Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tesz ilyen megjegyzéseke...

Miért tesz ilyen megjegyzéseket anyám a baráti kapcsolataimról?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy szeptemberben kezdtem az egyetemet és hát ugyebár még most az elsőévesek össze vannak vonva mert olyan tantárgyakat tanulunk, amely a többi szakon is alapozó tantárgy.

Aztán hát annyi a lényeg, hogy a legelső ember akit megismertem és úgy éreztem, hogy a legközelebb áll hozzám, ő pont nem szaktárs volt. Aztán mikor aznap este mesélgettem otthon, hogy milyen napom volt akkor elmeséltem ezt is és az volt rá a válasz, hogy "de te ne foglalkozzál azokkal, mert neked teljesen el fog majd térni a képzési terved az övéiktől, barátkozzál olyanokkal akik szaktársaid, vele te nem leszel kisegítve".

Ez egyébként elég rosszul érintett. Egyrészt nem kihasználni szeretném, így pont nem érdekel, hogy tanulmányi szempontból nem leszek vele kisegítve, másrészt meg ezelőtt középiskolában és általános iskolában is nehezen barátkoztam, sose találtam olyan embert akivel passzol az értékrendem (bántottak is), ő meg pont ilyen és ez nekem egy teljesen új és jó érzés.


De ez nem azt jelenti, hogy nem barátkozok szaktársakkal, mert velük is szoktam, csak még nem volt alkalmam mindenkit megismerni alaposabban, így nyilván amíg ilyen sokan vagyunk, csak igyekszem arra támaszkodni akit az elején megismertem.


Szerintetek ezt a megjegyzést mire véljem tőle?

Tudom, költözzek koliba és akkor nem kell ezt hallgatnom, de rengeteg a kolis, én meg csak 20km-re lakom az egyetemtől, nem szeretném előlük foglalni a helyet.

Ráadásul nyilván pont miatta nem fogom vele megszakítani a barátságot, csak egyszerűen nem értem mi van anyámmal. Egyszer érzem jól magam és ezt is tönkre akarja tenni. Pedig sose volt ilyen anyám, mindig ösztönzött, hogy beszélgessek sok emberrel, középsuliban is mindig mondta, hogy beszélgessek más évfolyamra járókkal is, rengeteget motivált.

Most meg... Nem tudom mi ütött belé. Végre összejött az ami 12 év alatt sosem és neki nem tetszik. Erre keresem a választ.



2021. okt. 3. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
lehet, hogy csak rossz napja volt
2021. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Túlgondolod. Egyik füleden be, másikon ki! Nem tanulótársakat keresel egyelőre, csak szimpatikus embereket, hiszen sok időt töltötök együtt.
2021. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Esküszöm, bele se merek gondolni, hogy te mennyi időt tölthetsz el irreleváns, érdektelen, súlytalan és felesleges kérdéseken való agyalással. Így nem fog menni az egyetem, ha ilyenekkel töltöd az idődet.
2021. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
88%

ne vedd magadra, csak azért mondta, mert egyedül szinte lehetetlen elvégezni az egyetemet ((már amelyiket)) és szeretné, ha lenne olyan barátod, aki tud ebben segíteni.

szerintem barátkozz továbbra is vele, de ne zárkózz el a szaktársaidtól sem, nyiss feléjük is

2021. okt. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Már vagy 10szer beszólt emiatt azóta.

Ezelőtt nem foglalkoztam én sem vele, hadd mondja, de már unalmas.

2021. okt. 3. 17:32
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
és ezt neki is mondtad?
2021. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 Persze


De mindegy akkor majd bedugom a fülemet legközelebb, aztán hátha megunja.

2021. okt. 3. 17:54
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Már nem kisiskolás vagy, hagyj fel azzal, hogy elmeséled anyukádnak, mi volt az iskolában. Eljött az ideje az érzelmi önállósulásnak.
2021. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, nekem összességében fura ahogy a mama viselkedik. Te vagy a világ alatt összeroskadó angyalka, akit eddig pátyolgathatott, mert másnak nem kellettél (csúnyán fogalmazva), mikor meg végre valakivel összehaverkodsz, ellene ugrik, ahelyett hogy támogatna benne. Nem kis szó, hogy 12 év után, miközben folyamatosan bántottak, jóban leszel valakivel, szimpatikusak vagytok egymásnak. Kvára mindegynek kéne lennie, hogy milyen szakon van.


Ezt csak így feldobom a levegőbe, mert nyilván alig tudni valamit a helyzetedről, de eltudom képzelni hirtelen azt is, hogy valójában nem tudná elfogadni ha ebből a gyámoltalan, önállótlan szerepből kijönnél, mert eddig minden úgy működött, hogy "alatta" voltál. Ő mindig feletted volt és óvhatott, ezzel azt érezve, hogy mekkora anyuka.


Ha meg szaktársakkal barátkoznál, lehet az lenne a gond hogy elveszik az időt a tanulástól, bulikba fognak rángatni és majd mennyire elmaradsz. Hogy majd nem tudsz koncentrálni, nem kellenek neked a lehúzó emberek.


Mondom, ez csak elmélkedés, de ismerve a háttered, teljesen hülyeség hogy ezzel piszkál most.

2021. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyád a baráti kapcsolatokban is csak a hasznot látja. Hogy csak azért éri meg barátkozni valakivel, mert tud segíteni. Ami egy világvégés helyzetben még érthető is lenne mondjuk...


Egy HÖK-ös mesélte nekem év elején, hogy most ő is úgy próbál random haverkodni, mint a gólyák, mert a legtöbb barátja infos volt, ő meg mechatronikás, s a haverjai tavaly elballagtak, így ő egyedül maradt. :D

(info-3 év, mechatronika-4 év)

2021. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!