Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitettek otthonról, mit...

Kitettek otthonról, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Eldurvult a helyzet itthon. Anyám pár éve összejött egy alkoholistával, akivel össze is költöztek, a fazon házába. Már pedzegette, hogy engem ki akar tenni, de most tényleg eldurvultak a dolgok. Őszintén szólva nem is bánom, mert borzasztó volt ez a fizikális és lelki terror éveken keresztül. Azt mondta, keressek magamnak munkát, ő nem fog engem eltartani (közben végig anyám fizetéséből éltünk).

Nincs hova mennem. Nagyszüleim nagyon messze laknak, barátaim nincsenek ebben a városban, mert visszahúzódó vagyok. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot, az egész család szét van széledve. Tényleg senki sincs, akihez menni tudnék.

Tudom, hogy ezt komolyan gondolta, és anyám hiába próbált védeni, semmi. Azt tudom, hogy ő biztos itt fog maradni, hajlandóságót nem mutat rá, hogy itthagyja ezt a helyet. Már az állomáson ülök a ruháimmal és az iskolai tankönyvekkel.

Mit tudnék tenni?


2021. szept. 18. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2021. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim válasza:
95%
Szia! Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél! Beszélj a nagyszüleiddel, hogy ha másik városba is, de nem tudnál-e hozzájuk menni. Amíg pedig 18 év alatti vagy tartási díjjal tartoznak érted a szüleid.
2021. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy 16f.
2021. szept. 18. 16:24
 4/98 anonim ***** válasza:
91%

Iskolai tankönyvek? Akkor gondolom vagy egyetemista vagy vagy még középsulis. Ha középsulis és nem múltál el 18 akkor jelentsd fel őt, mivel ennyivel nem úszhatja meg. Ha meg elmúltál akkor lenne pár kérdésem. 1:érettségid van e?

2:mit tanulsz?

3:apáddal mi a helyzet?

4:Ha egyetemista vagy akkor mennyi éved van még hátra?

2021. szept. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 A kérdező kommentje:
Apámat nem ismerem, nagyszüleimhez nem tudnék menni, mivel másik országban laknak. Szintén csak anyai ágról ismerem őket.
2021. szept. 18. 16:27
 6/98 anonim ***** válasza:
84%

Először is, lakcímkártyád érvényes? Az a cím van rajta, ahol van anyád? - Akkor nem tehet ki, meséld el neki, hogy először is, ki kéne jelenteni, aminek illeték díja van...


Ha ez így van, megvan az okmány, be vagy jelentve oda, nyugodtan hívj egy járőrt, aki megállapítja ugyan ezt és szépen elmondja, hogy nem tehetnek ki onnan így.

Ezzel időt nyersz.


Ellenben, ha az alkoholista úr, nincs bejelentve oda, úgy egész nyugodtan kérheted a járőröket, hogy távolítsák el onnan. El fogják kísérni, ha ott bejelentett személy kéri ezt. Főleg ha nagykorú, de szerintem ilyenkor nem probléma ha kiskorú a személy.


Ez újabb idő és kellemesebb légkör számodra. Aztán old meg, mert más nem fogja megoldani neked.

2021. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 A kérdező kommentje:
Középsulis vagyok, viszonylag jó tanuló. Azt hittem, még kihúzom ezt az utolsó 3 évet, de nem így alakult.
2021. szept. 18. 16:27
 8/98 anonim ***** válasza:
95%
#4es vagyok. Most látom mit írtál. Ez esetben jelentsd fel, mivel ekkora kva nem lehet az anyád, hogy a 16 éves fiát kitegye csak úgy. Menj el a gyermekvédelmisekhez és a gyámügyhöz. Ott majd tudják mit kell majd tenni.
2021. szept. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
96%
És anyukád mit szól hozzá, hogy a fia a vasútállomáson csövezik?
2021. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
98%
akkor hívd a gyermekvédelmet h kiraktak otthonrol 16éves vagy és segítségre van szükséged, ők elinditja a folyamatot vagy visszavitetnek anyádékhoz vagy elvesznek tőlük és gondozásba kerülsz de legalább nem az utcán maradsz
2021. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!