Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám így reagált az unoka...

Anyám így reagált az unoka kérdésre. Mit gondolnátok ezek után?

Figyelt kérdés

Anyám szülinapja volt, így vele és a testvéreimmel családi napot tartottunk (éttermezés, süti, ajándékok...). Szóba került a tesók által, hogy meg nincs unokája, és én lennék a rangidős, mivel én már 30+ vagyok. Erre anyám úgy reagált, hogy nekem nem lesz úgysem, mert már tizenévesen megmondtam, hogy utálom a gyerekeket. És ugyan miért is akarnám elrontani az életemet azzal, hogy gyereket szülök... amúgy is túlnépesedett a bolygó.

Csak azt nem értem, ha ez a véleménye, ő miért szült annak idején 3x, vagy ha 1 után rájött, hogy ezzel elrontotta az életét, miért vállalt még 2 gyereket... egész biztos nem azért, mert apám erőltette, mert ő mindig kész tények elé lett állítva.

Ezek után a megnyilvánulása után ha mégis vmikor terhes leszek, nem hinném, hogy túl őszinte lesz az öröme, ha egyáltalán megpróbál úgy tenni...



2021. szept. 14. 11:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

1: igaza van

2: nyilván azt hitte hogy jobb lesz ha még szül meg akkor még nem igazán mondhatta azt egy nő hogy rájöttem hogy ez nem nekem való nem akarok gyereket nevelni

3: akkor neki nem volt nyíltan választása neked pedig van lehet ez zavarja lehet tényleg nem vállalt volna gyereket ha a mostani időben lenne de nem így alakult

2021. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
90%

Ha szülsz akkor magadnak szülsz és nem neki.

Ne érdekeljen senki véleménye ezzel kapcsolatban.

2021. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
4: lehet szeretett dugni, viszont a fogamzásgátlás meg még nem volt ilyen profi mint most elvetetni meg szégyen lehetett
2021. szept. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%
Balhét akart a családi ünnepen, azért állt ezzel elő, nekem nagyszülőm csinált minden családi ünnepből ordító veszekedést.
2021. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

Ha ő 60 körüli, akkor az ő fiatalkorában még nem volt ennyire túlnépesedve a bolygó, meg nem is volt ez téma a hétköznapokban.

Elég nagy barom, ha abból von le következtetést, hogy mit mondtál tizenévesen. Legtöbb tizenévest egyáltalán nem érdeklik a gyerekek, sokan menőznek is azzal, hogy utálják a gyerekeket, és nem azon jár az eszük, hogy legyen-e majd gyerekük.

Ha vállalsz gyereket, akkor azt magad miatt tedd, ne azért, hogy anyádnak legyen unokája. Az ezzel kapcsolatos véleményét engedd el a füled mellett.

2021. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Valamilyen szinten megbánta azt a 3- at, szerintem nem akar már unokákkal is foglalkozni, elég volt neki.
2021. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
anyukdá szült volna kevesebbet,vagy sokkal többet 3-nál. tesoidnak miért nem lesz gyerekeik fiatalon most? nekik is lehetne gyerekünk,nem csak neked.anyudnak tesoidat is számon kérhetné unokaügyben. magadnak és párodnak szülsz
2021. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Irónia volt a részéről.
2021. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Metionin ***** válasza:
90%
Igazából elég sok most 50-es vagy idősebb nő mondja, hogy ma ma lenne fiatal, nem szülne vagy kevesebbet szülne. Akkoriban nagyobb volt a nyomás, nem igazán jutott eszükbe, hogy meg is lehet tervezni hogy ki mikor és hány gyereket akar. Anyám is mondta, hogy mennyi sarat kapott amiért nehezen esett teherbe, ha most lenne fiatal, biztos nem foglalkozna mások véleményével és valószínűleg még később is szülne mert fontosabb lenne az anyagiakat először megteremteni. 30 éve meg csak az volt az elvárás hogy szüljön, az nem baj ha a semmire.
2021. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van anyudnak. Több ilyen szemlélettel rendelkező ember kéne a földre és nem tartanánk ott, ahol.
2021. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!