Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezzel pszichéteológushoz kéne...

Ezzel pszichéteológushoz kéne forduljak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve tudtam meg egy családi titkot, ami teljesen felforgatta az életem. Anyám a bátyámmal beszélgetett, mikor meghallottam, hogy apa megcsalta anyát. Sok gyötrődés, sírás után egyszer rákérdeztem anyánál. Mind a ketten bőgtük, és továbbá kiderült hogy van egy 11 éves féltestvérem. Apám kétlaki életet él, minden nap munka után megy ahhoz a családjához, aztán késő este hozzánk. Apám úgy tudja, hogy én erről nem tudok. Ez 2 éve történt, és ezalatt láttam számtalanszor sírni anyám, és próbáltam vigasztalni. Bátyám annyira nem partner ebben a helyzetben, ő inkább elmenekült itthonról. Én 17 éves vagyok, ezért nem tudok elköltözni. Mivel egyik szülőm sincs toppon mentálisan, folyamatosan kapom a negatív megjegyzéseket,és a vibráló hangulat ami itthon van úgy érzem felemészt . Én még sulizom és nem tudok itthon normálisan tanulni, kikapcsolódni, pihenni.


A másik oldala a problémámnak, hogy a barátommal , akivel már 3 éve együttvagyunk úgy érzem hogy viszem tovább a szüleim életét. Ők sem adták be a válópert, és semmit nem tesznek azért, hogy itthon jobb hangulat legyen, inkább a szőnyeg alá söprik. Ugyanezt teszem az én kapcsolatomban is. Egyszer megpróbáltam a barátomnak elmondani, hogy úgy érzem válnak el útjaink, mert felőlem az érzések már nem ugyanazok. Láttam hogy sírni kezdett és nekem pánikrohamom lett, iszonyatosan gyorsan vert a szívem , rosszul lettem. Úgy döntöttünk újrakezdjük , de én érzem minden nap , hogy ez nem a helyes út.


Érzem ezt egyedül nem tudnám megtenni, újra előjönne e roham. A szüleim ebben egyáltalán nem támogatnak, csak mondják hogy milyen rendes srác és hogy hülye vagyok. Huh ez hosszú lett, de tehetetlennek érzem magam és valami megoldást keresek.



2021. szept. 12. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak neked kell psciológus hanem az egész családodnak ez így nagyon nem jó
2021. szept. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Hát elsőre inkább össze kéne szedni a dolgokat mert ez elég kusza.
2021. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

1. Apáddal közöld, hogy tudsz a féltestvéredröl, akkor nem kell titkolózni, ennyivel is kevesebb nyomás lesz rajtad.

2. Hogy elválnak-e a szüleid, az az ö dolguk, ha öket nem zavarja a helyzet, akkor ez van.

3. Viszont ha te nem érzel jövöjét a kapcsolatodnak a barátoddal, akkor szakíts vele, akár sír, akár nem.

2021. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod!Igen tudom, anyával beszéltem is erről, de nem nagyon halad semerre a helyzet...
2021. szept. 12. 19:38
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Van pénze és szándéka a szüleidnek számodra pszichológusra?

A barátoddal szakíts, majd kiheveri.

2021. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszolóval teljesen egyetértek. Mondd el apádnak, hogy tudsz a dologról, mert egyszer hallottad a beszélgetésüket. Erről nem te tehetsz, ne te szenvedj miatta.

Nem gondolom, hogy ezzel összefüggne a te párkapcsolatod. Sokan vannak ebben a korban így a kapcsolatukkal, mert még fiatalok. És tényleg szakítani kell, ha úgy érzed jónak, persze a másik megpróbál hatást gyakorolni rád pl. azzal, hogy sír.

2021. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Biztosan finanszíroznák, ha elmondanám legalább anyámnak. Apámnak nem merem, félek mit reagálna.
2021. szept. 12. 19:50
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy időt töltöttetek a bejegyzésem olvasásával és hogy válaszoltatok is rá. Jó, hogy van egy ilyen oldal, ahol anonim kérhet segítséget az ember.
2021. szept. 12. 20:32
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Én mindenképp ajánlom a pszichológust, csak nyerhetsz vele, egy ilyen komplex probléma feldolgozásában és "túléléséhez" szerintem kell szakember segítsége
2021. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
76%

Szia! Tudom elég későn írok, de azért leírom a véleményem/ tanácsom.

Szóval...

Szerintem ha ennyire rosszul van anyukád, akkor kedveskedj neki pl: süss neki egy sütit, készíts neki valami szívhez szólót, vegyél neki valamit amiről tudod hogy szereti.

A tanulást nem tudod úgy megoldani hogy mondjuk egyik barátnődnél tanulsz?Vagy valami nyugis helyen pl: park

A kapcsolatodról: szerintem azt tedd amit helyesnek találsz (tudom könnyű mondani), ne azt amit a szüleid mondanak. Mondjuk ha a barátod és te is beleegyezel, akkor tartsatok egy kis szünetet.

Sportolhatsz is vagy keress egy olyan hobbit ami leköt és eltereli a figyelmedet, annál kevesebbszer gondolsz a problémákra.

Bocsi, mást nem tudok mondani :(

Kitartást!

2021. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!