Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felvegyem anyukám nevét?

Felvegyem anyukám nevét?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apukámmal nagyon rossz a viszonyom. Évek óta nem beszéltünk, teljesen megszakítottam vele a kapcsolatot, anno távoltartásit kellett kérnem ellene, mert folyamatosan zaklatott, mikor külön költöztem, fenyegetett, zsarolt azzal, hogy megöli anyukám. Jártam miatta pszichológushoz is még tini koromban. Minden erőmmel azon vagyok, hogy végre elfelejtsem örökre. A vezetéknevünk különleges, nincsenek névrokonaink, csak a mi családunk viseli, ráadásul sokan megdicsértek, hogy milyen szépen hangzik. Kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, mert utálom az embert, aki után kaptam, mert teljesen tönkretette a gyerekkorom, de maga a név elismerem, szép. A családunkban voltak szintén olyan dolgok, amik bár nem kavartak nyilvános szinten nagy port, pár ember ismerheti olyan dolgokról ezt a nevet, amire nem vagyok büszke a családommal kapcsolatban...


Anyukámat nagyon szeretem, rengeteget tett értem mindig is, a szülői kötelességein túl. Nagyon sok köszönettel tartozom neki és szívesen hordanám a nevét emiatt. Viszont az ő neve elég általános. Nagyjából olyan név, mint a "Szabó" vagy a "Gál". Ezért elvesztené a nevem a különlegességét, ráadásul rengeteg papírmunka is lenne, az összes végzettségem, papírom stb átírni, ezért is tartok kicsit tőle. Viszont egy teljesen új élet lenne számomra, levethetném az összes rosszat, amivel bepiszkolták a saját vezetéknevem.


A két nevet nem viselném egyszerre kötőjelesen, mert nagyon hülyén hangzik együtt, a férjem nevét sem akarom semmiképp felvenni, mert nem tetszik és nem érzem magaménak annyira, mint akár anyukámét.


Szerintetek hogy lenne érdemes csinálni?


2021. szept. 21. 03:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Van egy ismerősöm.

Ő meg változtatta a vezeték nevét és anyukáját vette fel,pont ilyen miatt.

2021. szept. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem lenne teljesen új élet ahogy írod, maradnál ugyanaz az ember. Plusz akik ismernek úgyis tudják hogy hívnak valójában. Csak akkor lenne értelme, ha elköltöznél és teljesen új életet kezdenél, megszakítva minden kapcsolatot. Nem foglalkoznék vele.
2021. szept. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Hogy tiszta legyen a kerdes. Van egy no aki ferjnel van, de az apja nevet viseli a hazassagban, mert a ferje neve nem tetszik. Fel akarja venni az anyja nevet, de az sem tetszik. Az apja neve szep, viszont az apjat nem szereti .Most mit csinaljon?
2021. szept. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 AxumFlyer válasza:
84%
Tarsd meg az apád nevét és gondolj arra hogy az a nagyapád neve volt.
2021. szept. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
A férjed nevét vedd fel. Ez nem tetszik-nem tetszik kérdés, hanem jobb esetben szereted a férjedet és egy egységként kívántok élni, ezt jelzed vele.
2021. szept. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is furcsa, hogy miközben már férjnél vagy, és új életet kezdtél, még mindig a neveden kattogsz, miközben ha annyira zavarna, a férjedét is felvehetted volna. Nyilvánvalóan tetszik ez a név, ezért tartottad meg eddig is, akkor ne változtasd meg semmi másra. Ettől a névtől lettél az, aki.

Én elváltam, de a lányom neve annyira gyönyörű így ahogy van, és annyira szerencsés, hogy bele nem nyúlnék a nevébe. Ő így született, ez ő, és nincs kifogása ellene, teljesen egyedi neve van.

Én keresztnév módosításon gondolkodtam anno, ezt egyszer még lehet meglépem xD :D

2021. szept. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Erre a következtetésre, hogy "egy teljesen új élet lenne számomra, levethetném az összes rosszat, amivel bepiszkolták a saját vezetéknevem" a pszichológusnál jutottál? Meg kéne vele beszélned, mert nagy meglepetések fognak érni. Ha segít a feldolgozásban, csináld, de nem fog mindent megoldani.

Én is egész életemben készültem rá, hogy megszabaduljak apám nevétől. De mire odajutottam, rájöttem, hogy az az én nevem, az identitásom része. Ha bemutatkozom, nem apám nevét mondom, hanem a sajátom. Eszembe sem jut, hogy ezt más is viseli. Pedig itt a városban elég ismert név, apám (és nagyapám) magas rangja miatt. De már rég nem kérdezi senki, hogy rokonok vagyunk-e. Egy esetben cseréltem volna le, ha arra a pályára megyek, mint ő. Akkor nem akartam volna, hogy vele kössenek össze.

Azért írtam le az esetem, hogy lásd, máshonnan is lehet ezt vizsgálni. De, ha nem érzed sajátodnak, és segít a felépülésedben, lépd meg a változtatást.

2021. szept. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, mert utálom az embert, aki után kaptam, mert teljesen tönkretette a gyerekkorom, de maga a név elismerem, szép


Ha tényleg zűrös lenne apád meg a család, akkor nem az állna szemben a változtatással, hogy de hát olyan szép név...

2021. szept. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is fura hogy a hiusagod visszatart a nevvaltoztatastol miközben folyton az apadra emlékeztet.

Felnőtt házas nőként eszembe nem jutna hogy anyám nevét vegyem fel - hisz a férjem a családom.

Én is így tettem, örültem hogy felvehettem a férjem vezetéknevét, nekem pszichésen megkönnyebbülést hozott hogy ezt az új nevemet mondom ki. (A szulocsaladom problémás) Erősíti a saját családom felé a kötődést.

2021. szept. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Ez valami iskolai feladat, hogy ma reggel mindenki nevet akar változtatni?
2021. szept. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!