Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kell szégyellnem magam a...

Kell szégyellnem magam a szülők előtt, ha a húgom tud unokát felmutatni a szüleimnek én meg nem?

Figyelt kérdés

A hugom 37 én a bátyja 40 vagyok.

A család feketebáránya vagyok a szüleim szerint emiatt meg egy csalódás számukra. Mindezt azért mert nem akarok gyereket létbizonytalanságra, magam is mentálisan beteg szorongással küzdő férfi vagyok aki ennek tudatában nem akar gyereket, ami felelősség lenne. Mindezt amellett, hogy kezeltetem magam.



2021. okt. 9. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
197 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
Itt csak a szüleid nem normálisak. Unokát meg miért kéne tudni felmutatni? Mi az? Valami tárgy?
2021. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyenkezned.

Egy életed van, és éld, ahogy neked kényelmes, vagy ahogyan szeretnéd.


Gyereket pedig az ember akkor vállaljon, ha szeretne, és úgy érzi kész szülővé válni, és ne másoknak csináljon, mert abból soha nem származott még semmi jó.

2021. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ne a szüleidnek csinálj gyereket!
2021. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
Mi a francnak foglalkozol ilyen türhőkkel? Ha szeretnél gyereket, vállalsz, ha nem, nem.
2021. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%
Nem verseny ez.
2021. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
97%
Mi az hogy felmutatni? Gyereket vállalni nem valami kötelező feladat. Ha a szüleid ezzel nem tudnak megbékülni, az az ő bajuk.
2021. okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%

Hát járj még a terápiára, ha 40 évesen is felzaklat a szüleid elvárása, annyira, hogy innen szedsz erőt. Nem rosszból írom, a saját folyamatomba naponta kérdezgettem itt, ma már semmi ilyen jellegűt, mert nem érdekel anyám nyűglődése, érzelmi zsarolása. Kitartást!

Hogy válaszoljak is: semmi olyanért nem kell szégyenkezned, ami a saját életeddel kapcsolatos döntés és nem ártasz vele másnak.

2021. okt. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem! Majd lesz gyereked ha akarsz. Ha úgy érzed még nem akarsz/nem állsz készen, akkor semmiképp ne vállalj gyereket. A szülőknek meg lehetetlenség megfelelni (tisztelet a kivételnek).
2021. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%

Nem, ahogy a többiek is írták.

De nem értem miért kell egy ilyen jellegű kérdést kiemelni mikor nem rég íródott mikor tudjuk rá az egyértelmű választ.

NEM KELL! A gyerekcsinálás nem verseny, nem kötelező, ha nem tudják elfogadni az az ő bajuk...

2021. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
11%
"nem akarok gyereket létbizonytalanságra, magam is mentálisan beteg szorongással küzdő férfi vagyok aki ennek tudatában nem akar gyereket, ami felelősség lenne." Mondd ezt igy el szüleidnek. Hozzáfüzve, hogy te tulajdonképpen még egy kisfiu vagy!!
2021. okt. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!