Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el végre, hogy...

Hogyan érjem el végre, hogy anyám leálljon a body shaming-gel?

Figyelt kérdés

Anyám mániája a kövérség. Nem bírja ki, hogy ne tegyen megjegyzést egy túlsúlyos emberre. Ha együtt megyünk valahova, nagyon sokszor van, hogy meglát egy kövér embert, és elég jól hallhatóan megjegyzi, hogy nézd ez is milyen kövér, mekkora hátsója van.. Persze előfordul, hogy meghallják, és van, hogy dühös pillantásokat kapunk, de láttam már egy fiatal lányt akin láttam, hogy sírhatnékja lett. De persze ezt családi körben is csinálja. A nővére is túlsúlyos akit szintén gyakran szekál, küldi neki a diétás módszereket amiket talál. A bátyám barátnőjét is jól leblamálta már, pedig ő nem is kövér, persze van rajta pár kiló felesleg, de inkább teltnek mondanám. Amikor nálunk voltak ebédelni hétvégén, direkt mondta, hogy most nem csinált desszertet, mert nem tenne jót neki még több kiló.

A lány kedvesen reagált, mondta anyámnak, hogy igen, az nem is egészséges, de látszott rajta, hogy nem esett jól neki a beszólás.

A bátyám egy hónapig nem is beszélt anyánkkal ezután. Én már sokszor kértem, hogy hagyja ezeket a megjegyzéseket. Ő erre csak annyit reagál, hogy de hát ez az igazság, mi az, talán nem lehet kimondani?

Szerinte joga van bárkiről véleményt nyilvánítani és ha kérik ha nem , a képükbe mondani.


2021. szept. 14. 23:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

11-es, sokan nem tudnak ellene tenni. Fodrászom is kövér, de ő cukorbeteg + pajzsmirigy problémái is vannak. Többször műtötték már. Viszont neki meg muszáj rendszeres időközönként enni az inzulin miatt, és az sem mindegy mit és mennyit eszik. Mégsem tud lefogyni.


Megint van olyan, akinél ez genetika. Volt olyan osztálytársnőm általánosban, aki már ötödikben 70 kg volt. De neki az anyja, a nővére és az apja is ilyen alkat volt, ezt örökölte és sosem tudott lefogyni. Mondjuk senki nem piszkálta érte, mert egy jóindulatú, kedves, segítőkész csajszi volt. És hidd el, tenni akart azért, hogy fogyjon, de alig sikerült néha 2-3 kilót leadnia. Aztán vissza is hízta, pedig diétázott, ami abban a korban még nem volt akkora divat.


Szóval nem mindenki azért kövér, mert csak zabál és nem mozog, meg nem tesz ellene. Nem kéne általánosítani!

2021. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
9%

12, ez mese habbal.


Ha kevesebb energiát viszel be, mint amit felhasználsz, bármilyen betegséggel fogyni fogsz, ez alapvető biológia. Ehhez vagy kevesebb kalóriát kell fogyasztani, vagy fizikai tevékenységgel növelni a felhasználást. Én se hivatkozok a cukorbetegségemre.


A gyerek se genetika miatt kövér, hanem azért, mert pont olyan szarul táplálkozik és semmit nem mozog, mint a szülei. A pocsék szokásokat örökölte tőlük.

2021. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

Nekem mondana ilyet, ott helyben küldeném el a jó édes ...ba.


Anyukád egy érzéketlen, modortalan tahó.

2021. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Hagyd rá. Majd egyszer összetalálkozik egy olyannal aki jól megfejeli.

Nekem egy ilyesmi nő szólt be egyszer a tetkóimra. Nem számított rá hogy visszaszólok, leköpöm, és kővel megdobálom ahogy elbicajozik nagy siettében.

2021. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

Erre mondták régen, hogy ami a szívemen az a számon.

De utálták is mindig az ilyen embereket, mert nem tudnak leállni és megtartani a negatív véleményüket.

Ha pedig kicsit utánanézel az illetőnek, akkor kiderül, hogy pocsék házasságban élő, ezerféle betegséggel küzdő, megkeseredett mentális beteg, aki mások szekálásával próbálja terelni a saját élete kudarcait.

Pl. a nagyszájú anyós, aki mindenkibe beleköt a családban és egy jó szava nincs senkihez, de már 40 éve él egy alkoholistával és a házát megeszi a kosz.

2021. szept. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
95%
17-es, nagyanyámnak egész életében minden a hátsója alá volt tolva, pénze annyi volt, hogy nem tudta, mi csináljon vele. Mégis mindenkire csak rosszat tudott mondani. Áskálódott össze-vissza, egymásnak ugrasztotta a saját gyerekeit, meg minket unokákat is próbált. Soha senkihez egy jó szava nem volt, de persze adta a mártírt. Fukarkodott, mert ő nem ad senkinek semmit. A temetésén nem igen voltunk szomorúak.
2021. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
24%

Viszont neki meg muszáj rendszeres időközönként enni az inzulin miatt, és az sem mindegy mit és mennyit eszik.


Nekem sem mindegy, szintén diab gyerekkorom óta. Mégsem híztam el, meg nagyon sokan mások sem. Egy cukorbeteget sem kényszerít a diéta arra, hogy többet egyen, mint amennyi energuát felhasznál, mert a fizikai aktivitást figyelembe véve állítják be a gyógyszerezést.

2021. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Fu nekem anyam hasonlo. Nem jarok vele sehova mert szegyenbe tesz. Minden gatlas nelkul siman hangosan kimondja hogy ki milyen csunya, ki hogy nez ki, ennek meg annak a gyereke de csunya, meg ilyen meg olyan. O maga szerint o egy gyonyoru no es nagyon jol nez ki mivel lefogyott. Mindenki mas csontvaz, malac, csunya, ha vastag a szaja valakinek megszolja, ha lat egy husisabb vagy normal testalkatu lanyt akkor biztos zabal. Mindenkit ugy intez el hogy megjegyzest tesz a kulsejere, massal nem tud visszavagni🤣
2021. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Komplexusai vannak , O így adja ki ezeket
2021. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!