Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy képes egy apa megütni a...

Hogy képes egy apa megütni a kislányát?

Figyelt kérdés

Szerintem az erőszak nem megoldás semmire és senkivel szemben sem kéne alkalmazni. De amikor a gyengébbet bántják az mindig felháborít. Hogy képes egy apuka megütni a saját kislányát? Csomószor történik ilyen, sajnos velem is történt pàrszor régen…. Egy két pofon volt “csak”, de sajnos olyanokat is hallani hogy apa és veri a lányát. Anyukám apja pl. ilyen volt. 😔 A testvérével kivételezett, anyámat meg verte… az már nem két pofon volt hanem kemény verés. Talán ezért is háborít fel ez ennyire mert öröklődtek az érzések. Én ezt még annyira sem bírtam volna mint anyám, biztos anorexiás lettem volna hogy törékenynek tűnjek és többé ne merjenek bántani + másképp is oldottam volna meg, elkerülő magatartást és bűntudatkeltést alkalmaztam volna. Hogy képes egy felnőtt férfi ilyen mélyre süllyedni? Az ilyen hogy bír tükörbe nézni? Büszke lehet magára hogy elbánt egy gyengébbel.

25/n



2021. szept. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 A kérdező kommentje:

Nem arról volt szó hogy a 15 éves cigány fiúgyermeket aki direkt keménykedik az iskolában a tanáraival meg minden felnőttel és élvezi, tudja hogy mit csinál nem lehet testileg fenyíteni.

De gyenge lelkű lányokat miért kell fizikai erővel nevelni? Pofon vagy verés… a lényeg azon van hogy nem kéne.

Anyukám egyébként öngyilkos is akart lenni tizenévesen ha fél órával később találják meg, én már meg sem születtem volna. És meg is tudom erteni. Én ezt még annyi ideig sem bírtam volna. Nagypapám egyébként már meghalt rég, aki ezeket tette….. és nem akarok bosszút állni vagy ilyesmi de szerintem nagyon káros ahogy a válaszolók hozzáállnak a témához.

2021. szept. 12. 12:09
 32/87 anonim ***** válasza:
98%
Egy: attól hogy valaki lány, még nem nyápic, nem gyenge lelkű. Kettő: a lányok is megcsinálják hogy szarnak a szülő fejére, akkor is ha a szende hercegnőt játsszák közben. Te meg menj terápiára ha olyasmin pörögsz ami a születésed előtt történt. Ami a válaszolók hozzáállását illeti: az teljesen rendben van, ezt bizonyítja az az undorító, arrogáns, elbaszott nemzedék akiket "erőszak" nélkül neveltek. Azt a baromságot meg felejtsd el hogy az érzések öröklődnek, orvoshoz fordulj az ezós baromságokba menekülés helyett.
2021. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
99%
Gondolod, egy lány nem lehet szemtelen, engedetlen és tiszteletlen? Az én nagynéném konkrétan a tanárát verte meg, ezelőtt kb. 40 évvel. Persze az ő baja meg az volt, hogy az én nagyszüleim hagyták a fejükre sz*rni. Teljesen másképp nevelték, mint az anyámat.
2021. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
97%

31

Olvasom egy 85 éves hölgy blogját, nagyon megfogott az a története, hogy mikor kislány volt és az édesapja meg akarta fenyíteni, akkor szólt az anyjának, hogy pofozd meg te, én nem üthetek meg egy lányt.

Egy férfi ujjai, tenyere, fizikai ereje általában sokkal nagyobb, a lányok bőre, izomzata (igen, az arcon lévők is) pedig gyengébb, sérülékenyebb.

A másik tanulság viszont az, hogy ez a ma már nagymamakorú nő sokkal jobban szereti még mindig az édesapját, kvázi az anyja lehetett a pofozkodó sárkány szerepbe belekényszerített utálandó személy.

2021. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
98%

Nekem fura, hogy csak az apákra terjed ki a kérdés. Nálunk pont apum volt az aki soha egy pofont sem adott, inkább anyum volt az aki ha kellett ránk csapott.

Hogy értsd a kellett részt: tesóm volt kb 6 éves amikor megsértődött anyumra valami hülyeség miatt és elszökött. Érhető, hogy totál pipa volt. Vagy másik tesóm a teljes szoba falát összefirkálta.

Azért őket írtam, mert nekem nem voltak ilyen extrémebb húzásaim, amire emlékszem, hogy idegesítő lehetett: egy kérdésre nem akartam elhinni, hogy igaz amit mond (hogy készül az üveg) ezért heteken át minden nap újra és újra megkérdeztem hátha lebukik, hogy hazudott 😅

2021. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
98%

A kérdezők zömmel disztingváltan álltak a kérdésedhez, tudod, disztingváltan...


Nem, nem arról beszéltünk, hogy pörgőrúgással, és Chuck Norris szintű pofozással lehetne egy gyereket nevelni, SŐT! De ha van egy szitu, amikor a szülő keze elszalad valamiért, ha nem is jó, de megérthető. Én egyszer azért kaptam anyámtól, mert tűvel akartam volna elektromos helyre nyúlkálni. Majdnem infarktust kapott a látvanytól. Ilyen szituban ne legyünk képmutatók, senki nem bírna higgadt maradni. És nem, nem voltam felügyelet nélkül hagyva, kb. egy percig, ha nem volt a közelemben, én meg kutakodó gyerek voltam.

2021. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
97%
*válaszolók, bocs
2021. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
95%

28, nem nem, ha nem lenne erőszak, akkor se lehetne alkalmazni. Ugyanis a tanár TANÍT! Nem nevel! Ez az első, amit megtanítanak minden leendő tanárnak!


Kérdező, azért ez az öröklődtek az érzések tényleg hülyeség, ugye belátod? Ha ez így működne, akkor nekem egy depressziós, szuicid hajlamú, pánikbeteg lelkironcsom lenne, helyette van egy életvidám, érdeklődő, vicces kisfiam. :)

2021. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 A kérdező kommentje:
38- hát pedig én is eleg lelkibeteg lettem és a szüleim is azok.. akkor nem öröklődnek, max a közeg volt rám ilyen hatással amiben felnőttem. Mindegy igazából.
2021. szept. 12. 12:22
 40/87 anonim ***** válasza:
98%
Akkor valami más is van ott, kérdező... Ez nem a te történeted, hanem egy felmenődé, valami más váltotta ki belőled a lelki problémát, ez max. csak megrázott. Amúgy minden eset más, a te nagyfaterodból nem lehet minden egyes esetre általánosítani.
2021. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!