Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az hogy valaki...

Szerintetek az hogy valaki akar-e saját gyereket vagy sem jó mércéje annak, hogy az otthonról hozott minta milyen? Hogy jó szülei voltak, összetartó családból jön, vagy épp ellenkezőleg, sok rosszat látott, vitát, válást, elhanyagolást élt meg?

Figyelt kérdés
A kérdés pusztán kíváncsiság, hogy ki mit gondol a témáról. Kultúrált véleménycserét remélek.

2021. szept. 15. 01:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
58%
még jó hogy itt a mélykeresztény nagyasszony, aki kioszt mindenkit IS hogy csak úgy lehet élni ahogy neki tetszik... Elvégre álltok vagyunk a magafajta szemében, akinek csak az lehet az életük értelme, hogy még jobban kibasszanak az emberekkel agyonterhelt bolygóval. És mielőtt jönne a pampogás hogy "mernemafehérembervanelszaporodva": pont lényegtelen a bolygó szempontjából: plusz a legnagyobb ökológiai lábnyoma, vagyis a legtöbb kárt okozó pont a jóléti társadalomban élő fehér ember.
2021. szept. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
26%

Ez társadalmi dolog is.

Ilyen téren két jelentős inger éri az embert: csok, otthonteremtés.

A másik pedig a gyermektelenség. Ne szűlj gyereket, mert így is túlnépesedés van (arról mondjjk nem szólnak, hogy nem Európa ahol ezzel kéne kampányolni). Ne szülj, vagy csak egyet, mert környezetkárosító. Ne szülj, mert most menő.


Amúgy meglepően sok kérdésnél magyarázzák a túlnépesedéssel azt, hogy miért nem lesz gyereke.

2021. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
34%

12es férfi vagyok, de ne zavarjon.


13

"Amúgy meglepően sok kérdésnél magyarázzák a túlnépesedéssel azt, hogy miért nem lesz gyereke."


Igen, ami vicces is. A feketék, arabok, romák nem foglalkoznak vele, sőt ugyanezek az emberek támogatják őket. Mert a legtöbb ilyen gondolkodású liberális.


Vissza 12höz

"pont lényegtelen a bolygó szempontjából"


Nem lényegtelen. Mert a fehér ember többnyire ésszel szaporodik, de mindegy is, hiába magyarázom.


"a legnagyobb ökológiai lábnyoma, vagyis a legtöbb kárt okozó pont a jóléti társadalomban élő fehér ember."


Ez megint csak hazugság. A legnagyobb műanyaggal történő környezetszennyezés pl Kenyában van. A második legnagyobb üvegház hatású gáz kibocsátásáért pedig egy ázsiai ország felel :)

Pont hogy az újrahasznosítással szinte kizárólag a jóléti országokban foglalkoznak. Azóta, amióta jólétiek lettek.

2021. szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%

Én jó, összetartó családban nőttem fel, de 14 éves korom körültől tudom, hogy nem akarok gyereket.


Szeretem a gyerekeket max. 3-4 órán keresztül, de utána örülök, hogy hazajöhetek, ahol csend vár és nyugi. :) Ez nem fog változni, és mindent megteszek, hogy véletlenül se essek teherbe.

2021. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%
Ez forditva van inkabb az eddigi valaszok alapjan. En is jo csaladban nottem fel, anyagilag es erzelmileg is, van 2 öcsém is, es megsem akarok gyereket. 25 vagyok, jol elunk a magyar viszonylathoz kepest, sajat haz, auto, normalis munkahely, vallalkozas, tehat adott lenne minden egy gyerekhez, de ezt az eletmodot egyreszt nem szeretnem feladni, masreszt nem akarom tonkretenni a testem, es feltetel nelkuli szeretetre sem vagyok egy gyerektol... Szeret a parom, a csaladom, nekem ez pont eleg. Ugy erzem hogy egy gyerek csak nyűg lenne. Ha racionalisan gondolkodom, egy gyerek felnevelese es megszulese sokkak tobbet felemeszt, mint amennyit ad, legalabbis en igy gondolom. Sajnos barati korben aki akar, nekik meg nem akar osszejonni az elso sem mar 2 eve, pedig a Csok-ot is felvettek.
2021. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%

Nyitókérdésre:


Van szerepe benne, de hogy ki akar gyereket és ki nem, az sok tényezős dolog, ezért ennél sokkal árnyaltabb a kép.


