJ), illetve ha minden igaz, ebben a félévben szerzem meg a szociológia BA diplomámat, adatközpontú társadalomtudomány specializációval. Nem tudom, hogy a későbbiekben, néhány éven belül el fogom-e kezdeni a mestert, ez annak a függvényében dőlne el, hogy az akkori életemmel elégedett lennék-e.

Mit kellene csinálnom? Bevállalnátok ezt a konfliktust a helyemben? Vagy anyámnak van igaza, és addig kéne nappali tagozatra járnom, ameddig csak tehetem (úgy, hogy teljes állásban nyilvánvalóan nem dolgozhatnék így)?



2021. szept. 9. 03:49
A kérdező szavazást indított:
Menjek mesterre következő félévtől, jobban járok, ha anyuka tanácsát fogadom meg.
Ne menjek mesterre most, ha nem akarok.
117 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%

„önálló keresetet akarok, amelyből mellesleg a gyerektartás összegét is odaadhatnám neki minden hónapban”

Ezt megmondod neki, és akkor megnyugszik. Ha nem, akkor lehet, hogy valójában apád 'szogatása a célja, nem a pénz kell neki.

2021. szept. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező, megítélésem szerint a gyerektartás összege csak a töredéke annak, amit anyád az eltartásodra kifizet, szóval ezt a tökölődést (menjek/maradjak) ne kend az anyádra.
2021. szept. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Most jól megkaptam. :(
2021. szept. 9. 04:30
 4/50 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az előbb az első hozzászólásra reagáltam. Anyámról meg a gyerektartásról csak annyit, hogy az ő szájából idéztem, nem én feltételezem, hogy neki olyan fontos.
2021. szept. 9. 04:43
 5/50 anonim ***** válasza:
93%

BA diplomával is meg pehet élni, sőt jól keresni, tehát ez a része nem indokolja, hogy további éveket tölts iskolában, ha amúgy nem ezt szeretnéd. Anyád pedig fogadja el, hogy felnőttél, már nem lehet tovább lehúzni aput. Neked sem feladatod a gyerektartás összegét odaadni neki, minek is kéne? Ha hozzájárulsz majd a lakhatásodhoz, az bőven jó. Azzal viszont számolnod kell, hogy anyád később is anyagi függőségben akar majd tartani, érzelmi zsarolás és játszmázás is lehet, ha te függetlenedni, esetleg elköltözni akarsz majd. A leendő élettársadat pedig az ég óvja attól, ami rá vár.

Anyád gondoskodik rólad, de erősen támaszkodik is arra, hogy gyerek vagy, így bevételi forrás és irányítható. Amint ez megváltozik, az ő viselkedése is más lesz, készülj fel rá.

2021. szept. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
98%
Állj ki magadért
2021. szept. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
78%
Szociológia diplomával milyen állásra számítasz, amiből el tudod magad tartani? 😳
2021. szept. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
66%
Tudom h fáj az igazság,de ha már.most itt keresed a választ akkor önálló döntésekre képtelen vagy...
2021. szept. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
82%
#8 Mondjuk elmegy vele egy multicéghez.
2021. szept. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
27%

Gondolom anyád arra utal, hogy mivel még abban a korban vagy, apád köteles fizetni utánad, tehát tandíjad legalább egy része fedezve van/lenne akkor is ha menet közben a tandíjmentességed elveszted. Pár év múlva már egyikük sem fog tudni/akarni támogatni, ha meg akarod csinálni a mestert.

Az idősebb korosztálynak amúgy is hihetetlen, hogy egy vacak BA diploma bármire is jó lenne, a mi időnkben 5 év volt az egyetem és kész. Nem volt BA meg MA. A fősikola 3-4 év, de az annyit is ért. Szerintem neked akar jót.

Te viszont dönts úgy, ahogy jónak látod.Te életed. Komolyan, úgy írsz arról a gyerektartásról, mintha hatalmas összegről lenne szó, erősen kétlem, egy gyerekre a magyar fizetések mellett.

2021. szept. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!