Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám jogosan akar kidobni...

Anyám jogosan akar kidobni otthonról mert elakarom kötettni magam?

Figyelt kérdés

Nem akarok gyereket soha. Erre akkor döbbentem rá mikor a húgom megszületett. 1,3 évig nem volt képes végigaludni egy éjszakát, az első 2 hónapban átköltöztem mamámékhoz, mert annyira kialvatlan voltam hogy suliban is rontottam. A másik a szaros pelenka olyan büdös, hogy sokszor majdnem elhánytam magam, az hogy ém ahhoz hozzányúljak nem létezik, a másik meg amikor felbüfögött és hányt is, az volt a másik dolog ami miatt volt hogy aznap már kajára sem bírtam nézni. Most hogy már nagyobb, pedig annyi türelem kell hozzá hogy csak na. Én ezt az egészet nem akarom, ezért úgy döntöttem, hogy elkötettem magam. Anyámnak mondtam, erre elkezdte hogy kidob, mert neki unoka kell.

Jogos ez? 19/f



2021. szept. 15. 15:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
86%

Azért nagy a fejekben a sötétség. Egy válaszoló belinkeli a törvényt, aztán lepontozzák. Miért? Nem ő szavazta meg!


Kérdező, én azért csak elmondanám anyámnak ez esetben, hogy neki is kár volt gyereket vállalnia, ha fontosabb neki egy jövőbeli, potenciális unoka, mint a saját gyereke.

2021. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
47%

Hiába másolgatjátok be a jogszabályokat, ha senkit sem érdekel!


Itt pl. semmit sem kérdeznek csak annyit, hogy simán vagy altatásban szeretnéd-e??!

(Mondjuk nem olcsó.)

[link]

2021. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
97%
Biztos vagy benne 52-es, hogy semmit nem kerdeznek? :)
2021. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
87%

* Találtam olcsóbbat.

Itt 110ezerért megcsinálják.

[link]

2021. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
12%

"Biztos vagy benne 52-es, hogy semmit nem kerdeznek? :)"


Igazad van, mert megkérdezik, hogy kp-vel vagy bankkártyával óhajt-e fizetni?!

:)

2021. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg egyetlen szülőnek sincs joga a gyereke magánéletébe ilyen szinten beleugatni és konkrétan unokát “követelni”. Ha babázni akar szüljön magának vagy fogadjon örökbe, de ne a gyerekét vegzálja már! Majd ő eldönteni akar-e, a szülő egyet tehet: szépen tiszteletben tartja a döntését, bármi is legyen az.


Én speciel 4 éves korom óta tudom, hogy az életben nem fogok szülni és alig vártam, hogy eljussak odáig, hogy elkötessem magam. Életem legjobb döntése volt. Attól, hogy a kérdező még “csak” 19 éves, nagyon is tudhatja, hogy mit szeretne az életben és mit nem. Vagy talán egy 19 éves csak azt tudja eldönteni, hogy akar gyereket? Azt már nem, hogy nem akar sem most, sem később? Érdekes, ha egy akár 7-8 éves kisgyerek azt mondja ő neki majd lesz gyereke, akkor mindenki bőszen bólogat, hogy persze, de ha egy 19 éves azt mondja soha nem akar, akkor az instant válasz: “majd meggondolod magad”, “fiatal vagy még, később úgyis akarni fogsz” és társai. Nem is értem.

2021. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a fura, hogy azt senki nem mondja a 19 évesen családot tervezőknek, hogy ők is meggondolhatják magukat, és megbánni egy létező gyereket sokkal nagyobb trauma, mint megbánni egy nemlétezőt.
2021. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ugyanezt próbáltam én is az 56-os kommentemben írni, aki gyereket akar, lehet akár 5 éves is, az biztos úgy van, arra mindenki bólogat, de ha valaki felnőttként nem akar, azt győzködik, hogy úgyis meggondolja magát vagy épp megbánja. Olyat viszont kb soha sem hallani, hogy a gyereket tervezőket “rémisztgetik” azzal, hogy perszee, majd úgyis meggondolod magad vagy épp megbánod.

De azért le kellett pontozni, mert más a véleményem, mint másnak.. no komment.

2021. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
17%

Anyád tèged is kiszedett a büdös szaros pelenkádból meg törölte a hányásodat. Csak úgy mondom. "Nem lètezik hogy ahhoz hozzányúljak"

Gratulálok, igazán jó testvér lehetsz.


Erről a részről ez a véleményem.


Az hogy anyád unokázi akar az meg az ő baja.

10-15 év múlva megváltozhat a véleményed és akarhatsz gyereket. Ha felnősz.

2021. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
75%

És akkor mi van, ha az anyja őt is kiszedte a szaros pelenkából?! Ő vállalta önként a kérdezőt, még jó hogy ellátta és nem hagyta szarosan, ne hogy már emiatt hasra kelljen esni. Attól még a kérdezőnek jogában van nem vágyni erre. Az “ahhoz hozzányúljak” pedig egyértelműen a kakis pelenkára vonatkozott, nem a testvérére! Nem azon múlik a testvérség milyensége, hogy átpelenkázod-e.


De amúgy tényleg valaki árulja már el, hogy aki már 10-11 évesen következetesen kijelenti, hogy neki lesz gyereke és ő akar sajátot, azt miért nem kezdik el ezzel a szánalmas “majd ha felnősz, meggondolod magad/megbánod” dumával traktalni?? Vagy egy 10 éves tudhatja, hogy biztosan akar gyereket, de egy felnőtt 19 éves ember nem tudhatja, hogy ő nem akar? Rendkívül érdekes…

2021. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!