Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám jogosan akar kidobni...

Anyám jogosan akar kidobni otthonról mert elakarom kötettni magam?

Figyelt kérdés

Nem akarok gyereket soha. Erre akkor döbbentem rá mikor a húgom megszületett. 1,3 évig nem volt képes végigaludni egy éjszakát, az első 2 hónapban átköltöztem mamámékhoz, mert annyira kialvatlan voltam hogy suliban is rontottam. A másik a szaros pelenka olyan büdös, hogy sokszor majdnem elhánytam magam, az hogy ém ahhoz hozzányúljak nem létezik, a másik meg amikor felbüfögött és hányt is, az volt a másik dolog ami miatt volt hogy aznap már kajára sem bírtam nézni. Most hogy már nagyobb, pedig annyi türelem kell hozzá hogy csak na. Én ezt az egészet nem akarom, ezért úgy döntöttem, hogy elkötettem magam. Anyámnak mondtam, erre elkezdte hogy kidob, mert neki unoka kell.

Jogos ez? 19/f



2021. szept. 15. 15:48
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
31%

Elmész Szlovákiába, ott megcsinálják jó pénzért.


Amúgy húzz gumit, probléma megoldva.

2021. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
18%

Azért 60-as mert szerinted mi a valószínűbb, hogy azt bánja meg majd öreg korában, hogy lett gyereke vagy azt hogy nem?


És hagy mondjak még egy közhelyet: amíg nincs gyereked addig nem tudod milyen. A szaros pelenka a legkevesebb.

2021. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
10%
Hallottam én olyat hogy egy lány fiatalon kijelentette hogy neki nem kell gyerek, aztán meg 60 évesen rájött hogy ja de. Akkor meg már sírhatott hogy megbánta
2021. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim például azt bánják hogy lettem. Az első évek után le is passzoltak gyorsan nagyszülőkhöz, elváltak és azóta boldogok, haveroznak, utazgatnak, apám nőzik, anyám grillpartikra jár. Nagy ritkán felém néznek élek-e még, ez pár perces látogatás. Apám részéről pedig még ez is inkább a szüleinek szól akikre sóztak. Szerinted egy gyerek ilyen életre vágyik? Aki nem akar gyereket, vállalja fel bátran, ne törődjön idegenek véleményével. Nem nekik kell felnevelni és felelősséget vállalni ha megszületik. Még ha ezek az emberek nem is szülnek, csinálnak gyereket is marad elég, akit megnyomorítanak, mert akik akartak, utána jönnek rá hogy az egész nem egy rózsaszín cukormáz és inkább visszacsinálnák. (Hajrá lepontozók)
2021. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kevesebb kárral jár ha azt bánod meg hogy nem lett gyereked mert akkor egymagad szenvedsz a döntésed miatt.

Ha azt bánod meg hogy gyereked lett pedig nem akartál szenved a gyereked(vagy gyerekeid), szenvedsz te, szenved a másik szülő.

2021. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
100%

“hogy azt bánja meg majd öreg korában, hogy lett gyereke vagy azt hogy nem?”


Ez komolyan kérdés? Hát nem tudom, ha valaki gyereket vállal és rájön, hogy mégsem volt jó ötlet és megbánja az egészet, akkor rajta kívül szenvedni fog a gyerek is meg pl a másik szülő. Míg ha 60 évesen megbánod, hogy nem szültél, azt max egyedül te bánod. Elég egyértelmű a dolog.

