Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vállaltok gyereket?...

Miért vállaltok gyereket? Illetve hogyan képzelitek el az életeteket 20 év múlva, amikor a gyerek már felnőtt? És ha nem úgy alakulnak a dolgok (pl. ha a gyerek elzüllik), akkor hogyan állnátok a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert mindkettőnknek az a nagy álma hogy szülő legyen egy szeretet teljes kapcsolatból. Legyen egy gyermekünk aki kettőnkből van, akinek továbbadhatjuk mind azt a szépet amit mi kaptunk.. Megteszünk mindent, hogy ne legyen elzülött, ha valahogy mégis eltévedne ott leszünk neki, ahogy most egymásnak, hogy hazataláljon.
2021. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mert szeretnénk mindketten a férjemmel és mert csodálatos dolognak tartjuk. 20 év múlva esélyes, hogy még lesz 1-2 kamaszunk, mert szeretnénk még babázni. Ha kirepülnek, szerintem utazgatni fogunk. 😊
2021. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha találok olyan párt akivel mindketten ugy érezzük, hogy szeretnénk, akkor lesz.
2021. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Azért vállaltam gyereket, mert kiváncsi voltam az élményre. Úgy éreztem, hozzátartozik a teljes élethez, hogy az embernek legyen egy gyereke és lássa felnőni. Kiváncsi voltam, milyen terhesnek lenni, szülni. Különösebben nincs tervem a jövőre. Remélem, hogy még fiatal éveimben tudok annyit dolgozni, hogy 20 év múlva már ne kelljen. Ha a gyerek elzüllik, akkor is mellette fogok állni, mert akkor valószínűleg én rontottam el nagyon valamit.
2021. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Azért vállaltuk gyermeket, mert szerettük egymást, és szerettünk volna egy babát aki a teljes életünk része lesz. Hittünk az örök szerelemben, és abban, hogy a fiúnknak csodás életet biztosítunk. Nos pár dologban tévedtünk, nem sikerült, de van ami messze túlszárnyalta a terveinket. Nos, a nagy szerelem csupán 7 évig tartott. Elváltunk, de nem haraggal. Közös gyermekünk aki azóta már 30 éves, ma is ámulatba ejt, hogy milyen sikeres, okos felnőtt emberré vált. ( Egyesült Államokban sebészként él, dolgozik) Nagyon büszke vagyok rá.
2021. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Mindig is szerettem volna gyereket, ha lehet, kettőt. Aztán csak egy lett, és a házasságunk is megromlott. A gyerekem autista lett, így másikat akkor sem vállaltam volna ha házasok maradtunk volna.

Most 11 éves a kis drágám, és nem tudom, mi lesz 10 év múlva. Hogy fog funkcionálni, tud-e majd munkát vállalni, be tud-e illeszkedni a társadalomba. De nem bántam meg, mert szeretem.

2021. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Mert vágytam arra, hogy a szerelmem meg én egy új életet hozzunk létre. Árra nem számítottam, hogy ő még a terhesség elején meggondolja magát.

Nem tartok még 20 évnél, csak 18nal. Alig várom, hogy a gyerek kirepuljon, de esélyes, hoyg sosem fog. Olyan, amilyennek sosem szerettem volna. Lop, csal, hazudik. Igen, nevelve volt. Nem, nem használt. Igen, volt mellé szaksegitseg is a kezdetektől.

2021. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elváltak a szüleim, a családon belül is mindenki mindenkivel csak veszekedett, én szerettem volna egy olyan családot ami biztonság és menedék. Jó sokáig tartott mire minden körülmény passzolt, és nem is nagyon voltak elvarasaim, csak hogy mennyit fogunk játszani...

...Fogyatékos lett a gyerekem, hát nem jött össze az az élet amiről almodtam. Sokszor gondolok arra hogy milyen lett volna ha nem vállalunk gyereket hanem utazgatunk jókat szórakozunk.

De 100 eletbol 100-ban vallalnek gyereket mert azt hinném velem nem történhet baj.

2021. szept. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!