Egy példa: ismerek egy családot, ahol van két ikertestvér. Egypetéjű ikrek és nők, családszerető, harmonikus környezetből. Együtt végezték a tanárképző főiskolát is, magyar-testnevelés szakon. Kalandvágyók voltak, ezért cirkuszi artisták lettek. Láttam fellépésüket, csodálatos dolgokra képesek. Aztán egyikük pár év múlva kiszállt ebből: férjhez ment és gyereket szült. Férje nem cirkuszi ember, így ő ebből véglegesen kiszállt, nyilván tanítani fog, ha a gyereke nagyobb lesz. A másik bent maradt, és színpadi partnerével került párkapcsolatba. A férfi jóval idősebb nála. Valószínűleg ebből a kapcsolatból nem lesz gyerek - és a kapcsolat valószínűleg nagyon tartós lesz.


Mit lehet erre mondani? Mindegyiknek tetszett az a világ, amelyikben dolgoztak, de egyiküknek a gyerek és a hagyományos család iránti vágy fontosabb volt, a másik inkább a hivatásában akarja kiélni magát. Egyébként ő is imádja tesója kisbabáját. Nem vagyunk egyformák, így kerek a világ.

2021. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
85%

A szomszéd 2 gyerekét, meg az unokatesómat is annyit kellett pesztrálnom, mikor kisebb voltam, hogy egyszerűen elegem lett a kölykökből.

Mikor 12 évesen odadobják neked a 4-5-6 éveseket állandóan, hát az fantasztikus érzés. Na nekem azóta nem kell gyerek. 23/F

2021. szept. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Esete válogatja, van akinél játszik, és van, akinél nem. Nálam annyiban szerepet játszott, hogy sosem éreztem azt igazán, hogy nekem családom van, inkább csak azt, hogy random emberek össze lettek dobálva innen-onnan. Nagyszüleim leéltek úgy egy életet, hogy nyírták egymást, ahol csak érték, apám ezt végignézte, olyan is a lelkiállapota, nagymamám meg dédim közt sem volt anya-lánya kapcsolat, nagyim állandóan azt érezte, hogy nem szereti, anyám nemigazán szerette az anyósáékat, de azért ment a jópofizás, nagybátyám sem a lányára, sem az unokájára nem kíváncsi, stb. A gyerekeket nem utálom, hiszen nem tettek velem rosszat, viszont nálam a család csak nagyon sokadik helyen van, ellenben a legtöbb emberrel, akiknek a család a mindene. Nem is értettem, miért kellene nekem random embereket imádni pusztán azért, mert holmi dns-ünk közös egy ponton. A családról szóló filmek sem kötnek le, untatnak és gejlnek tartom őszintén szólva. A saját gyerektől sem vágom magam hasra, a mi családunkban nem volt folytonosság, igazán senki nem kötődött senkihez. Most azért szülessen meg x, hogy ő is ugyanezt érezze? Egyébként állítom, a mi családunk még abortuszokban is rekorder, mert már nálunk az egyik dédmama is elkezdte ipari mennyiségben.
2021. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Az illető saját preferenciájának a mércéje, az pedig millió dolog együttes függvénye. Kb mint aki kutyát nem akar. Lehet hogy tényleg megharapta egy kiskorában és fél tőlük, de lehet hogy egyszerűen csak rühelli a kutyákat.

Nem kell mindenbe mögöttes pszichés okot beképzelni

2021. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon kedves, szerető, összetartó családban nőttem fel, válás, civakodas, nélkülözés nélkül.

Ettől függetlenül nem szeretem a gyerekeket és szeretek független lenni a párommal. Imádunk utazni, szeretem a munkám, nem szeretnék évekre kiesni belőle. Szeretek önző lenni, magamra költeni stb. Ez van. Nem vagyunk egyformák.

2021. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!