Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értenek meg a szüleim?

Miért nem értenek meg a szüleim?

Figyelt kérdés

Semmi problémám nincs velük kedvesek mindent megkapok, de sajnos mizofóniám van és nem birom elviselni ha valaki csámcsog, szürcsöl, horkol,hangosan szuszog, szipog. A minap öcsém (6 éves) ette a fagyit mellettem és szürcsögött illetve csámcsogott, nagyon idegesít ezt már nem bírtam, többször rá szóltam hogy fejezze be mert nagyon idegesít, de méginkább csinálta. Kicsit ki akadtam felálltam és fel a akartam menni a szobámba, erre anyám kiakadt, hogy nem hiszi el hogy én ilyen vagyok meg most ez engem mit zavar ha már valami nem úgy van ahogy én akarom akkor már semmi nem jó. Eléggé fájt amit mondott, mert erről nem én tehetek és nem tudom hogyan magyaráztam el nekik, hogy mizofóniám van. Jelenleg itt bőgök a szobámban🙂

16L



2021. szept. 25. 11:55
 1/10 A kérdező kommentje:

Ebből kifolyólag nem is szoktam társaságban enni.

A szobámban eszek inkább egyedül.

2021. szept. 25. 11:56
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem várhatod el, hogy a családod megszűnjön testileg funkcionálni emiatt a furcsaságod miatt.
2021. szept. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet félreértettél

Nem is ezt várom el tőlük te jó ég

Hanem, hogy megértsék, hogy ez van és ha bemegyek a szobámba ez miatt mert idegesít akkor ne én legyek a fos Nem szeretnék én ott jelenetet rendezni hanem inkább nyugodtan be szeretnék jönni a szobámba

2021. szept. 25. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem jó a hozzáállásod.

Van a páromnak egy ilyen ismerőse, aki kicsapja a hisztit ha valaki ilyent csinál ahelyett, hogy felállna és egyedül enne vagy elvonulja. Konkrétan a párjától se viseli el ezt.

2021. szept. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Már ne haragudj, de te is lehetnél egy kicsikét alkalmazkodóbb, meg gondolkodhatnál is, az öcséd 6 éves, és ez pont az a kor, amikor hiába szólsz rá, csak azért is csinálni fogja. Ilyen a testvéri szeretet, azt meg hogy jelenleg bőgsz a szobádban, egy kicsikét túlzásnak tartom, elvégre anyukád azt tette, amit te az öcséddel: rádszólt, mert felidegesítetted. Ennyire nem kell érzékenynek lenni. Vannak nagyobb gondok is az életedben, ebben biztos vagyok.
2021. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Te csak egyedül fogsz tudni lakni, mert sajnos ez a problémád mindenkivel lehetetlenné teszi az együttélésedet. Előbb-utóbb mindenki felkapja a bőröndjét, s távozik mellőled, mert elegük lesz abból, hogy irtózol a fizikai megnyilvánulásaiból. Sajnos ez túlmegy a tolerálható problémák határán. PL. gyereked sem lehet ugyanez ok miatt, mert az szopik, csámcsog, büfizik, te meg nem tudod elviselni.
2021. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nyilván én is próbálok ellene tenni

Az osztályban is kénytelen vagyok elviselni ezeket a hangokat

De ha nem muszály akkor inkább ki megyek a h helyséből

Arról meg hogy az 6 éves öcsém nem oszt nem szoroz testvéri kapcsolat testvérek persze piszkálják egymást nem is rá akadtam ki csak egyszerűen nem bírtam már azt a hangot

Az érzékenységet meg nem tudom kontrollálni sajnos minden szaron képes vagyok el bőgni magam

Gyereket nem szeretnék ezzel nincs probléma

Az együtt élést meg valahogy csak túlélem

Nyilván nem tehet róla az ember

És mint már irtam én ezeket a helyzeteket mindig nyugodtan kezelem

Soha nem ordibalok hogy fejezze már be mert nem ő tehet róla

De amikor direkt csinálja akkor persze egy kicsit idegesít de akkor se kezdek el ordibalni

Alkalmazkodni tudok szerencsere rengeteg táborban voltam ott is alkalmazkodni kellett sikerült

De vannak időszakok amikor kicsit érzékenyebb ez a dolog

2021. szept. 25. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Komolyan ez elgyen a legnagyobb gondod az életben, hogy ennyit el kell viselni :)
2021. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
És szakember állapította meg, vagy csak kigugliztad, hogy mi bajod?
2021. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére sikerült velük leülni és megbeszélni, eddig is tudták hogy van de valahogy nem voltak ezzel kapcsolatban megértőek talán most már azok lesznek

8 így elég nehéz élni elhiheted nekem és én is ezt kívánom magamnak

9 szakember

És köszönöm az értelmes válaszokat

2021. szept. 26. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!