Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet felkészülni /...

Hogyan lehet felkészülni / túlélni egy nagyon szeretett szülő halálát?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, majd az idő múltával egyre könnyebb lesz.

Az sem lenne jó ha az ember csak úgy elmenne a dolog mellet, mert az egyszerűbb... helyette meg kell érteni hogy ez az élet, és bármennyire szerettük is, mindenkinek csak egy ideig lesz velünk.

Addig is próbáljunk vele minél több időt tölteni.

2021. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sehogy, az idő segít. Meg ugye az se mindegy hogyan veszíti el az ember a szüleit. Ha hirtelen, váratlanul, azt sokkal nehezebb feldolgozni, mint ha valaki a beteg anyját ápolja hónapokig, mert ott már van a szint, amikor már az ember annyira sajnálja, hogy maga kívánja, hogy aludjon el. Ilyenkor könnyebb feldolgozni és elfogadni a halált, de fájni fáj minden esetben.
2021. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen... Én 13 éves voltam, amikor meghalt apa, azóta sem dolgoztam fel teljesen, nem voltam felkészülve rá, pedig tudtunk, hogy csak hetei vannak hátra. Ennek már 13 éve
2021. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Idővel könnyebb lesz. Tapasztalat 🖤😭
2021. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Felkészülni nem lehet. Túlélni meg, ahogy a többiek írták, az idő segít.
2021. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Az idő segít! - és az neked dolgozik!

Tudomásul kell venni, hogy az élet halálos betegség, mindenkinek vége lesz.

Könnyebb túlélni, ha nem állandó sírással emlékszik rá/rájuk az ember, hanem emlékeit úgy éli meg, hogy örül, hogy voltak és ILYENEK voltak.

Örömmel kell emlékezni arra, hogy milyen volt a kapcsolatotok, örömmel kell emlékezni a köztetek lévő szeretetre - és akkor könnyebb beletörődni a megváltoztathatatlanba.

Az örökös gyász, a keserv, a sírás tönkreteheti az embert mentálisan, amit pedig a szülő sem akarna.

2021. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az idő fog segíteni.
2021. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy..

21 éve már, hogy apum elment. Pont a ballagásom, és a 16.szülinapom elött 1 hónappal. Amikor meglett a ballagási cipőm, nagy büszkén mutattam neki. Mondta, hogy nagyon várja, hogy lásson ballagni.

A mai napig elérzékenyülök, néha sirok is, ha eszembe jut 😔

2021. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Tanuld meg elfogadni azt a tényt hogy az Élet nem tart örökké.Én is vesztettem már el nem egy olyan egyént akit nagyon szerettem.
2021. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapja halt meg Apukám.

Rohadtul fáj, sokat sírok még mindig, és folyton emlékeztetnem kell magam, hogy nincs már köztünk, annyira szokatlan ez a helyzet. Nem is volt olyan borzasztóan öreg - 68 éves volt.

Ami egy kicsit segít, az az, hogy tudom, hogy most már nem fáj neki semmi. Rákos volt, 2017 elején derült ki, de időben megkapta a kezeléseket, és egészen idén júniusig teljes életet élt. Még nyaralni is voltunk 2 éve vele és Anyuval együtt, Horvátországban. Szóval tényleg teljesen jó volt, járt kontrollra, jók voltak az eredményei is. Majd június közepén a semmiből jött egy lejtmenet, és augusztus közepére el is vesztettük. Az utolsó 2-3 hétben már olyan fájdalmai voltak, és olyan borzasztóan nézett ki, hogy tudtuk, nem lesz neki innen visszaút. A halála előtt egy héttel kórházba került, mert már nem tudta hol van, összefüggéstelenül beszélt. Onnantól beszélni sem tudtunk vele, mert nem volt magánál.

Szóval ennél az utolsó 1-2 hétnél minden jobb. Abban az állapotban semmi de semmi "értelme" nem lett volna tovább élnie, jobb neki úgy, hogy már nem szenved.

Kitartást mindenkinek, főleg azoknak, akiknek még hozzám hasonlóan friss a dolog.

2021. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!