Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl nagy ez a ház, nem bírjuk...

Túl nagy ez a ház, nem bírjuk rendben tartani. Hogyan győzzük meg anyuékat, hogy kényelmesebb lenne másképp?

Figyelt kérdés

2 generációs családi házban élünk. Én, férj, 2 gyerek és anyukám, apukám.

Anyukámék 70 felettiek, nincsenek túl jó egészségi állapotban, nem is várom el, hogy takarítsanak.

Férj rengeteget dolgozik.

Én most itthon vagyok a kisebbik fiunkkal.

A ház hatalmas.

Az alsó lakrészben van 1 nagy nappali, fürdő+wc, 2 szoba és egy konyha, étkező

Fent van 3 szoba, fürdő+wc, konyha, étkező

A mi részünket még oké, kitakarítom, de az egész házat nehéz. Dukál hozzá egy hatalmas "lépcsőház".

Gondolkoztunk külön kültözésen, de anyukámék ragaszkodnak a házhoz és egyedül meg nem bírnák rendezni.

Nem voltunk biztos anyagi alapon, azért vállaltunk ide gyereket. Már el tudnánk költözni, de a fentebb említett ok miatt nem lehet.

Nekünk bőven elég lenne egy 3 szobás, konyhás, fürdős lakás/ház.

Mire végigtakarítom a házat, kezdhetem előről. Nagyon sok helyen kosz van, rendetlenség.

1, hogyan győzzük meg anyuékat, hogy kényelmesebb legyen külön?

2, Ha ez nem megy, mégis milyen bérben dolgoznak a takarítónők? Érdemes lenne-e?


2021. szept. 15. 15:29
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
83%
Minek annyit takarítani? Azért nem kell ugymond mindennek cisllagnia, egy normális rend legyen, de ha valahova leesik két porszem nem kell azonnal porszívózni, felmosni.
2021. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
23%
Nekik nem lenne jobb, ugyanúgy nem tudnánsk takarítani. Csak te járnál jól. Eltűnne a teher..
2021. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
87%
500ft-ért meg egy cigány se megy el rakarítani. Borsodi faluban lakok, itt is 1300/o az alap.
2021. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Nem az van, hogy ők a terhek, hanem ez a nagy ház.

Egy takarítónőt szívesebben fogadok heti 1x akkor már...

Egy kicsi lakásban viszont sokkal hamarabb végezne ő is. Szülőknek is kényelmesebb lenne. Pl van kertünk is. Anya már oda sem jár ki, csak úgy van, gazosodik.

2021. szept. 15. 19:19
 25/40 anonim ***** válasza:
59%
12. De mért te fizetnéd az ő takarításukat?
2021. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
71%
Mért van ilyen nagy ház, hányan laktatok benne gyerekkorodban?
2021. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Mert nekik kevés a nyugdíjuk.

Én, a testvérem, szüleim és nagyszülők. Pont mint most. 6an

2021. szept. 15. 20:30
 28/40 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egy kicsit lusták a szüleid és kihasznàlnak. Ezt te úgysem fogod belátni de így van. Az idejük mint a tenger, ha minden nap egy kicsit takarítana anyukád, ne adj isten még apukád is és nem hagynának szét semmit, nem csinálnának mocskot hanem vigyáznának rendre, már könnyebb lenne. De mivel te önként és dalolva suvickolsz, akkor minek erőlködni. Azt sem hiszem el, hogy nem tudnak megfogni egy seprüt vagy egy felmosót. A mamám alig bírt menni 85 évesen combnyaktörés után de mindig rend volt nála. Felmosott, söpört, mosogatott stb…

Szóval ha ketten takarítanak fejenként naponta 15 percet akkor már nem kell neked. És talán vigyázniuk kellene a rendre, könnyebb mint újra kitakarítani.

2021. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
92%

Foglaljuk össze:

Ők 2 szobás lakásban laknak, ennyi másutt is kellene nekik.


Ti 3 szobásban laktok, ennyi másutt is kellene nektek.

Garázs:

Kell. Gondolom ti használjátok.

Udvar:

2 gyerek mellett nem felesleges, de le is lehet betonozni.

Megoldás:

Takarítónő és esetleg alkalmi

segítség a kertbe tavasztól őszig.

Ingyen laktok.

Minden fizetett segítség olcsóbb, mint akár egy szar panel 20 éves havi törlesztője.

Ez van! Valamit valamiért!

2021. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
87%

én érzek csak itt egy pici ellentmondást?

leírásban:

Már el tudnánk költözni, de a fentebb említett ok miatt nem lehet.

3-ik válasz:

Nem úgy értettem. Hanem, hogy eladnánk ezt a házat és vennénk közösen belőle nekik egy kisebb lakást, mi pedig a maradékot felhasználva+önerő+hitel vennék egy jóval kisebb családit.


tehát akkor mégis csak csupasz seggel várjátok, hogy az eladott házból a maradékot fel tudjátok élni

bocsi de miért nem marad a szülőké a ház ára, ha az övék alapból is a ház? miért járna belőle nektek egy fillér sem

2021. szept. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!