Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg anyámat...

Hogyan győzzem meg anyámat hogy menjen el orvoshoz?

Figyelt kérdés

Anyám beteg nem testileg hanem a fejèben vannak bajok. Az anyja is ilyen volt csak az ő anyukája nem engedte hogy ez "kitudódjon" de orvosi eset volt. Amikor anyukám megszületett leköpte a pólyába ès kènyszer gyógykezeltèk. Anyukám nővèrèt rendszeresen verte az anyja ès amièrt nem akarta elvenni akitől terhes lett kènyszerítette őt az abortuszra. Ezután anyu nővère idegösszeroppanást kapott ès teljes elmebetegnek diagnosztizálták. Szerintem örökölhette mert anyu mesèlte hogy ő emlèkszik rá hogy albèrletbe lakott dolgozott csinos volt ès mègis ez törtènt. Visszatèrve anyura. Sokszor azt se tudja èrtelmezni amit mondok neki. Egyszerűen nem fogja föl. Pedig mègcsak 54 èves nem lehet demens..

Van hogy ötször neki indul valaminek ès elfelejti hogy mit is akart csinálni.

Multkor elrakta a házkulcsunkat ès bezárt bennünket a házba mert azthitte hogy az a sajátja pedig az övè a táskájába volt. Számtalanszor elúsztatta a fürdőszobát mert elfelejtette a mosogèp slagját a lefolyóba tenni. Mindent elfelejt semmit sem tud èszben tartani. Nem èrti meg hogy mièrt fontos betartani egy èlelmiszer szavatossági idejèt.

Minden munkahelyèről kirugják. Hülyesègeket beszèl hogy èn pl azèrt vagyok "bunkó" mert sárga felső van rajtam.

Szerintetek hogy lehet valakit meggyőzni hogy menjen orvoshoz ha szerinte mindenki hülye csak ő nem az?



2021. szept. 15. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell ráébresztened, hogy baja van, mert addig úgyse megy el.
2021. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szeretem őt de annyira makacs. Ès szeretnèm ha visszakapnám őt olyannak amilyen volt. Mert az èvek múlásával egyre rosszabb.
2021. szept. 15. 18:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont így, ahogy most mondtad.

"Anyu, nagyon szeretlek, nem akarlak elveszíteni, pedig úgy érzem hogy efelé haladunk,..(itt felsorolhatod az emlékezet kieséseit, meg egyéb dolgait). Mindenben támogatlak, de kérlek kérjünk segítséget szakembertől."

Vagy valami ilyesmi, de a lényeg, hogy először a szeretetedről biztosítsd és a támogatásodról. Egyébként elképzelhető, hogy azt hiszi, hogyha valami komoly kiderül, akkor esetleg megakartok majd szabadulni tőle, ennek az ellenkezőjéről is biztosítanod kell.

2021. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Hát pedig lehet demencia. Nem kizáró az ötvenes életkor, rokonom is ilyen korában lett alzheimeres.
2021. szept. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, vannak olyan demenciafajták, amik korábban érkeznek, mindenképpen ki kellene vizsgálni.
2021. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha sehogy sem akar engedni akkor nem sok mindent tehetsz.
2021. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jèzusom most nagyon megijedtem. Visszafordítható a demencia??
2021. szept. 15. 18:33
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem visszafordítható a demencia, de nem is biztos hogy az a baja.

Feledékenységet, szétszórtságot, hangulati ingadozást más is okozhat.

Szerintem is fontos lenne hogy kivizsgálást kapjon. Előbb-utóbb valami baj történik, úgy hagyja a tűzhelyet vagy közlekedési balesetet okoz...

2021. szept. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez lehet demencia is, de ezer más betegség is!

Pl. ezt az állapotot a kiszáradástól a demenciáig sokféle betegség előidézheti, tehát széles a skála, amin mozognak ezek a tünetegyüttesek.

30+ éves vagyok és nekem már most alzheimer gyanús az egyik legfontosabb leletem alapján az eredményem. Azért remélem, hogy mégsem az!!! :(


Mindenképp beszélj vele, mondd el neki mennyire aggódsz érte, nem szeretnéd elveszíteni, szeretnéd segíteni, hogy könnyebb legyen neki. Bármilyen nehéz is, ezt nem szabad annyiban hagyni!!

2021. szept. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 babyboom567 ***** válasza:
82%
2021. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!