Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy képes egy apa megütni a...

Hogy képes egy apa megütni a kislányát?

Figyelt kérdés

Szerintem az erőszak nem megoldás semmire és senkivel szemben sem kéne alkalmazni. De amikor a gyengébbet bántják az mindig felháborít. Hogy képes egy apuka megütni a saját kislányát? Csomószor történik ilyen, sajnos velem is történt pàrszor régen…. Egy két pofon volt “csak”, de sajnos olyanokat is hallani hogy apa és veri a lányát. Anyukám apja pl. ilyen volt. 😔 A testvérével kivételezett, anyámat meg verte… az már nem két pofon volt hanem kemény verés. Talán ezért is háborít fel ez ennyire mert öröklődtek az érzések. Én ezt még annyira sem bírtam volna mint anyám, biztos anorexiás lettem volna hogy törékenynek tűnjek és többé ne merjenek bántani + másképp is oldottam volna meg, elkerülő magatartást és bűntudatkeltést alkalmaztam volna. Hogy képes egy felnőtt férfi ilyen mélyre süllyedni? Az ilyen hogy bír tükörbe nézni? Büszke lehet magára hogy elbánt egy gyengébbel.

25/n



2021. szept. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
62%
Sokan írtak nevelő célzatú pofonról. Ez akkor létezhet, ha teljesen indulatmentes. Akkor létezik. Ha indulat szüli, az nem nevelés, hanem egy ösztönlény reakció.
2021. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy a sok ítélkezőt megnézném, élesben hogy bír el egy gyerekkel, meg a sok számtalan előre nem látható eseménysorral. Azt figyeltem meg, hogy valamiért azoknak van a leghatározottabb elképzelése, akik se nem szülők, se nem pedagógusok, ergo semmi közük a gyerekekhez. Ösztönlényeznek nagyban, meg, hogy az ilyenek minek csinálnak gyereket, holott lehet, hogy a szülő erején felül teljesít, hogy megfeleljen egy rakat elvárásnak, csak van, hogy már nem bírja. A sok ítélkező persze segíteni nem segít, meg ez már nem is érdekli. És nem, most nem a gyereküket brutálisan bántalmazókról írok.


Erről jut eszembe, mikor MZP-t többek közt azért is meghurcolták, mert azt is merte mondani, hogy a gyerek kezét veszélyes helyen, pl. kereszteződésnél fogni kell erősen, hogy el ne tudjon szaladni. Sokak szerint már ez is jujuj bántalmazás... Később, mikor LL Junior kisfiával történt az a tragédia, ami, az egész internet ocsmány módon beleállt az anyába gyilkosozva, amiért egy másodpercre nem fogta a gyerek kezét... A társadalomnak sose lesz jó senki és semmi, csak ítélkeznek, segítséget bezzeg már nem ajánlanak majd.

2021. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
97%
52-es minden szava igaz.
2021. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
97%
Fater mondjuk nem, de öregapám mindig ok nélkül bántalmazott. Meguntam eg idő után azt kék zöldre vertem, eltörtem az orrát.
2021. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 A kérdező kommentje:
55. Mi van?
2021. szept. 12. 14:39
 56/87 anonim ***** válasza:
0%
56. Mi van?
2021. szept. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
68%

Statisztikailag bizonyított tény, hogy az anyák sokkal gyakrabban folyamodnak tettlegességhez, mint az apák. Ez persze nem azt jelenti, hogy minden nő gyerekbántalmazó. Viszont kérdező ne haragudj, de egyrészt bicskanyitogató, hogy ennyire a férfiakra hegyezed ki a kérdést, másrészt ha kisfiút pofoznak fel, az nem számít, de ha kislányt, az már tragédia?


Én 28/F vagyok, és szerintem meg pont az a baj a mai gyerekekkel (lányokkal és fiúkkal egyaránt), hogy semmi gátat nem szabnak nekik, nehogy "sérüljön a picurka törékeny lelkecskéje". Anyum óvónő, és ő is mindig meséli, hogy a szülők mindent elnéznek a gyereknek, aki meg szemtelen, lesz@r mindenkit, rúgdossa és lehülyézi a szüleit, stb stb. Ez nem "liberális" nevelés, ez egyszerűen "NEM nevelés".


Én 2-szer kaptam pofont életemben anyámtól, és mind a kétszer megérdemeltem.

Amúgy nem értem a mai társadalmat: ha anyuka lekever egyet a gyerekének, az biztos nevelő célzatú. Ha apuka teszi ezt akkor biztos egy brutális gyerekverő szadista aki egy pofont is olyan erősséggel ad, hogy leröpül a gyerek feje is.

És igen, a kislányok is tudnak szemtelenek, beképzeltek, neveletlenek lenni. Ez csak egy tipikus, nagyon káros feminázi hozzáállás, hogy mindig csak a kisfiúkkal/férfiakkal lehet probléma.


A gyerekeknek határt KELL szabni, és igenis következményeket kell állítani, ha rosszat csinálnak. Ha nekem lenne gyerekem, és elkezdene engem szidni meg rúgdosni, én biztos lekevernék neki egy taslit, legyen az lány vagy fiú. Nem azért, mert szadista vagyok, hanem azért, hogy tanulja meg, hogy a tetteinek bizony következményei vannak, és a következmények nem minden esetben lájtosak.

Az "ejnye-bejnye ilyet nem szabadna" módszerrel "nevelt" gyerekekből lesznek a Rezesovák, akik azt hiszik, nekik mindent lehet következmények nélkül.

2021. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
97%
Rezesova "csak" felelőtlen volt, nem szándékos nekem inkább Soproni Ági fia jutott az eszembe...
2021. szept. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
98%

Egyszer, csak egyszer kapott tőlem egy nagy pofont az akkor 17 éves nevelt lányom, melynek az volt az oka, hogy egy családi vita során visszaszólt, hogy "akkor neked is a k*rva anyád". Előtte ugyanis az anyjának mondta.

Itt szakadt el a cérna, repült a bal. Ő meg a meglepetéstől seggre ült a konyhakövön.

Három napig nem szólt hozzánk, aztán bocsánatot kért, belátta, hogy túl messzire ment.

2021. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
85%
"Statisztikailag bizonyított tény, hogy az anyák sokkal gyakrabban folyamodnak tettlegességhez, mint az apák." Ennek azért jelentős oka hogy az apák sokkal nagyobb része tojik a gyerek nevelésére, mint aki részt vesz benne, és a nő küszködik a gyerekkel egyedül az esetek legnagyobb részében.
2021. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!