Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülőnek meglehet...

Alkoholista szülőnek meglehet bocsátani, úgy hogy az nem tekinti magát alkoholistának?

Figyelt kérdés

Anyám tízéves korom óta iszik, én harpm éve költöztem el otthonról pont ez miatt. De ő azóta is iszik, valahányszor szóvá tettem neki, hogy ez nem mehet így, akkor mindig az volt a válasz, hogy ő nem alkoholista, mert otthon iszik és nem kocsmázik. Így megváltozni sem akar. Ráadásul az évek során sok emberrel összeveszett, emiatt gyakorlatilag rajtam kívül már nem sok emberrel beszél. Apámmal már 9 éve elváltak, és vele sem tartom a kapcsolatot. Nekem különösen nehéz, mert valahányszor meglátogatom, mindig ugyanazokat a köröket futjuk reménytelenül. Még soha nem mutattam be neki egyik barátnőmet sem, nyilván nehéz így, mégsem tudom mit kéne csinálnom.

24F



2021. szept. 26. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
ne látogasd meg többé, csak karácsonykor és húsvétkor. Ha a szokásos módszerrel nem oldódott meg a probléma, akkor vagy eltűröd továbbra is a problémát, vagy új módszerhez nyúlsz.
2021. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Egy ideig ne látogasd meg, hátha attól észbe kap. Vagy pedig fogadd el, hogy neki így jó élni, és ne veszekedj tovább ezen. Mindenki azt csinal a saját életével amit akar.
2021. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy betegség. A függőknek mindig azt a legnehezebb belátni hogy betegek és elvesztették a kontrollt. Ezt kéne tudatosítani benne, hogy ez egy probléma amit meg lehet oldani ha akarja.
2021. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudsz te semmit az életről, kérdező! Az alkoholizmus nem döntés kérdése. Nem tud leszokni, így fog meghalni. Ha ezt nem bírod elviselni, szüntesd meg vele a kapcsolatot.
2021. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

1. Aki alkoholista, az nem tudja, nincs betegségtudata - ez velejárója a dolognak.

2. Amíg nem tudja elfogadni, hogy problémája van, addig nem is tudja megoldani, a leszokás nem elhatározás kérdése, hanem igen komoly terápia kell hozzá.

2021. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezö; ahogy írod, "ugyanazokat a köröket" futjátok mindig, és EZ probléma.

Amíg nem szakítod meg a megszokott dialógust és nem töröd meg a kört, addig semmi értelme vele vitatkozni, mert el sem jut hozzá, amit mondasz, automatikusan a megszokottakat mondja rá.

Legközelebb nem menj bele a "rituális" beszélgetésbe, hanem valami teljesen mással kezdj, mást válaszolj neki, mint a megszokott.

2021. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Addig hanyagold míg nem jön ki belőle, feltéve ha kijön.
2021. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem mit akarsz megbocsatani. Megbocsatani akkor lehet ha bocsanatot kérnek. Itt ez fel sem merul. Inkabb arrol lehet szó hogy feldolhozod a tortenteket. Mert egyelore ez sem megy. Magaddal foglalkozz , engedd el ezt a lehúzó kapcsolatot.
2021. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat : Minél hamarabb megszakítasz vele minden kapcsolatot, annál jobban jársz, annál kevésbé mérgez. Egy utat hagyhatsz neki nyitva (belátásod szerint) : Ha változtatni akar, kizárólag csak akkor és abban az esetben, kereshet, segítesz.
2021. szept. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!