Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg sok szülő,...

Miért nem érti meg sok szülő, hogy a gyerek is lehet fáradt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ők is sokat dolgoznak és hogy elfáradnak benne, de meg kéne érteniük, hogy az iskolába járás sem olyan könnyű.

Reggel 5.30 kor felkelni, hogy beérj iskolába aztán ott ülni 3-ig, miközben folyamatosan tömik a fejed. Aztán haza érsz és 5-6-ig azt csinálod amit az elmúlt 7 órában, tanulsz, tanulsz és tanulsz, hogy legyen valami elfogadható jövőd.

És hiába mondod nekik, hogy fáradt vagy, csak az a válasz "te nem lehetsz fáradt, még csak gyerek vagy"


2021. szept. 25. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Régen kevesebb volt az iskolai követelmény.
2021. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
93%

Tényleg sok ilyen szülő van, de én csak arra tudok gondolni, mint amit mondtak is nekem párszor hogy ők már idősebbek ezért lehetnek fáradtak, de egy gyerek még fiatal és neki "nem szabad".

Én ezzel egyáltalán nem értek egyet, azért mert valaki fiatalabb ugyanúgy elfárad.

Nyílván egy felnőtt aki már dolgozik ő is fáradt, de a kor még erre nem kifogás.

Válaszolva a kérdésedre, azért mondják ezt mert van egy ilyen berögzülés az embereknél hogy egy gyerek legyen mindig aktív és nem fáradhat el.

2021. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Mert nekik a fáradtság az a fizikai fáradtság. Márpedig az iskolában való ücsörgés és az a napi egy tesiora nem kimondottan megterhelő fizikailag. Olyan ez, mint amikor mondjuk a 12 órát lehúzott bányász és a 4 órás műtétet levezetett sebész fáradtságát akarná valaki rangsorolni.
2021. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a stressz fárasztja le a világ felnőttjeit és ne haragudj, de nem hiszem hogy igazán el tudod képzelni ezt. Lehet a szüleidnek jóval több a munkaköri felelőssége, mint a hatáskörük. Magyarul őket cs*szik le más hibája, vagy rajtuk kívül álló dolgok miatt. Gyakori példa. Szintén gyakori, hogy nagy felelősség van szűk határidővel, tehát kapkodj, de azért jó legyen minden, különben megintcsak te jársz rosszul. Ehhez jöhet még egy méltatlanul alacsony fizetés, és ha nem tetszik széttárják a kezüket: miért vállaltad el a munkát? Hogy kevés a munkahely? Arról ők nem tehetnek és nem fognak többet fizetni mert úgysem lépsz le.


Mindez mellett te "csak" agyon tanulod magad napi tíz órában, (8 az iskola plusz kettő otthon, mondjuk.) Nincs szabadidőd, pihenni sem tudsz és a tananyag jórészére semmi szükséged nem lesz, míg a szükséges dolgokat magadnak kell összeszedned. Persze, ez nagyon sz@r, de még mindig nem mérhető ahhoz, ahogy ma hazánkban a munkáltatók bánnak az emberekkel. Ráadásul neked ott a nyáriszünet hogy kipihend a terhed, míg a szüleidnek 20 nap a szabi, aminek jó része elmegy ügyintézésekre, otthoni szerelésekre és mindenre ami kicsit sem pihenés. Neked ezekre sincs gondod.


Szóval nem, egy gyerek nem lehet annyira fáradt, mint egy felnőtt. Persze attól még a legtöbb szülő szeretné, hogy a gyereke eleget pihenjen.

2021. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Agyilag simán le elhet suliban is fáradni, mondjuk manapság nem tudom milyen a tananyag, de régen azért össze tudták hozni, pláne ha olyan órarend volt.
2021. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%

Én nem tudom ti miről beszéltek

Fizikai munkát végzek, gyárban, darabszám,volt olyan hogy tampont nem tudtam kicserélni, szerintem nem kell többet mondjak erről.

Robotolsz,monoton egyhangú munka és én pl nem fáradok el semennyire.

Plusz én online intézem a bank posta csekkek,bevásárlás dolgot,hogy több szabadidőm legyen.

Sok kollégát hallok,hogy agyilag is lefaradnak és sokszor fáj a talpuk hátuk...


Szeirntem ez ember válogatja kinek mennyire jó a fizikuma


És igen el lehet fáradni a suliban is és munkában is teljesen mindegy,hogy fiatal vagy öreg


Kicsit jobban oszt be az időd

Én pl 14 voltam suliba,megírtam a leckét a szünetekben

pihentem 18ig

18-19 amíg a család a híradót nézte megtanultam.

2021. szept. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Inkább a felnőtt élet fárasztja le őket. 10 óra meló+ utazás pl, aztán bevásárlás, otthon főzés, mosás, takarítás, számlákat intézni, folyamatosan sakkozni a kiadásokkal, valami szart mindig csinálni kell a ház körül, és közben a ti igényeiteket is próbálják kielégíteni. És az elmúlt tízenpár évbe igazán életük nem volt, mert a gyerek elvitte az idő nagy részét, szóval szépen lassan belefásultak.


Nem maga az iskolába járás a könnyebb, mert persze lefáraszt, de azon túl nincs semmi kötelességed úgymond.

2021. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!