Ja és elárulok még egy dolgot: nem kell ahhoz saját gyerek, hogy tudd mivel is jár a gyerekvállalás. Itt a kérdező pl premier plánban láthatja mivel jár egy kisgyerek. De bőven elég a gyerekes ismerősök, barátok, rokonok állandó siránkozását hallgatni, hogy mennyire nehéz, mennyire fáradtak, mennyire elegük van, semmire nincs idejük stb stb. Elég átmenni hozzájuk vagy áthívni őket gyerekestül, látni ahogy a gyerek állandóan vinnyog, hisztizik, semmi sem jó, direkt mást csinál, mint amit kérnek tőle miegymás. De sokszor az utcára kimenni is elég. Ne hidd azt, hogy csak az tudhatja mivel jár egy gyerek, akinek van! Számomra milliószor több negatívum van a gyerekvállalásban, mint öröm/pozitívum. Mellékesen megjegyzem, van aki szimplán nem vágyik gyerekre egyáltalán, mert tudja magáról pl hogy nem lenne jó szülő, nincs türelme, idegesítik. Az ilyen minek kéne gyereket vállaljon?


Egyébként azt miért nem emlegetitek ilyen bőszen, hogy a gyerekvállalást is sokan megbánják? Elég az oldalon szétnézni, számtalan ilyen kérdés volt már. Csak még ma is ott tartunk, hogy ezt nem “szabad” vállalni nyíltan, mert egyből a torkodnak esnek. De nagyon is létező jelenségről van szó. Aztán, aki megbánja, hogy gyereket vállalt, utólag már bachatja, mert attól még a gyerek ott lesz, akit el kell látni, fel kell nevelni. Míg ha azt bánod meg, hogy nincs, akkor rajtad kívül más nem fog szenvedni.

2021. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg példát láttam a környezetemben arra, hogy apuka elegánsan lelépett otthonról a gyerek születése után és szökő évente ránéz a gyerekre, meg elutal havi 20k-t muszájból.

Ennek így nincs értelme. Aki úgy érzi, hogy nem szeretne gyereket, igenis nyugodtan mondja el az álláspontját és tartson ki mellette, ha szeretné.

Nem gondolom, hogy helyes bárkit szidni, támadni, alázni itt kommentekben, mert nem szeretne gyereket. Bár többen ki mernék mondani és nem lenne ennyi csonka család meg lelki sérült, apa komplexusos gyerek és később felnőtt.

A fenti természetesen a nőkre is igaz. Ők lehet, hogy ritkábban hagyják el a családot, de ez főleg társadalmi nyomás miatt is van.

Szerintem az elköttetés teljesen korrekt eljárás.

Annyi, hogy még fiatal vagy és néhány évet megérné várni a döntéssel.

Alig pl otthon élsz és anyukád dirigál, nem igazán vagy felnőtt, hogy ilyen végleges döntést meghozz.

De ettől függetlenül már semmi köze hozzá, a te döntésed.

Abszurdisztánban ez persze nem fog menni, de az agyon cikizett Szlovákiában nem a középkor felé mennek vissza, így ott meg tudod csináltatni gond nélkül.

Szerintem férfiként korrekt dolog bevállalni. Sokan gyermekmentesként az asszonyt küldik műtétre, az kicsit nagyobb műtét és több fájdalommal, komplikációval járhat.

2021. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez megint csak egy provokatív trollkérdés a témában. De egyébként nem normális, amit anyád csinál. Viszont, ha valaki ennyire nem tudja elfogadni a felnőtt gyereke döntéseit, akkor jobb is ha eltávolodik tőle az ember. Szóval fogd a cuccod és menj kollégium mondjuk.
2021. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
100%

“hogy azt bánja meg majd öreg korában, hogy lett gyereke vagy azt hogy nem?”


Nem tudom. Alig hiszem, hogy lenne erről statisztika.


De ahogy elnézem ezt a kategóriát itt a gyakorin, ahol minden második kérdés arról szól, hogy "utálom anyámat", "hányingerem van apámtól", "miért zaklatnak a szüleim ezzel vagy azzal", hát tényleg nem kellene mindenkinek utódot létrehozni.

2021. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
100%

Van egyáltalán neked párod most kérdező? :D

Ha igen, hogyhogy anyáddal beszéled meg a terveidet?

2021. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!