Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy állnom kell havi...

Jogos, hogy állnom kell havi egy nagy bevásárlást ezen összegen felül?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Kikapok havi 220ezret, ebből 120-at hazaadok és most anyám kitalálta, hogy ezen felül még egy havi nagybevásárlást is álljak. Én ezt már kicsit soknak tartom. Egy nagybevásárlás olyan 25ezerbe kerül. 220-ból 145-ezer már bőven túlzás, mert az átlag ember rezsije olyan 60 körül van egy hónapban. Tekintve, hogy az én beadott pénzemmel a család jövedelme 550ezer körül van egy hónapban nem mondanám magunkat szegénynek, főleg itt Nógrád megyében, mindenféle hiteltörlesztés nélkül.

2 év múlva, mikor a barátnőm leérettségizik elakarunk majd költözni Győr, Sopron fele és akkora jó lenne, ha olyan másfél millióm lenne spórolva, de így nem tudom hogy lesz.



2021. szept. 14. 19:31
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el.
2021. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagy képes határozottan kijelenteni az anyádnak, hogy ennyi, itt a vége, alég volt. Havi 50 ezret tudsz adni, többet egy fillérrel sem fogsz. Ha megfelel neki, ott maradsz, ha nem felel meg, elköltözöl. Kiváncsi lennék, mit mondana erre..
2021. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

A párommal ketten 100 ezer ft-ért bérlünk egy lakást, amiben benne van a rezsi is.

A 120-at soknak találom.

2021. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
88%

"átlag ember rezsije olyan 60 körül van egy hónapban"


Ez nagyon nem így van, még ha anyád ezt is mondja.


Ennyit nem fizetek kertes házban, 2 gyerekkel, férjjel. És ebben benne van villany, víz, gáz, otthoni tv, net, 2 mobil előfizetés, netflix, hbo go.

2021. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
92%
A 16 éves barátnőd esélyesen 2 év múlva nem lesz már meg. Abból, amit most leadsz, vígan bérelsz lakást, és még marad is. Költözz el.
2021. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
94%

Tudod mit? Megmondom a frankót!

Ha te nem érzed, hogy a bőrödet is lehuzzak, és hajlandó vagy ennyit fizetni, ráadásul azon agyalsz, hogy pluszba fizetsz még... Akkor úgy kell neked!

2021. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
29%
Nekem a rezsi 70.000ft albi 60.000 plusz a kaja 60.000 akárhogy nézzem ez 190.000ft. Tarjáni ismerősöm fizet 80.000at albira plusz 40.000et rezsibe és kaját még nem vett.
2021. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 zol56 ***** válasza:
100%
Bizony sok a 120000 is.
2021. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
18%

Nezd meg mennyi a legolcsobb alberlet Tarjanban. Szamold ki szepen az alberleti dij plusz rezsi (a foberlonagyjabol tudhatja annak a lakasnak/haznak ha 1 fo hasznalja mennyire jon ki a havi rezsidija) plusz mobil havi dijad es az etelre szant penzed na es a szorakozas esetleg, de vegyuk ugy hogy sporolsz tehat nem jarsz buliba,nem alkoholizalsz es nem cigizel. Szoval ezeket kiszamolva a 220.000-es havi keresetedbol mennyit tudnak felretenni?


Es most ha anyadek 145.000-et kapcsolnak le rolad, akkor mennyit teszel felre tenyleg 75 ezret per ho es nem koltezs szorakozasra?


A lenyeg ha anyadeknal meg egy plusz nagybevasarassal is tobbet teszel felre, mintha kulon lennel alberletben, akkor bizony lenyeled a pirulat es maradsz.


Nagybevasarlasnal meg arra kell figyelned, hogy az tenyleg a fontos es nagytetelben olcsobb vagy biztosan kello dolgokrol szoljon. Felenk a nagybevasarlas jelentette, hogy egyhavi wc papirt, egy doboz/zacsko/flakon mosoport/mososzert 1 flakon oblitot, olajat, lisztet, cukrot veszunk meg tartos elelmiszereket vagy egy rud szalamit,guriga sajtot, csomag olcso kekszet.

Nalunk es neked is az olcossagon kellene a hangsulynak lenni, vagy vegyed a faradtsagot es lesd az akciokat, hogy epp a az egyik nagy evasarloban a sertes daralthus olcso a masikban a csirkecomb fillerekert van stb.


Bar ha azt irtad es csak az elso kiegeszitesedig olvastam, hogy azert nem koltozol kukon mert igy eri meg sporolnod, akkor a fenti szamitast mar megcsinaltad es most csak az faj, hogy eddig kajara semmit nem kellett OTTHON koltened.

nem is.erlek nem bantasbol irom,ne ertsd felre, de 20 evesen siman kizabalja egy ember a szuleit a vagyonabol. Ilyen idos koru mostohagyerekem az apja teljes fizeteset a rezsin felul megette...pedig mindenbol a legolcsobbat vette az apja. Egyszeruen elettanilag ilyenkor rengeteghust, szenhidratot esz ek az emberek esmost minden veszettulmegdragult nem csak az alap dolgok,hanem a zoldseg a gyu.olcs minden. Tehat valoszinuleg jogos a szuleid kerese, de oket is megszondaztathatnad, hogy miert most kerikezt toled es miert nem egybol akkor, amikor elkezdtel dolgozni. Es biztosan kapsz ertelmes valaszt.


Masfelől szerintem jobb helyeken a szulok a gyerektol elkert penzt felre is teszikneki vagylegalabb reszben felreteszik. Fektetelezem nem munkanelkuliek vagy min imalberbol elok vagy nem most kezdtek autokazni a te 120.000-es rwszedbol. Vagy igen?


szoval aztis nezd meg a te beaditt 120.000-ed vajon mire megy el. lehet segit a jogossag eldonteseben. mert ha az otthonotokon meg hitel van es arra megy akkor reszedrol szivas, de hategyszer ugyis te oroklod vagy ha van tesod akkor azzal kozosen egyenlo rwszben, ha autoba a benzint toltik, de te is autokazol es ok se varostneznek szorakozasbol akkor ezzel is jot teszek a csaladnak, ha ebbol vettek most uj nagy plazmatevet, maguknak wellnes utazast..akkor elgondolkodnek hu így nem fair. Ha csak minosegibb kaja van miota dolgozol, akkor azert se nagyon huzd a szad.

2021. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én szintén hasonló helyzetbe vagyok, csak nekem a barátom ilyen. Szinte sehova nem tudunk elmenni mert hónap végén nem marad neki pénze és van hogy én tankolok neki.


A szüleinek kb 80ezer forintot ad minden hónapba + fizeti az 50 ezer forintos hitelt amit az anyja vett fel. És nem beszélve hogy a fizetése utáni héten étterembe járkálnak meg méregdrága ételeket rendel a családtagoknak.


Mi még nem lakunk együtt de viszont tervbe van. Én azt mondom menj el albérletbe és kicsit kapj az agyadhoz hogy a szüleid tényleg kihasználnak.


A barátnődnek se hiszem hogy tetszik hogy odaadod a fizetésed felét (vagy még többet) ez akár a kapcsolatotokra is mehet, légy észen és ne hagyd azt hogy hülyét csináljanak belőled.

Persze megértem hogy szereted őket és segítessz nekik de gondolnod kell magadra és a jövődre.


Ui: Én is Nógrád megyében élek.

2021. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!