Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék minél hamarabb...

Hogyan tudnék minél hamarabb elköltözni otthonról érettségi után?19

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben vagyok végzős. Ezt az évet még ki tudom húzni, akár haza kell jönni vírus miatt a koliból, akár nem. Már tarthatatlan otthon a helyzet, apám tojik mindenre, anyámmal förtelmesen rossz a kapcsolat. Nem mennék bele a részletekbe nagyon, maradjunk annyiban, hogy normális belátással nézve nem tinihisztiről van szó. Annak ellenére, hogy anyagilag igyekszenek mindent megadni, érzelmileg nem igazán, és ezzel va a baj, még mielőtt valaki azzal jönne, hogy biztos az a bajom, hogy nem kaptam meg a legújabb iPhonet.(Egyébként tényleg nem, de egyáltalán nem ez a bajom, mielőtt azzal jönne valaki, hogy elkényeztettek)

Kicsit házimunkák területén vannak hiányosságok, amiket egyébként anyám gyakran felhánytorgat, hogy miért nem tudok. Pedig igazából soha nem is hagyta, hogy megtanuljam őket, ha főz elküld a konyhából, hogy zavarok, majd hozzámvágja, hogy már megint nem segítettem, pedig akartam, csak nem hagyta. Meg a mosógéppel is bajban vagyok, mert azt se hagyja, hogy használjam, konkrétan üvöltve kiveszi a kezemből a cuccokat, ha én akarom elindítani a mosást. De egyébként a főzésen és mosáson kívül a többi dolgokkal rendben vagyok, azokba belejöttem a koliban.

Spórolt pénzem nem túl sok van, 18 éves korom előtt nem dolgoztam, mert anyám nem engedte a saját bankszámlát, én meg úgy nem dolgoztam, hogy neki utálják a fizetésem, mert már többször is meglopott, pl amikor rokonoktól ünnepre pénzt kaptam. Ami rendelkezésre áll összeg, az annyi, amit heti zsebpénznek kapok a szüleimtől(2000 ha levesszük az uti költséget), ha koliba vagyok. (Tehát szünetekben, online oktatás alatt semmi) Illetve ha engedi az állapotom, akkor esetleg tudok vérplazmadonor lenni. A koli miatt (ott is van órarend, amit be kell tartani) suliidőben nem tudok dolgozni.

Továbbtanulás kérdőjeles, szeretnék, de nem ragaszkodom hozzá rögtön és azonnal, ha úgy könnyebben tudnék költözni.

Ha végzek csak érettségim lesz, mivel gimnazista vagyok.


Mit javasoltok? Hogy oldjam meg a minél hamarabbi költözést.


2021. szept. 18. 17:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Elkezdesz dolgozni majd, nyitsz saját bankszámlát. Körülnézel, hogy társbérletet mennyiért találsz a környéken, ha összegyűlik rá a pánz elköltözöl.
2021. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Hova költöznél? Miből élnél? Ahogy erre a két kérdésre tudsz felelni, már mehetsz is "Isten hírivel."
2021. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Keresel albérletet.
2021. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Ugy, ahogy mindenki mas kerdezo, dolgozni kell, gyujteni, aztan lehet menni alberletbe. Nagykoru vagy, nyugodtan intezheted magadnak a szamlat, bankkartyat, ha majd oda kerul a sor, termeszetesen a fizetesed is arra menjen.

Munka alatt nem a zsebpenzt es plazmaadast ertjuk, ugyebar. Most mar bird ki ezt a kis idot, lehet, hogy nincs jo kapcsolatod a szuleiddel, de nekem igy leiras alapjan nem tunik tarthatatlannak a helyzet. Van ennel ezerszer rosszabb is.

2021. szept. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Értem, hogy munka alatt nem azt értjük, ami most rendelkezésre áll nekem, mint opció, azt csak arra írtam, hogy suli mellett jelenleg más opcióm nincs, ha addig is szeretnék félretenni.

Csak nem tudom, hogy sima érettségivel másokkal közös albérletben vannak jobb esélyeim, vagy azzal, hogy ha egyetemre megyek és akkor koli. Mert az utóbbit még szerintem a szüleim támogatnák is, csak én ezt már nem akarom sokáig, mert ugyanott leszek vele mint most és nem tudom, hogy úgy mikor tudnék kilépni abból a helyzetből, hogy egy kicsit is rájuk szoruljak. Illetve nem tudom, hogy ha most érettségi után rögtön lelépek és dolgozok, akkor utána mennyire tudok továbblépni, ha csak magamra hagyatkozhatok.

Az otthoni helyzetet nem részleteztem, de az igaz, hogy annyira nem rossz, hogy érettségiig ne tudjam kibírni. Pláne, ha nem jönne digitális oktatás. Inkább csak az van, hogy amikor otthon vagyok akkor rendszeres az ordibálás, például tegnap anyám azért kezdett el velem ordítozni, meg fenyegetőzni és akart felpofozni, mert amikor behívtam a macskákat az udvarról, arra az öt másodpercre, amíg kiálltam az ajtóba hívni a macskákat, nem vettem fel pulcsit. Csak, hogy valami friss esetet említsek az ilyen semmiségekből kialakult veszekedésekből... Tehát inkább lelkileg elviselhetetlen a helyzet.

2021. szept. 18. 18:20
 6/22 anonim ***** válasza:
43%

A plazmadonorságot felejtsd el, ha tönkreteszi esetleg a szervezetedet akkor nem lesz miből újra kikupálni magadat.

Keresel olyan munkát, ahol adnak szállást is. Gyáraknál szokott ilyen lenni és a nyugati határ mellett lévő gyorséttermek is szoktak így keresni embert. Ezek nem csúcs melók, de indulásnak elmnnek, mellette tudsz keresni mást és közben sem halsz éhen.

2021. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Tovabbtanulasnak akkor van ertelme, ha tudod is, hogy nagyjabol mi erdekel. Csak azert kivalasztani egy szakot random, hogy legyen diplomad es ne kelljen otthon lenni, baromsag, sot, lehet el se tudod vegezni, mert ez nem eros motivacio szerintem annyira, de kinek mi.

Nyugodtan kihagyhatsz par evet, semmi nincs akkor, ha kesobb mesz egyetemre, ha mar kitalaltad, hogy mi erdekel. Egyebkent van levelezo is, munka mellett is lehet csinalni am. Nehez, de nem lehetetlen, ha akarod.

2021. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Én a helyedben az egyetem+koli verziót választanám. Amellett is tudsz dolgozni, gyűjteni. Diplomával jobb munkát tudsz majd találni. Nyelvvizsgád van/lesz? Kezdj el (még egy) nyelvet tanulni, több nyelvvizsgával jobb lehetőségeid lesznek.
2021. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Vagy egyetem és kollégium, ahogy irták is.

De nagyon sok olyan állás is van, hogy messzebb van, másik városban, és adnak szállást is. Jó nyílván nem 5 csillagos szálloda. De amig összegyüjtesz egy kis pénzt albérletre, addig ki lehet birni. Mondjuk ezek gyári munkák. Azért kéne továbntanulnod, amig teheted, hogy minél jobb helyed legyen, és ne robotként élj 😉

2021. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
előbb még 16 éves fiú voltál akit kidobtak.. rá fél órára meg 19 évesen költöznél? valaki nagyon erőlködik.
2021. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!