Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyit kell segìteni a szülőknek?

Ennyit kell segìteni a szülőknek?

Figyelt kérdés

A kérdés csak a figyelemfelkeltèsért ennyire direkt.

24 éves vagyok, több mint 2 éve együtt lakom a vőlefényemmel albérletben. Mindketten dolgozunk, hogy fenntudjuk tartani magunkat èn àltalàban hétvègi munkàt is vállalok amit rend szerint èjjel szoktam elvégezni, azért mert mi ennyire segitőkèszek vagyunk.

Minden hétvégén vagy az ő szüleinek segìtünk, vagy az enyémeknek. Reggel koràn megyünj 50 kmt, este 10kor haza. Van amikor tényleg elkell a segítség, de vannak napok amikor úgy lâtom, hogy oké, hogy ott vagyunk de paradicsomlé meg csalamádé készítéskor azért szerintem nem kell akkora segìtség hogy azt egy ember ne bìrja meg (itthon senki sem segìt nekem, ezeket mind egyedül csinálom).

A problèmám az, hogy ezt màr nagyon megszoktàk és màr csodàlkoznak ha nem megyünk. Mi ketten mint egy pàr nem igazàn tudunk egyről a kettőre lépni, mert folyton màsnak segítünk. Nem mondom, ők is srgítenek olyan szempontból, hogy adnak ezt-azt amiért hàlàsak is vagyunk, de nem tudom meddig megy ez így. Plusz, az autó sem levegővel működik...plusz, van hogy hétköznap is megyünk. Éjjel főzök mosok és dolgozom.

Mi a vélemènyetek?


2021. okt. 2. 20:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Lúzerek vagytok, legalább felezzétek a látogatások gyakoriságát.
2021. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Francnak mentek, hogy egyszerű legyek. Nem érünk rá és szevasz.
2021. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Első körben a vőlegényedet tanítsd meg, hogy ő se here legyen otthon! Pont annyira kiszolgáltatod magad, mint a szülőknek. Az, hogy nem érek rá, oldjátok meg miért nem opció (otthon is)?
2021. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
addig megy míg hagyod. Le kell róluk válni.
2021. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mert az van, hogy milyen az ha adnak egy borkàn dzsemet de mi nem segítünk amikor készül?
2021. okt. 2. 21:05
 6/22 anonim ***** válasza:
98%
És annyira nagy baj lenne, ha nem kapnátok lekvárt?
2021. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%

Mi a véleményem:

1. Havi 1 x mennék haza és 1x anyósékhoz.

2. A házimunkát megfelezném a párommal.

3. A szabadidőmet számomra és a párom számára kellemes programokkal tölteném, legyen az túrázás, társas tánc vagy színház.

2021. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Eszembe jutott hülye Tesóm akinek a nőjének az anyjához jár mai napig dolgozgatni, holott a nője külföldön dolgozik .


Mondam már neki (jobb ha elválnak) az öreg néni persze kedves és a másik két gyereke és unokái magasról tesznek rá...



Kérdező, én is csináltam ezt persze pénzért de mióta elköltöztem, azóta csak szüleimnek segítek. Mondj nemet ennyi az egész.

2021. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Elúször is ne egyedül moss és főzz, és nem kell hetente menni a szülökhöz.
2021. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen normális szerintem, ha az ember szülei, nagyszülei adnak pár üveg lekvárt, csalamádét vagy ami épp a kertben termett, hiába nem segített benne az illető.


Én is 24 vagyok, de kolis, a szüleim külön élnek és anyukám egyedül, munka után főzi a lekvárokat, amikből még az évi 2x betévedt unokatesóim is kapnak. Ő pik-pak megcsinálja, ez a hobbija, nem is engedi, hogy bárki segítsen neki. 12-13 éves korom óta van az a megállapodás, hogy vagy ő van a konyhában, vagy én, a veszekedések elkerülése miatt.


Még a nagyszüleim is egyedül csinálják ezeket a dolgokat, majd szétosztogatják a családnak és örülnek, hogy ezzel is segíthettek nekünk. Nálunk ez a szokás.


Nálatok ezek szerint ez másképp van, lassan kezdd el csökkenteni a hétvégi látogatások számát.

2021. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!