Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezznétek az ilyen szülőt?

Hogy nevezznétek az ilyen szülőt?

Figyelt kérdés

Nem Budapesten élünk,

hanem vidéken ahol a lakás árak 10-15m Ft vannak eddig.


Anyukám és apukám kitalálták,hogy ha végzek az egyetemmel sikeresen,akkor adnak fejenként 5-5 mft-ot önerőnek és vegyek fel hitelt és induljak el a nagybetűs világba,vegyek magamnak saját lakást,de cserébe addig itthon kell lakjak és tanulnom kell.

Ezzel nincs is probléma,ennyit én is megtudok tenni és örülök,hogy ennyivel tudnak segíteni,teljesen rendben van.


21 évesen sikerült bejutni az egyetemre,most vagyok

25 éves,már 3 éve együtt vagyok a párommal,akinek a szülei saját lakást vettek, párom azt szeretné ha hozzá költöznék és én is ...

Oké oké tudom felnőtt nő vagyok, azt csinálok amit akarok...


Na,de itt jön a csavar,

anyám kijelentette,hogy jól gondoljam meg ezt az egész összeköltözés dolgot,mert ha egyszer úgy történik,hogy

szétmennénk, akkor mihez kezdek magammal,hova megyek,mert ide vissza nem jöhetek a szüleim nyakára,és akkor az egyességnek is lőttek és nem kapom meg azt a pénzt amit ígértek,mert az volt a feltéte,hogy otthon maradok és tanulók amíg el nem végzem,de ha úgy döntök,hogy oké én megyek a páromhoz,akkor én ide vissza nem jöhetek többet,mert felnőtt Nagylány vagyok,innentől fogva ahogy kiléptem az ajtón magamra vagyok utalva,természetesen mind vendég meglátogathatom őket,de vissza költözni soha.


Szerintetek ez normális dolog,hogy egy szülő nem engedi vissza a gyerekét,ha bajban lenne és kell a segítség?


Apa is építészmérnök, tudd segíteni mindenben,ennek ellenére tavaly 2 tantárgy buko lett,apa szerint nem azért,mert nem tanulok,hanem így van kitalálva a rendszer,hogy minél tovább maradj, mindennél többet fizess,mint pl a jogsinál...


Az egyetem 10 féléves tanulok,maradjak itthon 26-28 vagy 30 évesen,mert kitudja mikor sikerül megcsinálni,


Ti melyiket választanátok?


Őszintén szerintem mindegyik bukó,mert ha nem sikerül az egyetem,akkor sem kapok meg a pénzt.


ha a párom választom, akkor biztos nem kapom meg a pénzt


Ha viszont nem a párom választom,és szét megyünk és nem is sikerül az egyetem akkor buktam mindent, szerelmemet is és a pénzt is


Ha viszont a pénzt választom,akkor van pénzem,lesz lakásom,eltudok indulni az életben,de a pasimmal mi lesz és a közös életünkkel ?


Párom azt mondja,hogy ő türelmes megvárja amíg elvégzem a sulit,az még kitudja mennyi idő, párom Pesten lakik, én vidéken

3 óra az út.



2021. szept. 18. 04:33
A kérdező szavazást indított:
Párod válaszd
Önerő pénzt válaszd
54 szavazat
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
ez igazságtalan,miért nem lehet azt csinálni a szüleimnek,hogy tök mindegy hol vagyok ha elvégeztem és sikerül jár a pénz.
2021. szept. 18. 04:35
 2/31 A kérdező kommentje:
Értem én,hogy ők adják a pénzt és ők mondták meg mi a feltétele,de miért olyan fontos,hogy nekem itthon kell lenni..máshol is lehet tanulni
2021. szept. 18. 04:36
 3/31 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy komolyan gondolták a szüleim ezt az egészet, mert a nővérem a srácot választotta,

oda költözött,2 évre rá szét mentek, most egy 31nm2 albiban kuporog,nem tudta befejezni az egyetemet sem. Műkörmös tanul.


Én meg parázok

2021. szept. 18. 04:47
 4/31 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha már ez a dilemma felmerül akkor mindenképpen a pénzt válaszd. Pénz vagy pénisz az itt a kérdés.nem tudom hogy a szüleid ezt komolyan mondták vagy csak nyomást akarnak gyakorolni rád? Mindkettő undorító, úgymond magára sem hagynám az utódom soha inkább azt nyomatékosítanám hogy ide mindig jöhet, itt mindig lesz otthona. Nem is értem az ilyen szülőket. De ilyen dolgokkal zsarolni is szemét dolog, nem beszélve arról hogy kell a tapasztalat, hogy legközelebb ne lépj xarba.
2021. szept. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nálunk mindig is ez volt,hogy kapok egy nagyobb értékű dolgot,de cserébe ugyan olyan nagy értékű dolgot várnak el tőlem

Adok-kapok alapon

Igenis dolgozzak meg azért,mert nem fog csak úgy az ölembe pottyanni



Pl kitalálta ha full 5 lesz az érettségim akkor kifizetik a jogait és kapok egy VW Passat autót 2-3millioba lesz


Ha felvesznek az egyetemre kimenetek 2 hónapra nyáron amerikába.


Anya azért nem akar vissza engedni,mert a mama nyakán maradt a fia,elköltözött fiatalon,10 év múlva elváltak,vissza könyörögte magát anyám tesója,46evesen a mamám élősködik,és a mama halálát várja,hogy övé legyen a lakás és anya nem akarja,hogy én is a nyakán élősködjek 30-40 évesen.


Ezért ilyen szigorú

Mindenki utálja a családban a nagybátyjámat.

2021. szept. 18. 05:35
 6/31 anonim ***** válasza:
86%
Pénz. Nézd meg, hogy a nővéred hogy járt. Te is így fogsz. Ha a párod vár rád, pláne maradj még. Majd gyakran ott alszol.
2021. szept. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%
Én is a pénzt választanám. 8 félévet lehúztál, max 3 év alatt befejezed. Onnantól összeköltözöl a pasiddal, a lakásodat kiadod albiba, kitermeli magának a hitelt, ha veszel fel rá. Egész életedben lesz hová menned, és ez őrült nagy lépéselőny.
2021. szept. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nővérem azt gondolta,hogy ha elköltozik tovább finanszírozák az egyetemet

Anyánk mondta,hogy felejtse el,onnantól fogva a szüleink nem fizették tovább az egyetemet

Elköltözöl akkor keress állást,fizessd tovább,élj együtt a barátoddal


Munka mellett nem bírta,ott hagyta,pasija is elhagyta

Műkörmös lett.


Az eszem azt mondja,hogy válaszd a pénz

A szívem szerint én meg már mennék innen önálló szeretnék lenni,nem akarok a szülőktől függni

2021. szept. 18. 06:30
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
Senki se akar. De látod, ott van előtted a nővéred esete, tanulj abból. Ha neked elég az, hogy ennyi befektetett munka, idő és tanulás után te is hasonló munkával találod magad, akkor kockáztass. Ha többet akarsz az élettől, akkor kapd össze magad, tarts ki, csináld meg minél előbb és örülj, hogy ez a lehetőség adva van neked.
2021. szept. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

Tegyük fel odaköltözöl párodhoz. Innentől szüleidhez már nem mehetsz, és a támogatásukat sem kapod meg.


És most jön a dilemmás kérdés: 5 év eltelik, és elkezded barátoktól/ ismerősöktől hallani hogy párod 2 nővel is csal párhuzamosan, és tegyük fel hogy ez be is bizonyosodik. Kérdés: Ekkor mit tennél??

2021. szept. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!